Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Zebranie dla Rodziców
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 23 września 2017 13:36

Serdecznie zapraszamy na zebranie dla rodziców w dniu 27 września (środa) o godzinie 16.30 do Przedszkola.

 
Witamy w nowym roku szkolnym!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 14:28

1 września 2017r. rozpoczynamy kolejny rok szkolny w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej. Serdecznie zapraszamy rodziców na podpisanie umów i uregulowanie wszelkich formalności dotyczących pracy przedszkola.Witamy po wakacjach wszystkie dzieci, w szczególności oczywiście witamy tych którzy pierwszy rok będą uczęszczać do przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie to dla was "drugi" dom.

W tym roku szkolnym pracujemy w niezmienionym składzie. Wychowawca grupy najmłodszej: mgr Małgorzata Morawczyńska, nauczyciel Anna Dziurgot; wychowawca grupy 5-latków czyli "średniaków" mgr Ewelina Bizoń, wychowawca grupy 6-latków "starszaków" mgr Marta Sierosławska, nauczyciel mgr Anna Dziurgot. Języka angielskiego uczyć będzie  przedszkolaków mgr Marek Mytkoś, ks Piotr Machnik będzie prowadził religię. Zarządza naszą placówką mgr inż. Robert Madej.

Informujemy, że przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 - 15.30, nr tel. 146824273.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim owocnej współpracy w nowym roku szkolnym. Dzieciom życzymy samych pogodnych i słonecznych dni, wspaniałej zabawy oraz nauki, poznawania nowych wiadomości i umiejętności. Rodzicom zadowolenia, spokoju i uśmiechu na twarzach. Nauczycielom wytrwałości, dużo poczucia humoru, energii, cierpliwości, sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 
Rozdanie Nagród na Gminnej Gali w ZSP w Żyrakowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 08:11

21 czerwca na uroczystej gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy Żyraków, która odbyła się w ZSP w Żyrakowie zostali zaproszeni przedstawiciele naszego przedszkola. Joanna Bunar laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach z opiekunem p. Małgorzatą Morawczyśką oraz Grupa I z przedszkola: Ritka Aleksandrowicz, Kubuś Bajor, Alusia Białas, Nikolka Bobek, Ewa Dziurgot, Wituś Jarosz, Wojtuś Jarosz, Jaś Jaszcz, Hania Kobos, Julka Kumiega, Kamilka Kurczyk, Karolinka Lik, Julka Michnik, Kamilka Niemiec, Manuelka Nykiel, Wiktorka Orzech, Klaudusia, Osak, Dawidek Ozimek, Maciuś Przybyś, Cyprianek Ruda, Kasia Sokołowska, Bartuś Stefan i Majeczka Strojek. W imieniu całej grupy nagrodę odebrała wychowawca grupy E. Bizoń. Grupa I otrzymała nagrodę za udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Bulibę. Praca zajęła 1 miejsce w województwie i 18 miejsce w kraju. Dziękujemy za uznanie i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka. Laureatom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że mamy zaszczyt i przyjemność pracować z tak uzdolnionymi dziećmi. Gratulujemy również rodzicom wspaniałych „pociech”!

 
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 07:21

19 czerwca w ZSP w Bobrowej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego w przedszkolu. Jako pierwsze wystąpiły „maluszki”, które zaprezentowały się rodzicom oraz zaproszonym gościom w części artystycznej przygotowanej przez wychowawcę p. Ewelinę. Maluchy we wspaniałych strojach zakończyły występ wspaniałym tańcem „Trojakiem”. Następnie wystąpiły średniaki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez p. A. Dziurgot. Przedstawiły wiersze i piosenki, życząc swoim starszym kolegom sukcesów w klasie pierwszej.  Na zakończenie wystąpiły ”starszaki”, które żegnały się z przedszkolem, swoimi młodszymi kolegami i koleżankami, ponieważ od września będą uczniami klasy pierwszej. Ostatni występ był niezwykle wzruszający. Słowa piosenki „Kończymy już przedszkole do szkoły czas..” wywołały łzy wzruszenia u wychowawcy p. Małgorzaty Morawczyśkiej. Swoim talentem recytatorskim pochwaliła się oczywiście Joanna Bunar, laureatka konkursów recytatorskich oraz Oskarek Sołek i Lena Świder, którzy również brali udział w wielu konkursach. Na zakończenie starszaki dały popis taneczny i zaprezentowały się we wspaniałym tangu…

Po części artystycznej Pan Dyrektor Robert Madej podziękował wszystkim rodzicom za współpracę, a tym którzy w szczególności zasłużyli się w pracy na rzecz przedszkola, pomagali w opiece na wycieczkach, przy organizacji uroczystości oraz imprez przedszkolnych wręczył pamiątkowe „anioły”.

 

 

 
"Pełna miska dla psiaka"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 11:46

1 czerwca dzieci w naszym przedszkolu nie tylko świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka, w którym było malowanie buziek oraz pyszne słodycze, ale również odwiedziły schronisko dla psów w Bobrowej. Niestety ze względu na duże koszty związane z transportem i wynajęciem autobusu nie wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu osobiście. Zrobiliśmy losowanie i z każdej grupy pojechali reprezentanci grup i w imieniu wszystkich dzieci zawieźli z mamami z Rady Rodziców karmę dla psów. W imieniu pracowników schroniska serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc pieskom wszystkim rodzicom oraz dzieciom za włączenie się w akcję „Pełna miska dla psiaka”. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowa pomoc, tylko takie akcje na stałe wejdą w harmonogram wydarzeń przedszkolnych. Jak mówi powiedzenie: przykład idzie z góry. Więc od kogo dzieci będą uczyć się pomocy innym, szacunku do drugiej osoby oraz do zwierząt i przyrody. To my dorośli musimy być dla dzieci drogowskazem oraz wyznacznikiem właściwej drogi życiowej. Jeszcze raz dziękujemy! Jak zawsze nie odmówiliście nam pomocy, jak zawsze możemy na was liczyć!

 
Upominki na Dzień Matki
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 12:03

26 maja dzieci z naszego przedszkola przygotowywały upominki dla swoich mam. W każdej grupie dzieci przygotowywały coś innego. Grupa maluszków z panią Eweliną wykonała odcisk dłoni w serduszku z masy solnej, które dzieci pięknie wymalowały. W grupie średniaków dzieci pod kierunkiem pani Ani przygotowały bukiety kwiatów z kolorowego papieru oraz piękne laurki, w grupie starszaków pod kierunkiem pani Gosi powstały piękne serca z masy solnej ozdobione kwiatami, koralikami, cekinami innymi elementami. Wszystkie dzieci złożyły życzenia i obsypały mamy całuskami. My również przyłączamy się do życzeń.

 

Życzymy codziennego uśmiechu, dużo miłości i cierpliwości. Zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń. Przy tej okazji dziękując za pomoc i zaangażowanie w pracę przedszkola. Za każde pyszne ciasto, za pomoc w organizacji imprez i przedszkolnych uroczystości, za każde miłe słowo pod naszym adresem. Dziękujemy za słowa uznania. To dodaje nam „skrzydeł”. Wasz uśmiech oraz uśmiech na twarzach dzieci to największa radość w naszej pracy. Sto lat kochane mamy!!! Wszystkiego najlepszego!!!

 
Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 11:26

17 maja na zaproszenie pani Małgorzaty Sehn przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej, gdzie spotkały się z liskiem Fenkiem i kotkiem Maksem. Dzieci podczas zajęć z bohaterami bajek dowiedziały się wiele informacji na temat numerów alarmowych oraz różnych sytuacji w których należy wezwać pomoc. Pani Bibliotekarka oraz bajkowe postacie zaprezentowali dzieciom jak unikać różnych zagrożeń i sytuacji niebezpiecznych, które narażają zdrowie i życie ludzi. Były również zabawy ruchowe, konkursy plastyczne i zabawy ze śpiewem. Dziękujemy za zaproszenie i naukę przez zabawę!

 
Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 10:59

5 maja "nasze" starszaki pod opieką pani Ani uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej organizowanym w ZSP w Bobrowej. Dzieci nie tylko obejrzały bardzo ciekawą prezentację dotyczącą zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi, ale dowiedziały się co robić kiedy w ich pobliżu pojawi się niebezpieczeństwo, zwłaszcza pożar. Przedszkolaki wykazały się jak zawsze wiedzą i znajomością numeru alarmowego. Wśród nich jest przecież laureat I miejsca w eliminacjach gminnych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem "25 lat PSP" - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" w kategorii 6-9 lat. To Piotruś Jarosz, który pod kierunkiem pani Gosi przygotował wspaniałą pracę plastyczną. Nic dziwnego, że o pracy straży i na temat wzywania pomocy wiedział bardzo dużo. Bardzo ciekawe spotkanie, dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa. Mamy tylko jedną maleńką prośbę, żeby następnym razem Panowie Strażacy przyjechali wielkim wozem strażackim!!!

 
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 07:28

10 kwietnia maluszki na zajęciach z p. Eweliną przygotowywały pyszne babeczki. Nie tylko pomagały przy przygotowaniu ciasta, ale przepięknie dekorowały swoje babeczki. Na koniec był wspólny poczęstunek oraz rozmowy dotyczące tradycji panujących w czasie Świąt Wielkanocnych. Nie mogło zabraknąć również śpiewu piosenki „Z jajkiem i zającem”.

Z tej okazji życzymy wszystkim:

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości,

Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej,

nauczyciele i pracownicy przedszkola

 
Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy najmłodszej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 10:05

27 marca w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców prowadzone przez wychowawcę mgr Ewelinę Bizoń. Temat zajęć „Ptaki na podwórku.  Na początku dzieci zaśpiewały dla swoich Rodziców piosenkę „Na podwórku”, której uczyły się na wcześniejszych zajęciach. Dzieci dowiedziały się nie tylko wiele cennych informacji na temat życia zwierząt gospodarskich na wsi, ale przede wszystkich poznały „namacalnie” jakie korzyści płyną z hodowli zwierząt, m.in. ptaków, owiec, krów czy kóz i gęsi. Poznały smak wiejskich serów owczych czy kozich. Mamy również ze smakiem degustowały sery, chociaż zagadką było z jakiego mleka były wyprodukowane. Maluchy ze smakiem piły świeże, ciepłe mleczko i oglądały jajka, m.in. kacze i kurze od kur rasy zielononóżki. Zielononóżka kuropatwiana to stara polska rasa, doceniana niegdyś z powodu delikatnego mięsa i wyjątkowo smacznych jaj. Dziś jajka zielononóżek cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku zdrowej żywności. Mają bowiem mnóstwo właściwości odżywczych, a jednocześnie stosunkowo niewiele cholesterolu. Dzieci dotykały skór baranich oraz wyrobów skórzanych. Przygotowały również wspaniały poczęstunek dla swoich mam w postaci „Ptasiego mleczka” z owocami i galaretką. Kiedy mamy malowały farbami wylosowane przez siebie zwierzę gospodarskie dzieci przygotowywały deser. Następnie wszyscy razem brali udział w zabawie matematycznej w układanie rymów. Jest to doskonałe zajęcie, które można z dziećmi doskonalić w domu. Nauka przez zabawę. Na zakończenie zajęć był wspólny poczęstunek.

 
Witaj Wiosno!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 22 marca 2017 10:28

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczystę powitanie Wiosny. Dzieci z całego przedszkola przyniosły wspaniałe kwiaty wykonane w domu z rodzicami z kolorowej bibuły. W grupie najmłodszej pani Ewelina zorganizowała konkurs na najładniejszą Marzannę. Dzieci przedstawiły wspaniałe kukły Marzann wykonane na konkurs. I miejsce Hania Kobos, II miejsce Maciej Przybyś, Julia Kumiega, III miejsce Rita Aleksandrowicz, Bartuś Stefan, wyróżnienia: Ala Białas, Jaś Jaszcz, Klaudia Osak, Dawid Ozimek, Maja Strojek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Po rozdaniu nagród dzieci razem z Marzannami oraz kwiatami, ze śpiewem na ustach wyszły na poszukiwanie Wiosny. Ekologiczne Marzanny wykonane ze słomy "odeszły" z dymem daleko, daleko. A Wiosna z promiennym słońcem zawitała do Bobrowej.

 
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 25 lutego 2017 07:16

Informujemy, że w dniu 1 marca 2017r. rozpocznie się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Bobrowej. Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola można odebrać w Przedszkolu u wychowawców lub na stronie przedszkola. Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

  1. Informacja o rozpoczęciu rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2017/2018
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2017/2018
 
Karnawał!!! na zabawę czas!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 12:27

14 lutego to dzień na który przedszkolaki długo czekały. I nie ze względu na obchodzone w tym dniu popularne Walentynki, ale dlatego, że w tym dniu odbyła się Zabawa karnawałowa połączona z Balem przebierańców. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na ten dzień, aby móc się zaprezentować we wspaniałych strojach przygotowanych na tę okazję. Trudno było rozpoznać przedszkolaków. Były księżniczki wśród nich: Elsa, Roszpunka, Kopciuszek, były też "owady" biedronki i kilka motylków, kilka czarownic oraz wróżki. A w wśród chłopców królowali policjanci, straż pożarna, superman, spiderman oraz kowboj.  Nasze panie też znakomicie prezentowały się w swoich przebraniach. Nasz gość specjalny pani bibliotekarka Małgorzata Sehn wcieliła się w postać Pocahontas. Zabawa prowadzona przez animatorów z  Sali Zabaw z Mielca uświetniła naszą zabawę. Słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej przygotowanej przez panią Anetę oraz malowanie buziek to tylko niektóre z atrakcji podczas zabawy. Bal karnawałowy bardzo udany, zabawy, konkursy i tańce, tańce, tańce...Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni oraz...bardzo zmęczeni wrócili do Przedszkola. Z pytaniem na ustach: kiedy następny Bal?!

 
"O małej syrence w niejednej piosence"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 11:50

6 lutego nasze przedszkolaki razem z wychowawcami obejrzały wspaniałe widowisko teatralne w Domu Kultury Morsy w Dębicy. Tytuł przedstawienia "O małej syrence w niejednej piosence". Teatr bardzo ciekawy, jak sam tytuł wskazuje z dużą ilością pięknych piosenek w wykonaniu aktorów. Przepiękna scenografia z niezwykłymi kostiumami aktorów. Dzieci przeniosły się w podwodny świat kolorowych rybek, "gadającego" kraba oraz pięknej syreny, której marzeniem było życie na królewskim dworze. Dzieci z wielkim zachwytem obejrzały przedstawienie. Dzieliły się wrażeniami ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Opowieściom nie było końca...

 
Pierniki, pierniczki, ciasteczka pieczemy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 13:33

Święta tuż, tuż!! a więc pierniczki pieczemy już! W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowywały pierniczki. Po upieczeniu pięknie je dekorowały. Rodzice zadbali o każdy szczegół i "wyposażyli" dzieciaczki w posypki, pisaki dekoracyjne, koraliki ozdobne, perełki, lukier, polewy i wiele innych kolorowych produktów do dekoracji. W ramach przygotowań świątecznych dzieci wykonywały również ozdoby świąteczne takie jak łańcuchy z papieru kolorowego, z bibuły czy pachnącą goździkami pomarańczę. Dekorowały również ozdobami przedszkolną choinkę. W naszym przedszkolu "czuć" zbliżające się Święta, słychać kolędy...w powietrzu unosi się zapach goździków i cynamonu, a także przyprawy do piernika...

 
Przedszkolaki w Planetarium
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:59

16 grudnia przedszkolaki razem z paniami Gosią i Eweliną brały udział w bardzo ciekawych zajęciach w "mobilnym" PLANETARIUM KOSMICZNYM, które zawitało do ZSP w Bobrowej. Jak sama nazwa wskazuje zajęcia dotyczyły różnych ciekawostek z "kosmicznej tematyki". Dzięki prezentacji komputerowej dzieci mogły poznać i podziwiać planety z bliska. Poznały konstelacje gwiazd i ich nazwy zaczerpnięte z greckiej mitologii. Mogły również "usiąść" za sterami rakiety kosmicznej i polecieć na księżyc. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Zostały również pochwalone za nienaganne zachowanie i doskonałą wiedzę "kosmiczną".

 
Wakacyjne malowanie...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 13:58

W czasie wakacji nie próżnowaliśmy. Sala w której w tym roku będą bawić się "średniaki" została odnowiona. Aby nasze przedszkolaki dobrze czuły się w nowej sali, została ona pomalowana. "Dziurki" w ścianach, które zrobili starsi koledzy zostały zaszpachlowane. Krzesełka odświeżone i pomalowane. Serdecznie dziękuję pani Magdzie Sadowskiej oraz jej wspaniałemu bratu panu Dominikowi Mazur, który ufundował farbę do malowania sali. Dziękuję panu Marcinowi Sojka i Pawłowi Sojka za szpachlowanie sali i malowanie. Pani Anecie Sojka za pomoc przy malowaniu krzesełek. Dziękuję również Pani Krysi Wajda oraz pani Annie Dziurgot za pomoc. Pozyskaliśmy także nowe biurko. W odnowionej sali będą się bawić i uczyć dzieci 5 letnie z wychowawcą E. Bizoń, która zorganizowała  ten "mały" remont.

Do sali został również zakupiony wózek dla lalek, przybijanki oraz zestaw naprawczy dla chłopców. Zabawki zgodnie z decycją rady rodziców zostały zakupione za pieniążki z nagrody, którą otrzymały dzieci za pracę plastyczną "Piramida zdrowia" od Wójta Gminy Żyraków na  gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy.

 
Wycieczka do Rancza Pstrągowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 07:44

20 czerwca 38 dzieci z przedszkola oraz chętni rodzice razem z wychowawcami p. Eweliną i p. Małgosią wzięły udział w wycieczce do Rancza Pstrągowa. W tym przepięknym miejscu dzieci nie tylko miały możliwość zabawy na placu zabaw i „dmuchawcu”, ale zwiedzały mini zoo, w którym karmiły lamy, owieczki i kozy. Organizatorzy przygotowali również wspaniały poczęstunek w postaci grilla oraz pieczonych ziemniaków. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw z animatorami, zagadek i konkursów. Dużą atrakcją był również przejazd wozem turystycznym po okolicy. Na zakończenie było karmienie ryb w stawie i oczywiście zabawa taneczna. Tańce, pląsy i zabawa porwały nie tylko dzieci, ale nauczycieli i rodziców! Jak zabawa to zabawa! Było znakomicie! Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce, dziękujemy rodzicom za zabawę, mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia wycieczka i będzie jeszcze okazja do wspólnej zabawy i integracji. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bobrowej.

Dziękujemy Rodzicom: A. Kobos, A. Jaszcz, A. Niemiec, A. Przybyś, D. Kubek, B. Zator, K. Domaradzkiej,  A. Kalandyk, M. Kumiega, A. Sojka, za pomoc i opiekę. Zawsze możemy na Was liczyć!

 

 
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 12:01

2 czerwca starszaki oraz maluszki odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Bobrowej. Pani pielęgniarka Edyta Sołek nie tylko z wielkim zaangażowaniem opowiadała dzieciom o swojej pracy, ale również demonstrowała w jaki sposób mierzy się ciśnienie, jak waży dzieci oraz dorosłych. Zaprezentowała gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Nawet nasze panie miały zmierzone ciśnienie i mimo, że nie jest ono niskie wróciły na posterunek przedszkolny. Następnie dzieci zapukały do gabinetu lekarskiego, gdzie już czekał na nie pan doktor Jerzy Stelmach. Pan doktor również opowiadał dzieciom jak właściwie dbać o zdrowie i jak przygotować się do sezonu wakacyjnego. Udzielał odpowiedzi na pytania, m.in. na pytanie Maćka co zrobić jak ugryzie nas kleszcz? Bardzo udana wycieczka. Dziękujemy pani Edycie oraz panu doktorowi za bardzo miłe przyjęcie.       

 
I miejsce Asi w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 12:19

Asia Bunar z naszego przedszkola z grypy starszaków została laureatką nagrody specjalnej dla najmłodszej uczestniczki XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach. Pasmo sukcesów Asi trwa! Gratulujemy Asi oraz pani Gosi, która przygotowuje laureatkę do wszystkich konkursów. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Wyróżnienia w konkursie plastycznym POLA NADZIEI 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 11:54

19 maja 2017r. w Domu Kultury Śnieżka odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Pola nadziei 2017. Program obejmował m.in. występ Grupy Teatralnej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy pod kierunkiem pani Urszuli Poświat oraz uhonorowanie laureatów: literackiego i plastycznego. W tym roku konkurs plastyczny był pod hasłem "Bądź dobry jak chleb". Z naszego przedszkola Wyróżnienia otrzymały Hania Kobos i Kamilka Niemiec z grupy najmłodszej, które przygotowały pracę pod kierunkiem pani Eweliny Bizoń. Gratulujemy!

 

 
Sukcesy Asi Bunar!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 11:28

Joanna Bunar uczęszcza  do grupy "starszaków" jest niezwykle uzdolnioną dziewczynką, czego dowodem są liczne sukcesy w konkursach recytatorskich. Wszędzie gdzie występuje zostaje laureatką. W tym roku zajęła II miejsce w Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy w kategorii klasy 0-II. Tym samym jako laureatka II miejsca zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu w Radomyślu, gdzie zajęła I miejsce!! W konkursie brali również udział: Oskar Sołek i Lena Świder. Kolejny sukces to I miejsce w eliminacjach regionalnych w Dziecięcym Festiwalu Słowa do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, a tym samym nominacja do etapu Ogólnopolskiego w Starachowicach. W tym konkursie brał  udział Oskar Sołek również ze starszaków i zajął miejsce III. Dzieci do konkursu przygotowuje pani Gosia Morawczyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! trzymamy kciuki za występ Asi w Starachowicach!

 
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 06:27

20 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Nie mogło tam zabraknąć "ekipy" przedszkolaków. Na zaproszenie Pani Bibliotekarki Małgorzaty Sehn stawiły się grupa starszaków i średniaków z nauczycielami: panią Gosią, panią Martą i panią Anią. Biblioteka była wypełniona po brzegi! Byli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z ZSP w Bobrowej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli oraz zaproszeni goście. Pan Wiesław Drabik jest autorem wielu książek. To już jego kolejne spotkanie w "naszej" Bibliotece. Dzieci bardzo lubią jego twórczość, zwłaszcza śmieszne rymowanki. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć konkursów i zagadek, w których chętnie udział brały przedszkolaki. Można było zakupić książeczkę oraz otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wspaniałe spotkanie, z całą pewnością nie ostatnie! już czekamy na następne!

 
Sukcesy plastyczne przedszkolaków!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 06:41

29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w VIII Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną. Jak co roku Przedszkole Publiczne w Bobrowej reprezentowała bardzo liczna grupa dzieci, osiągając znakomite wyniki. Komisja po obejrzeniu 369 prac nagrodziła 69, wśród nich naszych przedszkolaków:

Kategoria: Przedszkola i klasa „0”
I miejsce – Nikola Dongen
I miejsce – Emilia Zygmunt

Wyróżnienia:
- Kamil Strzałka
- Klaudia Zator
- Nikola Żurek
- Natalia Wójcik
- Piotr Jarosz
- Kamila Niemiec

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom, pod opieką, których powstały piękne kartki, życząc dalszych sukcesów!

 
Wyjazd na musical do Sędziszowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 09:12

23 marca dzieci z naszego przedszkola brały udział w wycieczce do Sędziszowa Małopolskiego. Jak co roku o tej porze oglądały wspaniałe przedstawienie muzyczne w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego. W tym roku z wielkim zachwytem oglądaliśmy „Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Musical z Sędziszowa na stałe zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych. Niezwykły kunszt aktorski młodych gwiazd, oraz wspaniała scenografia oraz efekty dźwiękowe i świetlne, sprawiają, że chętnie i z niecierpliwością oczekujemy premiery każdego roku. Wspaniałe stroje, ciekawy scenariusz oraz piękne piosenki oraz taniec, to tylko niektóre zalety przedstawienia. Rodzice, którzy bardzo chętnie pomagają w opiece nad dzieciaczkami, są równie zachwyceni co nauczyciele. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy im za pomoc, trud i poświęcony czas. I oczywiście zapraszamy za rok.

 
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 lutego 2017 17:59

Rekrutacja do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje,
że od
1 marca 2017 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w sekretariacie zespołu szkół lub u nauczycieli przedszkola od 1 marca 2017 r. godzinach od 7.00 do 15.30 lub ze stron internetowych: www.ppbobrowa.itl.pl , www.zspbobrowa.pl .

Zapisy do Publicznego Przedszkola w Bobrowej, tel. 14 6824273, 14 6818099 na rok szkolny 2017/2018 będą odbywać się w terminie  01- 20.03.2017 r.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4,5,6- letnie (z roczników 2011-2014), zamieszkałe na terenie gminy Żyraków. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej przedszkola i zespołu szkół oraz bezpośrednio w placówce u dyrektora zespołu szkół i nauczycieli przedszkola.

Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone wyłącznie na wniosek rodzica/prawnego opiekuna dziecka.


Informacje dodatkowe:

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 przeprowadza się na wolne miejsca w przedszkolu.

Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola zobowiązani są do złożenia DEKLARACJI o kontynuacji wychowania przedszkolnego.  Tych dzieci nie dotyczą dalsze etapy postępowania rekrutacyjnego.

Dziecko w wieku 6 lat obowiązane jest odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego        w roku kalendarzowym w którym dziecko kończy 6 lat.


Dziecko 6-letnie, które w roku szkolnym 2016/17 odbyło obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, może podjąć naukę w klasie I szkoły podstawowej na wniosek rodziców złożony do dyrektora zespołu szkół.

 

 
Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 21 lutego 2017 07:38

Informujemy, że przyjmujemy Deklarację o kontynuowaniu uczęszczania dzieci do Publicznego Przedszkola w Bobrowej.

Deklarację można pobrać bezpośrednio u nauczycieli w przedszkolu oraz na stronie internetowej.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze zmianami w prawie oświatowym o terminie rozpoczęcia rekrutacji powiadomimy w najbliższym czasie.

Pobierz

 

 

 

 

 
Kochamy Babcię i Dziadka kochamy...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 12:06

10 lutego nasze przedszkolaki brały udział we wspaniałej uroczystości. W Zespole Szkół Publicznych w Bobrowej przy pięknie zastawionym stole zasiedli wspaniali goście: Babcie i Dziadkowie. Przyszli zaproszeni przez swoje wnuki oraz nauczycieli na przedstawienie. Jako pierwsze zaśpiewały i zatańczyły dzieci z grupy najmłodszej. Zaprezentowały się również w scence D. Gellner "Dziadek, stołek i rosołek", czym wprawili dziadków w bardzo dobry nastrój. Następnie zaprezentowały się dzieci ze "średniaków". Zaśpiewały "Wiwat, wiwat niech nam żyją"... Nie zabrakło też wierszy oraz wspaniałych życzeń. Na zakończenie wystąpiły "starszaki". W scenariuszu napisanym przez panią Małgosię specjalnie na tę okazję pokazały wspaniały "kunszt" aktorski. Niezwykłe przebrania dzieci rozbawiły dziadków do łez. Brawom nie było końca. A "deszcz" cukierków, którym Dziadkowie obsypali swoje wnuki sprawił wielką radość naszym małym aktorom. Łzy i całusy, pojawiły się również, kiedy przedszkolaki obdarowały dziadków upominkami. Nie mogło zabraknąć również pięknego "Sto lat" w wykonaniu wszystkich dzieci.Wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, rozmowy i uśmiechy wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój. Dziękujemy wszystkim za udział w tej cudownej uroczystości, z tak wspaniałymi gośćmi. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy, przygotowanie poczęstunku, strojów dla dzieci. Wychowawcom dziękujemy za wspaniały występ przedszkolaków.

Do zobaczenia za rok Drodzy i Kochani Dziadkowie!!!

 
Witaminkowy konkurs plastyczny w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 13:49

W dniu 20 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie plastycznym "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". W konkursie udział brały dzieci z przedszkola oraz ich rodzice. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była pani Ania Dziurgot. Na konkurs wpłynęło 8 prac. Za nim nastąpiło rozdanie nagród pani Ania przeprowadziła, krótką pogadankę na temat witamin oraz zdrowego odżywiania się, a zwłaszcza jedzenia owoców i warzyw. Dzieci rozwiązywały również zagadki o witaminkach i słuchały wiersza S. Karaszewskiego pod tytułem "Witaminowe abecadło".  Jury w składzie: mgr Halina Lipa, mgr Ewa Laska, oraz Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej wyłoniło laureatów:

Im - Bartłomiej Kalandyk

IIm - Maciej Przybyś, IIm - Cezary Jarosz

IIIm - Weronika Kubek, IIIm - Martyna Górz.

Nagrody za udział: Aleksandra Pieniądz, Jan Jaszcz, Wojciech Osak.

Wszystkim laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu oraz wspaniałe nagrody.

 
Laureaci konkursów plastycznych
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 13:15

Wspaniałe wyniki uzyskały nasze przedszkolaki w IX Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" w kategorii Przedszkola. I miejsce zajęła Natalka Wójcik z grupy starszaków, II m. zajęła Maja Strojek z maluchów i III m. zajął Bartuś Stefan z maluchów i Piotr Sidor ze średniaków. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom: pani Gosi, pani Marcie i pani Ewelinie.

Gratulacje należą się również Nicoli Dongen za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Moja mała Ojczyzna - Lalka ludowa", która pod kierunkiem pani Gosi wykonała wspaniała pracę i otrzymała wyróżnienie I stopnia. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Żyraków i przewodniczącej Rady Gminy Żyraków. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Publicznych w Zasowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8