Publiczne Przedszkole w Bobrowej
I miejsce Asi w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 11:19

Asia Bunar z naszego przedszkola z grypy starszaków została laureatką nagrody specjalnej dla najmłodszej uczestniczki XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach. Pasmo sukcesów Asi trwa! Gratulujemy Asi oraz pani Gosi, która przygotowuje laureatkę do wszystkich konkursów. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Upominki na Dzień Matki
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 11:03

26 maja dzieci z naszego przedszkola przygotowywały upominki dla swoich mam. W każdej grupie dzieci przygotowywały coś innego. Grupa maluszków z panią Eweliną wykonała odcisk dłoni w serduszku z masy solnej, które dzieci pięknie wymalowały. W grupie średniaków dzieci pod kierunkiem pani Ani przygotowały bukiety kwiatów z kolorowego papieru oraz piękne laurki, w grupie starszaków pod kierunkiem pani Gosi powstały piękne serca z masy solnej ozdobione kwiatami, koralikami, cekinami innymi elementami. Wszystkie dzieci złożyły życzenia i obsypały mamy całuskami. My również przyłączamy się do życzeń.

 

Życzymy codziennego uśmiechu, dużo miłości i cierpliwości. Zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń. Przy tej okazji dziękując za pomoc i zaangażowanie w pracę przedszkola. Za każde pyszne ciasto, za pomoc w organizacji imprez i przedszkolnych uroczystości, za każde miłe słowo pod naszym adresem. Dziękujemy za słowa uznania. To dodaje nam „skrzydeł”. Wasz uśmiech oraz uśmiech na twarzach dzieci to największa radość w naszej pracy. Sto lat kochane mamy!!! Wszystkiego najlepszego!!!

 
Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 10:26

17 maja na zaproszenie pani Małgorzaty Sehn przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej, gdzie spotkały się z liskiem Fenkiem i kotkiem Maksem. Dzieci podczas zajęć z bohaterami bajek dowiedziały się wiele informacji na temat numerów alarmowych oraz różnych sytuacji w których należy wezwać pomoc. Pani Bibliotekarka oraz bajkowe postacie zaprezentowali dzieciom jak unikać różnych zagrożeń i sytuacji niebezpiecznych, które narażają zdrowie i życie ludzi. Były również zabawy ruchowe, konkursy plastyczne i zabawy ze śpiewem. Dziękujemy za zaproszenie i naukę przez zabawę!

 
Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 09:59

5 maja "nasze" starszaki pod opieką pani Ani uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej organizowanym w ZSP w Bobrowej. Dzieci nie tylko obejrzały bardzo ciekawą prezentację dotyczącą zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi, ale dowiedziały się co robić kiedy w ich pobliżu pojawi się niebezpieczeństwo, zwłaszcza pożar. Przedszkolaki wykazały się jak zawsze wiedzą i znajomością numeru alarmowego. Wśród nich jest przecież laureat I miejsca w eliminacjach gminnych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem "25 lat PSP" - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" w kategorii 6-9 lat. To Piotruś Jarosz, który pod kierunkiem pani Gosi przygotował wspaniałą pracę plastyczną. Nic dziwnego, że o pracy straży i na temat wzywania pomocy wiedział bardzo dużo. Bardzo ciekawe spotkanie, dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa. Mamy tylko jedną maleńką prośbę, żeby następnym razem Panowie Strażacy przyjechali wielkim wozem strażackim!!!

 
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 06:28

10 kwietnia maluszki na zajęciach z p. Eweliną przygotowywały pyszne babeczki. Nie tylko pomagały przy przygotowaniu ciasta, ale przepięknie dekorowały swoje babeczki. Na koniec był wspólny poczęstunek oraz rozmowy dotyczące tradycji panujących w czasie Świąt Wielkanocnych. Nie mogło zabraknąć również śpiewu piosenki „Z jajkiem i zającem”.

Z tej okazji życzymy wszystkim:

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości,

Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej,

nauczyciele i pracownicy przedszkola

 
Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy najmłodszej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 09:05

27 marca w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców prowadzone przez wychowawcę mgr Ewelinę Bizoń. Temat zajęć „Ptaki na podwórku.  Na początku dzieci zaśpiewały dla swoich Rodziców piosenkę „Na podwórku”, której uczyły się na wcześniejszych zajęciach. Dzieci dowiedziały się nie tylko wiele cennych informacji na temat życia zwierząt gospodarskich na wsi, ale przede wszystkich poznały „namacalnie” jakie korzyści płyną z hodowli zwierząt, m.in. ptaków, owiec, krów czy kóz i gęsi. Poznały smak wiejskich serów owczych czy kozich. Mamy również ze smakiem degustowały sery, chociaż zagadką było z jakiego mleka były wyprodukowane. Maluchy ze smakiem piły świeże, ciepłe mleczko i oglądały jajka, m.in. kacze i kurze od kur rasy zielononóżki. Zielononóżka kuropatwiana to stara polska rasa, doceniana niegdyś z powodu delikatnego mięsa i wyjątkowo smacznych jaj. Dziś jajka zielononóżek cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku zdrowej żywności. Mają bowiem mnóstwo właściwości odżywczych, a jednocześnie stosunkowo niewiele cholesterolu. Dzieci dotykały skór baranich oraz wyrobów skórzanych. Przygotowały również wspaniały poczęstunek dla swoich mam w postaci „Ptasiego mleczka” z owocami i galaretką. Kiedy mamy malowały farbami wylosowane przez siebie zwierzę gospodarskie dzieci przygotowywały deser. Następnie wszyscy razem brali udział w zabawie matematycznej w układanie rymów. Jest to doskonałe zajęcie, które można z dziećmi doskonalić w domu. Nauka przez zabawę. Na zakończenie zajęć był wspólny poczęstunek.

 
Witaj Wiosno!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 22 marca 2017 09:28

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczystę powitanie Wiosny. Dzieci z całego przedszkola przyniosły wspaniałe kwiaty wykonane w domu z rodzicami z kolorowej bibuły. W grupie najmłodszej pani Ewelina zorganizowała konkurs na najładniejszą Marzannę. Dzieci przedstawiły wspaniałe kukły Marzann wykonane na konkurs. I miejsce Hania Kobos, II miejsce Maciej Przybyś, Julia Kumiega, III miejsce Rita Aleksandrowicz, Bartuś Stefan, wyróżnienia: Ala Białas, Jaś Jaszcz, Klaudia Osak, Dawid Ozimek, Maja Strojek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Po rozdaniu nagród dzieci razem z Marzannami oraz kwiatami, ze śpiewem na ustach wyszły na poszukiwanie Wiosny. Ekologiczne Marzanny wykonane ze słomy "odeszły" z dymem daleko, daleko. A Wiosna z promiennym słońcem zawitała do Bobrowej.

 
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 25 lutego 2017 06:16

Informujemy, że w dniu 1 marca 2017r. rozpocznie się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Bobrowej. Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola można odebrać w Przedszkolu u wychowawców lub na stronie przedszkola. Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

  1. Informacja o rozpoczęciu rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2017/2018
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2017/2018
 
Karnawał!!! na zabawę czas!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 11:27

14 lutego to dzień na który przedszkolaki długo czekały. I nie ze względu na obchodzone w tym dniu popularne Walentynki, ale dlatego, że w tym dniu odbyła się Zabawa karnawałowa połączona z Balem przebierańców. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na ten dzień, aby móc się zaprezentować we wspaniałych strojach przygotowanych na tę okazję. Trudno było rozpoznać przedszkolaków. Były księżniczki wśród nich: Elsa, Roszpunka, Kopciuszek, były też "owady" biedronki i kilka motylków, kilka czarownic oraz wróżki. A w wśród chłopców królowali policjanci, straż pożarna, superman, spiderman oraz kowboj.  Nasze panie też znakomicie prezentowały się w swoich przebraniach. Nasz gość specjalny pani bibliotekarka Małgorzata Sehn wcieliła się w postać Pocahontas. Zabawa prowadzona przez animatorów z  Sali Zabaw z Mielca uświetniła naszą zabawę. Słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej przygotowanej przez panią Anetę oraz malowanie buziek to tylko niektóre z atrakcji podczas zabawy. Bal karnawałowy bardzo udany, zabawy, konkursy i tańce, tańce, tańce...Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni oraz...bardzo zmęczeni wrócili do Przedszkola. Z pytaniem na ustach: kiedy następny Bal?!

 
"O małej syrence w niejednej piosence"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 10:50

6 lutego nasze przedszkolaki razem z wychowawcami obejrzały wspaniałe widowisko teatralne w Domu Kultury Morsy w Dębicy. Tytuł przedstawienia "O małej syrence w niejednej piosence". Teatr bardzo ciekawy, jak sam tytuł wskazuje z dużą ilością pięknych piosenek w wykonaniu aktorów. Przepiękna scenografia z niezwykłymi kostiumami aktorów. Dzieci przeniosły się w podwodny świat kolorowych rybek, "gadającego" kraba oraz pięknej syreny, której marzeniem było życie na królewskim dworze. Dzieci z wielkim zachwytem obejrzały przedstawienie. Dzieliły się wrażeniami ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Opowieściom nie było końca...

 
Pierniki, pierniczki, ciasteczka pieczemy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:33

Święta tuż, tuż!! a więc pierniczki pieczemy już! W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowywały pierniczki. Po upieczeniu pięknie je dekorowały. Rodzice zadbali o każdy szczegół i "wyposażyli" dzieciaczki w posypki, pisaki dekoracyjne, koraliki ozdobne, perełki, lukier, polewy i wiele innych kolorowych produktów do dekoracji. W ramach przygotowań świątecznych dzieci wykonywały również ozdoby świąteczne takie jak łańcuchy z papieru kolorowego, z bibuły czy pachnącą goździkami pomarańczę. Dekorowały również ozdobami przedszkolną choinkę. W naszym przedszkolu "czuć" zbliżające się Święta, słychać kolędy...w powietrzu unosi się zapach goździków i cynamonu, a także przyprawy do piernika...

 
Przedszkolaki w Planetarium
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 11:59

16 grudnia przedszkolaki razem z paniami Gosią i Eweliną brały udział w bardzo ciekawych zajęciach w "mobilnym" PLANETARIUM KOSMICZNYM, które zawitało do ZSP w Bobrowej. Jak sama nazwa wskazuje zajęcia dotyczyły różnych ciekawostek z "kosmicznej tematyki". Dzięki prezentacji komputerowej dzieci mogły poznać i podziwiać planety z bliska. Poznały konstelacje gwiazd i ich nazwy zaczerpnięte z greckiej mitologii. Mogły również "usiąść" za sterami rakiety kosmicznej i polecieć na księżyc. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Zostały również pochwalone za nienaganne zachowanie i doskonałą wiedzę "kosmiczną".

 
I miejsce w województwie pracy plastycznej PIRAMIDA ZDROWA
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 04 grudnia 2016 13:28

Wielki sukces odniosły przedszkolaki z naszego przedszkola! "PIRAMIDA ZDROWIA" - praca plastyczna wykonana przez maluchy pod kierunkiem pani Eweliny zajęła: 
1 miejsce w województwie podkarpackim i 18 miejsce w Polsce na 930 przedszkoli biorących udział  w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Bulibe.pl.   Rodzice, uczniowie, znajomi oraz wielu przyjaciół przedszkola oddawało głosy, za które serdecznie dziękujemy. To dzięki głosom internautów nasza praca odniosła zwycięstwo. Z niecierpliwością oczekujemy nagród książkowych dla przedszkola. Być może za rok nasza praca zajmie 1 miejsce w Polsce? Życzymy tego wszystkim przedszkolakom. Samych sukcesów w tym i innych konkursach! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

 
KONKURS, KONKURS, KONKURS
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 24 listopada 2016 15:38

UWAGA!!!!! Głosujemy na pracę plastyczną maluszków!!!!

Zachęcamy wszystkich do aktywnego głosowania na pracę plastyczną wykonaną przez dzieci z grupy 3, 4 - latków wykonaną pod kierunkiem pani Eweliny Bizoń. Praca przedstawia PIRAMIDĘ ZDROWIA i bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez bulibe.pl. Do wygrania wspaniałe nagrody dla przedszkola, ale również bardzo atrakcyjne nagrody dla głosujących. Prosimy o głosowanie wszystkich Rodziców, a także przyjaciół naszego przedszkola. Liczy się każdy głos. Głosowanie rozpoczyna się 24 listopada, a kończy się 28 listopada. Zachęcamy wszystkich do głosowania!!! Szczegóły konkursu, a także możliwość oddania swojego głosu na stronie : www.buliba.pl. Głosujemy!!!!

 
I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 02 listopada 2016 15:57

O tym, że nasze przedszkolaki  są niezwykle uzdolnione wiemy już od dawna!  Oczywiście bardzo cieszymy się z sukcesów naszych przedszkolaków, które występują w konkursach recytatorskich, sportowych czy plastycznych. I właśnie takimi sukcesami chcemy dzisiaj się pochwalić! Mamy 5 laureatów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesień Bogactwo Kolorów”, w którym jak co roku nasze przedszkole brało udział. W kategorii : Przedszkola największy sukces to I miejsce Aldonki Kurczyk z gr. 4-5-latków, która przygotowała pracę pod kierunkiem Pani Marty Sierosławskiej. II miejsce to również PP Bobrowa! Zajęła je Maja Ozimek z grupy 5-6-latków, która wykonała wspaniałą pracę pod kierunkiem Pani Małgorzaty Morawczyńskiej. Sukces odniosły również dzieci z grupy najmłodszej 3-4-latków, Kamilka Niemiec, Mikołaj Skowron i Maja Strojek, którzy otrzymali Wyróżnienia. Przygotowali oni swoje prace pod kierunkiem Pani Eweliny Bizoń. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Spotkanie z Policjantem, wycieczka, cyrk i sałatka! a na deser w Bibliotece zagadka!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 30 września 2016 13:26

W tym tygodniu nasze przedszkolaki brały udział w wielu różnych ciekawych zajęciach. Na początku tygodnia przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Policjantem. Dowiedziały się m.in.: jak bezpiecznie jeździć w samochodzie, kiedy można jeździć na rowerze po ulicy i jaki dokument do tego dzieci uprawnia, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przypomniano numer alarmowy i dzieci wspaniale odpowiadały kiedy, w jakiej sytuacji należy wzywać pomoc.

Maluchy i Starszaki robiły sałatkę owocową, bardzo smaczną, zdrową i kolorową. Zwłaszcza, że niedawno Pani Dietetyk bardzo nas wszystkich zachęcała do jedzenia owoców i warzyw! Następnie w czwartek Maluchy były na wycieczce na placu zabaw w Kulkolandzie, gdzie nie tylko integrowały się w zabawie ze średniakami, ale bawiły się na zjeżdżalni, dmuchańcach, a także innych urządzeniach. Był również słodki poczęstunek i zabawy z animatorką. Starszaki natomiast z racji swojego „dojrzałego” wieku były na pokazie cyrkowym. Podziwiały występ akrobaty, żonglerów, a także kulminacyjny punkt występu czyli taniec z wężem.

Tydzień zakończyliśmy spotkaniem z Panią Bibliotekarką, która w czwartek odwiedziła starszaków, zapraszając ich na czytanie w Bibliotece w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast maluchy w piątek odwiedziły panią Gosię w Bibliotece, gdzie uczestniczyły w zajęciach o Jesieni. Malowały liście, słuchały zagadek i wierszy o Jesieni. Oczywiście jak zawsze pożyczyliśmy kilka książek do Przedszkola, które pani będzie czytać dzieciom. Był to tydzień pełen różnych ciekawych wydarzeń, ale i zabawy! Bo w przedszkolu zabawa, ale i nauka! Nauka na wesoło!

 
Wyróżnienia w konkursie plastycznym POLA NADZIEI 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 10:54

19 maja 2017r. w Domu Kultury Śnieżka odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Pola nadziei 2017. Program obejmował m.in. występ Grupy Teatralnej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy pod kierunkiem pani Urszuli Poświat oraz uhonorowanie laureatów: literackiego i plastycznego. W tym roku konkurs plastyczny był pod hasłem "Bądź dobry jak chleb". Z naszego przedszkola Wyróżnienia otrzymały Hania Kobos i Kamilka Niemiec z grupy najmłodszej, które przygotowały pracę pod kierunkiem pani Eweliny Bizoń. Gratulujemy!

 

 
Sukcesy Asi Bunar!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 10:28

Joanna Bunar uczęszcza  do grupy "starszaków" jest niezwykle uzdolnioną dziewczynką, czego dowodem są liczne sukcesy w konkursach recytatorskich. Wszędzie gdzie występuje zostaje laureatką. W tym roku zajęła II miejsce w Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy w kategorii klasy 0-II. Tym samym jako laureatka II miejsca zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu w Radomyślu, gdzie zajęła I miejsce!! W konkursie brali również udział: Oskar Sołek i Lena Świder. Kolejny sukces to I miejsce w eliminacjach regionalnych w Dziecięcym Festiwalu Słowa do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, a tym samym nominacja do etapu Ogólnopolskiego w Starachowicach. W tym konkursie brał  udział Oskar Sołek również ze starszaków i zajął miejsce III. Dzieci do konkursu przygotowuje pani Gosia Morawczyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! trzymamy kciuki za występ Asi w Starachowicach!

 
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 05:27

20 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Nie mogło tam zabraknąć "ekipy" przedszkolaków. Na zaproszenie Pani Bibliotekarki Małgorzaty Sehn stawiły się grupa starszaków i średniaków z nauczycielami: panią Gosią, panią Martą i panią Anią. Biblioteka była wypełniona po brzegi! Byli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z ZSP w Bobrowej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli oraz zaproszeni goście. Pan Wiesław Drabik jest autorem wielu książek. To już jego kolejne spotkanie w "naszej" Bibliotece. Dzieci bardzo lubią jego twórczość, zwłaszcza śmieszne rymowanki. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć konkursów i zagadek, w których chętnie udział brały przedszkolaki. Można było zakupić książeczkę oraz otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wspaniałe spotkanie, z całą pewnością nie ostatnie! już czekamy na następne!

 
Sukcesy plastyczne przedszkolaków!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 05:41

29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w VIII Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną. Jak co roku Przedszkole Publiczne w Bobrowej reprezentowała bardzo liczna grupa dzieci, osiągając znakomite wyniki. Komisja po obejrzeniu 369 prac nagrodziła 69, wśród nich naszych przedszkolaków:

Kategoria: Przedszkola i klasa „0”
I miejsce – Nikola Dongen
I miejsce – Emilia Zygmunt

Wyróżnienia:
- Kamil Strzałka
- Klaudia Zator
- Nikola Żurek
- Natalia Wójcik
- Piotr Jarosz
- Kamila Niemiec

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom, pod opieką, których powstały piękne kartki, życząc dalszych sukcesów!

 
Wyjazd na musical do Sędziszowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:12

23 marca dzieci z naszego przedszkola brały udział w wycieczce do Sędziszowa Małopolskiego. Jak co roku o tej porze oglądały wspaniałe przedstawienie muzyczne w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego. W tym roku z wielkim zachwytem oglądaliśmy „Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Musical z Sędziszowa na stałe zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych. Niezwykły kunszt aktorski młodych gwiazd, oraz wspaniała scenografia oraz efekty dźwiękowe i świetlne, sprawiają, że chętnie i z niecierpliwością oczekujemy premiery każdego roku. Wspaniałe stroje, ciekawy scenariusz oraz piękne piosenki oraz taniec, to tylko niektóre zalety przedstawienia. Rodzice, którzy bardzo chętnie pomagają w opiece nad dzieciaczkami, są równie zachwyceni co nauczyciele. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy im za pomoc, trud i poświęcony czas. I oczywiście zapraszamy za rok.

 
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 lutego 2017 16:59

Rekrutacja do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje,
że od
1 marca 2017 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w sekretariacie zespołu szkół lub u nauczycieli przedszkola od 1 marca 2017 r. godzinach od 7.00 do 15.30 lub ze stron internetowych: www.ppbobrowa.itl.pl , www.zspbobrowa.pl .

Zapisy do Publicznego Przedszkola w Bobrowej, tel. 14 6824273, 14 6818099 na rok szkolny 2017/2018 będą odbywać się w terminie  01- 20.03.2017 r.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4,5,6- letnie (z roczników 2011-2014), zamieszkałe na terenie gminy Żyraków. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej przedszkola i zespołu szkół oraz bezpośrednio w placówce u dyrektora zespołu szkół i nauczycieli przedszkola.

Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone wyłącznie na wniosek rodzica/prawnego opiekuna dziecka.


Informacje dodatkowe:

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola na rok szkolny 2017/2018 przeprowadza się na wolne miejsca w przedszkolu.

Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola zobowiązani są do złożenia DEKLARACJI o kontynuacji wychowania przedszkolnego.  Tych dzieci nie dotyczą dalsze etapy postępowania rekrutacyjnego.

Dziecko w wieku 6 lat obowiązane jest odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego        w roku kalendarzowym w którym dziecko kończy 6 lat.


Dziecko 6-letnie, które w roku szkolnym 2016/17 odbyło obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, może podjąć naukę w klasie I szkoły podstawowej na wniosek rodziców złożony do dyrektora zespołu szkół.

 

 
Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 21 lutego 2017 06:38

Informujemy, że przyjmujemy Deklarację o kontynuowaniu uczęszczania dzieci do Publicznego Przedszkola w Bobrowej.

Deklarację można pobrać bezpośrednio u nauczycieli w przedszkolu oraz na stronie internetowej.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze zmianami w prawie oświatowym o terminie rozpoczęcia rekrutacji powiadomimy w najbliższym czasie.

Pobierz

 

 

 

 

 
Kochamy Babcię i Dziadka kochamy...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 15 lutego 2017 11:06

10 lutego nasze przedszkolaki brały udział we wspaniałej uroczystości. W Zespole Szkół Publicznych w Bobrowej przy pięknie zastawionym stole zasiedli wspaniali goście: Babcie i Dziadkowie. Przyszli zaproszeni przez swoje wnuki oraz nauczycieli na przedstawienie. Jako pierwsze zaśpiewały i zatańczyły dzieci z grupy najmłodszej. Zaprezentowały się również w scence D. Gellner "Dziadek, stołek i rosołek", czym wprawili dziadków w bardzo dobry nastrój. Następnie zaprezentowały się dzieci ze "średniaków". Zaśpiewały "Wiwat, wiwat niech nam żyją"... Nie zabrakło też wierszy oraz wspaniałych życzeń. Na zakończenie wystąpiły "starszaki". W scenariuszu napisanym przez panią Małgosię specjalnie na tę okazję pokazały wspaniały "kunszt" aktorski. Niezwykłe przebrania dzieci rozbawiły dziadków do łez. Brawom nie było końca. A "deszcz" cukierków, którym Dziadkowie obsypali swoje wnuki sprawił wielką radość naszym małym aktorom. Łzy i całusy, pojawiły się również, kiedy przedszkolaki obdarowały dziadków upominkami. Nie mogło zabraknąć również pięknego "Sto lat" w wykonaniu wszystkich dzieci.Wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, rozmowy i uśmiechy wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój. Dziękujemy wszystkim za udział w tej cudownej uroczystości, z tak wspaniałymi gośćmi. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy, przygotowanie poczęstunku, strojów dla dzieci. Wychowawcom dziękujemy za wspaniały występ przedszkolaków.

Do zobaczenia za rok Drodzy i Kochani Dziadkowie!!!

 
Witaminkowy konkurs plastyczny w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:49

W dniu 20 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie plastycznym "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". W konkursie udział brały dzieci z przedszkola oraz ich rodzice. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była pani Ania Dziurgot. Na konkurs wpłynęło 8 prac. Za nim nastąpiło rozdanie nagród pani Ania przeprowadziła, krótką pogadankę na temat witamin oraz zdrowego odżywiania się, a zwłaszcza jedzenia owoców i warzyw. Dzieci rozwiązywały również zagadki o witaminkach i słuchały wiersza S. Karaszewskiego pod tytułem "Witaminowe abecadło".  Jury w składzie: mgr Halina Lipa, mgr Ewa Laska, oraz Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej wyłoniło laureatów:

Im - Bartłomiej Kalandyk

IIm - Maciej Przybyś, IIm - Cezary Jarosz

IIIm - Weronika Kubek, IIIm - Martyna Górz.

Nagrody za udział: Aleksandra Pieniądz, Jan Jaszcz, Wojciech Osak.

Wszystkim laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu oraz wspaniałe nagrody.

 
Laureaci konkursów plastycznych
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:15

Wspaniałe wyniki uzyskały nasze przedszkolaki w IX Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" w kategorii Przedszkola. I miejsce zajęła Natalka Wójcik z grupy starszaków, II m. zajęła Maja Strojek z maluchów i III m. zajął Bartuś Stefan z maluchów i Piotr Sidor ze średniaków. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom: pani Gosi, pani Marcie i pani Ewelinie.

Gratulacje należą się również Nicoli Dongen za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Moja mała Ojczyzna - Lalka ludowa", która pod kierunkiem pani Gosi wykonała wspaniała pracę i otrzymała wyróżnienie I stopnia. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Żyraków i przewodniczącej Rady Gminy Żyraków. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Publicznych w Zasowie.

 
"Kanapkowo - wycieczkowo" tydzień pełen wrażeń
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 04 grudnia 2016 14:42

W tym tygodniu w przedszkolu bardzo dużo się działo. Starszaki i średniaki przygotowywały pyszne i zdrowe, ale również kolorowe kanapeczki w ramach tygodnia o tematyce zdrowego odżywiania. Dzieci przyniosły na "Wspaniałe śniadanie" pyszne warzywa oraz sery. Pani przygotowała pastę jajeczną, pastę chrzanową oraz rybną. Kubuś ze starszaków przyniósł pastę z ciecierzycy. Dzieci w ramach zagadek próbowały "nowych" smaków, nazywały i odgadywały składniki ukryte w paście. Niektóre np. chrzan nie przypadły dzieciom do gustu, ale wiedząc, że są to zdrowe produkty zajadały zdrowe kanapki. Pani Gosia tłumaczyła dzieciom, że żeby wiedzieć, że się czegoś nie lubi najpierw trzeba spróbować. Na zajęciach przydała się oczywiście PIRAMIDA ZDROWIA wykonana na konkurs plastyczny. Dzieci analizowały i omawiały wszystkie 6 pięter Piramidy. Zajęcia bardzo ciekawe, smaczne i kolorowe!

Kolejnym wielkim wydarzeniem była wycieczka do DK Śnieżka w Dębicy na spektakl teatralny pt. "Chatka z piernika czyli współczesna bajka o wychowaniu". W wycieczce brały udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klasy IIb ZSP w Bobrowej z wychowawcą panią Ewą Laska. Wspaniały teatrzyk w zabawny sposób przekazujący dzieciom wiele cennych rad i wskazówek, głownie dotyczących niekorzystnego jedzenia w nadmiarze słodyczy. Dzieci znakomicie się bawiły, ale też uczyły!

 
Pasowanie na przedszkolaka i Andrzejki !!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 28 listopada 2016 16:51

....W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy....

Zabawa dalej, start!"

 

23 listopada w ZSP w Bobrowej dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na uroczystości z udziałem rodziców "Pasowanie na Przedszkolaka". We wspaniale przygotowanych występach dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, ale wręcz wspaniały talent aktorski. Tak doskonale dzieci wcielały się w swoje role, że czasem trudno było rozpoznać czy to nasze przedszkolaki czy prawdziwi teatralni aktorzy. Przedstawienie rozpoczęły maluszki w scenariuszu przygotowanym przez panią Ewelinę o smutnym muchomorku, zaprezentowały wspaniały śpiew i scenkę niczym z prawdziwego lasu.  
W następnej kolejności wystąpiły średniaki w przygotowanym przez panią Martę jesiennym klimacie przeniosły nas do sadu, gdzie urocza "Pani Jesień" rozdawała swoje "skarby".
Na zakończenie wystąpiły nasze wspaniałe starszaki ze swoim humorystycznym przedstawieniem napisanym na tę okazję przez panią Małgosię. Publiczność poderwała się z krzeseł i gromkimi brawami nagrodziła występ starszaków, który był "drogowskazem" i "wskazówką" dla maluchów w "ciężkim żywocie przedszkolaka". Znakomity występ. Brawo nasze przedszkolaki. Brawo nasze panie. Po krótkiej przerwie na której można było się posilić kawką, herbatką czy pysznym zdrowym kompocikiem i wspaniałymi wypiekami naszych mam, rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa.

„Andrzejki” to stara tradycja ludowa wieczoru wróżb przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Pierwszą część, naszej zabawy andrzejkowej z udziałem dzieci i rodziców poprowadziła pani Ewelina, oj! był śmiech i zabawa. Tatusiowie musieli się bardzo natrudzić przy obieraniu jabłuszek dla swoich pociech, które musiały je szybciutko zjeść. Następnie swoimi umiejętnościami i wiedzą musiały wykazać się mamusie, których zadaniem było wypisać na kartce wszystkie dzieci z grupy swojego dziecka. Okazało się przy tej zabawie, że w niektórych grupach "dopisały" mamy "nowe" dzieci! Kolejnym zadaniem przygotowanym dla Rodziców i dzieci było wspólne układanie puzzli, oczywiście na czas. Wspaniale w tym zadaniu spisały się mamy i ich pociechy. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami! ale przecież to nie o nagrodę chodzi!.. tylko o dobrą zabawę dzieci i rodziców z naszym - nauczycieli -  skromnym udziałem. Dalej zabawa miała charakter taneczny..

Pani Marta przygotowała kilka zabaw, m.in boogie - woogie. Rodzice znakomicie poradzili sobie też w tym zadaniu, oczywiście razem z dzieciaczkami. Następnie wszyscy poznali zasady "nowej" zabawy - właściwie "starej" w nowej wersji przedszkolnej, a mowa tu o chusteczce haftowanej, a właściwie kolorowej. Nowa wspaniała wersja wszystkich przypadła do gustu. I tak zabawa trwała, tańce, śpiew i zabawa do wieczora.Udane Andrzejki, które z pewnością powtórzymy za rok..

"Czary – mary, Czary – mary, Hokus – pokus, Abrakadabra, abrakadabra......."

 
Pyszne gofry w Przedszkolu!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 02 listopada 2016 16:22

Jak co roku tradycją już stały się zajęcia kulinarne w naszym Przedszkolu. W ramach wdrażania zdrowych przekąsek oraz zachęcania dzieci do spożywania owoców oraz ich przetworów dzieci przygotowywały wspaniałe gofry z owocami oraz konfiturami przygotowywanymi przez ich mamy oraz babcie. Wszystko zdrowe, a jakie smaczne i kolorowe! Nie mogło oczywiście zabraknąć wspaniałej bitej śmietany. Dziękujemy rodzicom za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do zajęć oraz wszystkie konfitury oraz owoce. A gdyby ktoś chciał przygotować "nasze" gofry przedstawiam przepis:

4 szklanki mleka, 4 szklanki mąki, 4 jajka, 10 łyżek oleju, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki cukru. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę z proszkiem do pieczenia, mleko, olej, oraz na końcu ubitą pianę z białek. Życzymy smacznego!

 
Temat tygodnia: warzywa, owoce i przyjaźń!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 06 października 2016 13:39

W tym tygodniu w przedszkolu królowały:
owoce, warzywa i przyjaźń!

W grupie najmłodszej tematem tygodnia były warzywa, maluszki uczyły się nie tylko o walorach zdrowotnych warzyw, poznawały kolorystykę, a także sposób wykorzystanie ale naocznie przekonały się jak smakują i, że można je przygotować na wiele sposobów. We wtorek maluszki przygotowały wspaniałe śniadanie. Na stole królowały: ogórki, pomidorki, papryka, ogórki kiszone, rzodkiewka, sałatka, szczypiorek, ale również ser biały ze szczypiorkiem, ser biały ze szczypiorkiem i rzodkiewką, jajka gotowane, szyneczka, ser żółty, ser topiony, a do picia herbatka z miodem i cytrynką oraz kakao lub kawa z mlekiem do wyboru! Kanapki wyśmienite, zdrowe, pyszne, kolorowe! Na zakończenie tematu „warzywnego” w piątek maluszki na zajęciach plastycznych przygotują jeżyka z ziemniaków i wykałaczek oraz plasteliny!

W czwartek maluszki obchodziły „Święto marchewki”, we wspaniałych opaskach z symbolem marchewki przygotowanych wspólnie z dziećmi przez panią Anię, rozpoczęły świętowanie i przygotowanie surówki z jabłuszkiem. Wykorzystaliśmy „stare” domowe sposoby jak tarełko oraz robota kuchennego. Znakomicie spisały się przedszkolaki w tych pracach – zapowiadają się sami kucharze! Surówka znakomita, o czym również przekonały się starszaki, poczęstowane wspaniałą surówką, na koniec maluchy spróbowały pysznych soków warzywnych, nie wszystkie smakowały tak samo. Większym powodzeniem cieszyły się soki owocowe niż warzywne, ale maluchy obiecały, że będą próbować i uczyć się nowych smaków!

W średniakach w tym tygodniu królował temat owoców! Punktem kulminacyjnym rozmów i zajęć o owocach była pyszna sałatka owocowa z jogurtem. Dzieci przyniosły banany, mandarynki, jabłka i inne owoce, które z wielkim zaangażowaniem kroiły na malutkie kawałeczki, następnie polały jogurtem i smakowicie zajadały! Brawo średniaki! Brawo pani Marta!

W starszakach królował temat przyjaźni. Pani Gosia nie tylko przedstawiła dzieciom Kodeks Dobrego Kolegi, ale również zasady zachowania się w grupie oraz w stosunku do swoich młodszych kolegów. Na znak przyjaźni dzieci z panią Gosią przygotowały masę solną, która po dodaniu farb nabrała pięknych kolorowych barw. Z tak przygotowanej masy dzieci miały za zadanie zrobić piękny obrazek dla kolegi lub koleżanki w dowód przyjaźni. Wspaniałe zajęcia! Nawet Pani Ewelinka otrzymała prezent od Oskarka: ptaka z bajki Angry Birds! Starszaki pod okiem pani Gosi przygotowują pracę na konkurs plastyczny „Jesień bogactwo kolorów”, już część prac powstała, znakomite dzieła. Niebawem do pracy zabiorą się maluchy i średniaki! Powodzenia!

 

Nasze przedszkolaki są bardzo utalentowane: kucharze, malarze, sportowcy, modelki, piosenkarki, lekarze, strażacy, i mechanicy. Trzymamy kciuki, żeby były również nauczycielki, albo nauczyciele, kiedy panie odejdą na zasłużoną emeryturę!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7