Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Wycieczka do gospodarstwa rolnego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 20 maja 2018 10:58

11 maja grupa średniaków i maluszków razem ze swoimi nauczycielkami wzięła udział w wycieczce do gospodarstwa rolnego państwa Sidorów w Bobrowej. Wspaniali dziadkowie Piotrusia z grupy 5-latków zaprosili dzieci do swojego gospodarstwa. Dzieci z niezwykłym zaciekawieniem oglądały i słuchały o hodowli krów, świnek, kurek oraz królików. Dziś zwierzęta hodowlane są dla dzieci wielką atrakcją, ponieważ coraz rzadziej „w naszych” stronach możemy spotkać krowy czy świnki. Dlatego chcemy pokazywać dzieciom jak wygląda prawdziwe gospodarstwo rolne. Żeby „współczesny maluch” na pytanie „skąd się bierze mleko?” nie odpowiadał „ze sklepu”. Żeby dziecko wiedziało skąd pochodzi mleko, jajka i inne zdrowe wiejskie produkty. Bardzo fajna wycieczka, która nie tylko wiele nauczyła, ale też „rozbawiła” wszystkich uczestników. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i fantastyczne spotkanie z prawdziwym „światem zwierząt gospodarskich”.

 
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 20 maja 2018 10:56

10 maja w Bibliotece Publicznej w Bobrowej odbyło się spotkanie autorskie z panią Józefą Drozdowską, w którym uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Józefa Drozdowska jest autorką książek dla dzieci, małych form prozatorskich i dziennikarskich, bibliotekarką, regionalistką. Mieszka w Augustowie. Jest miłośniczką muzyki, jamników i kotów. O czym bardzo chętnie opowiadała dzieciom. Jej marzeniem jest felinoterapia czyli kototerapia. Na spotkaniu zaprezentowała kilka swoich wierszy, ale przede wszystkim tomik „Kocie pacierze” zilustrowany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Nastrojowe wiersze przypadły do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dziękujemy za zaproszenie pani Gosi, jak zawsze w naszej ulubionej Bibliotece, było bardzo ciekawie. Już czekamy na następne spotkanie…

 
Wyróżnienie Kamilki w Gminnym Konkursie Plastycznym "Moda ekologiczna"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 05 maja 2018 10:15

 

20 kwietnia w Przedszkolu Publicznym w Straszęcinie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Moda ekologiczna”. W konkursie tym brały udział nasze przedszkolaki: Weronika Kubek, Maja Strojek i Kamila Niemiec. Wyróżnienie otrzymała Kamila Niemiec z grupy 5 latków. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na ilość śmieci oraz potrzebę ich segregacji i przetwarzania. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie eko – stroju. Suknie przestawione przez nasze reprezentantki były znakomite. Dziecięca kreatywność oraz promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody . Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom J

 

 
Śniadanie Wielkanocne u "Średniaków"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 05 maja 2018 10:08

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei . Czas odradzania się i wiary w siłę Chrystusa. "Średniaki’’ przygotowywały się do tego wielkiego Święta, aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników. Dnia 29.03.2018r. w przedszkolu zorganizowano śniadanie wielkanocne. Celem tego spotkania było wprowadzenie najmłodszych w nastrój ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pokarmy: szynka, kiełbasa, chleb, jajka, ,,baba wielkanocna”. Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Nie zabrakło świątecznych oznak budzącej się do życia przyrody: rzeżucha, bazie, owies. Po śniadaniu wielu atrakcji dostarczyło dzieciom ozdabiane jajek. Wykonanie pisanek było niezapomnianym przeżyciem. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci .

 
Ekologiczne Marzanny w 5-latkach
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 13:59

 

21 marca tradycyjnie od kilku lat pani Ewelinka w swojej grupie przedszkolnej organizowała konkurs na najładniejszą ekologiczną Marzannę. W celu kultywowania tradycji dzieci z rodzicami przygotowywały wspaniałe kukły i przynosiły na konkurs w tym roku było ich 8. Laureaci to: Oliwia Cygan, Kamila Niemiec, Klaudia Osak, Maciej Przybyś, Cyprian Ruda, Piotr Sidor, Mikołaj Skowron, Maja Strojek. Wszystkie prace były piękne, wykonane z niezwykłą starannością i z zachowaniem „zasad ekologii”. Wszystkie prace zajęły miejsce I!! Wszystkie wygrały i wszystkie były nagrodzone. Konkurs przygotowała i ufundowała nagrody pani Ewelina. Dziękujemy za udział w zabawie wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

 

 
Wyjazd na "Robin Hooda" do Sędziszowa Małopolskiego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 13:24

 

16 marca jak każdego roku wczesną wiosną przedszkolaki wybrały się na spektakl muzyczny „Robin Hood” w Sędziszowie Małopolskim. To już tradycja, żeby obejrzeć wspaniałych młodych aktorów, bo z całą pewnością młodzież z Sędziszowa, to prawdziwi profesjonaliści. Wspaniała scenografia, cudowne piosenki, znakomite stroje i kunszt aktorski, jak co roku sprawia, że Dom Kultury w Sędziszowie „pęka w szwach!” Nie mogło tam zabraknąć naszych przedszkolaków, nauczycieli i rodziców, którzy wybrali się z nami i pomagali w opiece nad 65 osobową grupą dzieci przedszkolnych i szkolnych. Był śmiech, wzruszenie i gromkie brawa. Gratulujemy młodzieży, instruktorom, scenarzystom i reżyserowi, wspaniała praca i niezwykła sztuka. Już czekamy na następny spektakl … i zastanawiamy się co przedstawicie za rok.. już rezerwujemy bilety! Dziękujemy za niezwykłe wrażenia!

 

 
Ferie w przedszkolu!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 18:01

Za nami ferie zimowe… W przedszkolu też „feryjna” atmosfera. Było wiele atrakcji, m.in.: pieczenie pizzy, układanie puzzli, rebusy i zagadki, zajęcia plastyczne i zabawy muzyczne. Pani Ania i pani Kasia z pomocą dzieciaków przygotowały piękną Walentynkową dekorację. Dzieci miały okazję pomóc pani kucharce w przygotowaniu obiadu. Był uśmiech i dobra zabawa! Jak zawsze w naszym przedszkolu J

 
Niech żyje bal! bal karnawałowy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 05 lutego 2018 14:29

24 stycznia to długo wyczekiwany przez dzieci Bal karnawałowy. Dzieci przebrane w piękne kostiumy. Pojawiły się księżniczki, bajkowe suknie i czarodziejskie różdżki. Nie mogło zabraknąć czarownic oraz policjantów, piłkarzy, batmanów i innych postaci z bajek. Dorośli również wspaniale przebrani, jak zabawa to zabawa! Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego – pani Gosi z naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki, która również zachwyciła przebraniem – jak zawsze! Animacje i zabawy przygotowane przez pana Marcina wprawiły wszystkich w doskonały humor. Były piłki, piłeczki, „magia” kolorowych świateł w połączeniu z bańkami mydlanymi stanowiły „mieszankę” wybuchową. Atrakcji całe mnóstwo. Uśmiech i zachwyt dzieci – bezcenne! Pani Gosia Morawczyśka jak zawsze z pędzlem w dłoni „czarowała” wspaniałe kwiaty, serca i inne cudeńka na dziecięcych twarzyczkach. Nie mogło też zabraknąć słodkiego poczęstunku. Mniam..Bawiliśmy się znakomicie. Szkoda, że karnawał jest raz w roku.. Już tęsknimy za taką zabawą.

 
Wyjazd do Kina Helios w Rzeszowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 13 stycznia 2018 14:51

10 stycznia „średniaki” czyli dzieci z grupy 5-latków razem z wychowawcą oraz opiekunami wybrały się do Rzeszowa do Kina Helios. Obejrzały znakomity film „Paddington 2”. Zabawa wspaniała, wyjazd bardzo udany, dzieci zachwycone..

 
Pożegnanie z przedszkolną kuchnią...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 17:17

 

Pani Jolu będziemy tęsknić…

 

Kończy się rok i na zakończenie roku w naszym przedszkolu również zmiany kadrowe. Nasza kochana pani kucharka Jolanta Cetera, odchodzi po wielu latach pracy na zasłużoną emeryturę. Pani Joli, życzymy przede wszystkim relaksu, radości, zabawy z ukochaną wnuczką, aktywnego wolnego czasu, spełnienia marzeń, ciekawych podróży. Dziękujemy za pyszne spaghetti i wyjątkową grochową! oraz najlepsze kanapki z pasztetem! Za każdy uśmiech, żart i dobre słowo. Dziękujemy za wszystkie lata spędzone w przedszkolnej kuchni. Prosimy panią Jolę o odwiedzanie nas w przedszkolu. Z łezką w oku mówimy do zobaczenia!

 
Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 16:29

6 grudnia to dzień niezwykły i wyjątkowy dla każdego nie tylko dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. A każde dziecko czeka w tym dniu na magicznego gościa, który obdaruje wszystkich prezentami. Mimo braku śniegu zaprzęg Mikołajowy dotarł do przedszkola. W tym roku świetny Mikołaj w towarzystwie swoich elfów przywitał dzieci, a one śpiewająco powitały Mikołajowy orszak. Ogromna radość i wielkie emocje, szelest odpakowanych prezentów, czasem troszeczkę strach przed wielkim i „brodatym” Mikołajem, ale przede wszystkim radość ze spotkania z „wielkim” Mikołajem. Dziękujemy świetny Mikołaju za wizytę i zapraszamy do nas za rok oczywiście z workiem pełnym prezentów.

 
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 15:08

Pasowanie na przedszkolaka!!! 22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z udziałem wszystkich dzieci z przedszkola oraz rodziców. Nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: wśród nich Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej mgr inż. Robert Madej oraz pani Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej. Jako pierwsze odważnie wystąpiły kochane maluszki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez panią Gosię. Mimo, iż był to dla większości pierwszy wielki występ na scenie przed zgromadzoną publicznością to spisały się znakomicie. Dzielnie śpiewały i recytowały. Brawo!!! Następnie wystąpiły średniaki, które swoim żywiołowym tańcem wywołały gromkie brawa, a zabawny scenariusz opracowany przez panią Ewelinę o bakteriach i mikrobach, zwrócił uwagę na higienę osobistą. Na zakończenie wystąpiły starszaki, które do występu przygotowywała pani Ania i pani Marta. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Gratulujemy! Po występach Karolek z najmłodszej grupy poprosił pana Dyrektora o uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy za przygotowanie prezencików i pomoc w organizacji uroczystości rodzicom na ręce pani Dominiki Kubek. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej uroczystości. Nauczycielom i dzieciom za przygotowanie wspaniałego widowiska, liczne próby i ćwiczenia bardzo się opłaciły. Występ na 6!!!!

 
Przedszkolny konkurs ekologiczny "EKO-MODA"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 17:10

W naszym przedszkolu bardzo często organizujemy różne konkursy dla dzieci. Tym razem pani Ania zorganizowała Przedszkolny Konkurs Mody Ekologicznej ,,EKO -MODA" dla dzieci i ich rodziców. Zadaniem dzieci było przygotowanie stroju, kostiumu, kreacji z surowców wtórnych lub innych materiałów, oraz krótka charakterystyka stroju. Chętnych nie brakowało. A pomysły i ciekawe propozycje zachwyciły wszystkie dzieci, jury oraz nauczycieli przedszkola, którzy brali udział w tym niezwykłym pokazie. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu i przygotowanie nagród w konkursie. Wspaniałe przeżycie, uśmiech, a przede wszystkim propagowanie postaw i zachowań ekologicznych wśród dzieci.

 

Jury w składzie:

ks. Piotr Machnik
Małgorzata  Sehn - bibliotekarz
Zuzanna Janora – emerytowana nauczycielka


Spośród 11 prac wyłoniło laureatów:


I m -     Kmiecik Emilia, Kalandyk Bartłomiej i Strzałka Kamil

II m -   Kobos Hanna, Czaja Milena i Osak Wojciech

III mKalandyk Aleksandra, Kubek Weronika i Górz Martyna


WYRÓŻNIENIA:

Pieniądz Aleksandra oraz Piotr Jarosz


Gratulujemy dzieciom i rodzicom! Dziękujemy za udział w konkursie!

 

 
Święto Pluszowego Misia w Bibliotece!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 07:49

Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej!

 

Już tradycją stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Każdego roku Pani Małgosia zaprasza do Biblioteki przedszkolaki na mnóstwo niespodzianek, zabaw i ciekawych informacji o niedźwiadkach. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały historii o powstaniu tego sympatycznego święta. Bardzo chętnie brały również udział w konkursach i zabawach muzycznych przygotowanych przez panią Gosię – pszczołę. Ponieważ pani Gosia była przebrana za pszczółkę Maję nie mogło zabraknąć informacji o pszczółkach, które przygotowują przysmak niedźwiadków: miodek. Oczywiście zadaniem dzieci było również kolorowanie obrazka pszczółki. Nasze przedszkolaki znakomicie rysują i kolorują, więc z tym zadaniem poradziły sobie błyskawicznie! Na zakończenie nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego.. Ale w takim wyjątkowym dniu malutki cukiereczek nie zaszkodzi!

 
II miejsce, III miejsce i Wyróżnienie!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 16:16

Nagrody w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym !!!

 

Bardzo miło nam poinformować o wspaniałym wyniku naszych laureatów w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesień Bogactwo kolorów”. 20 października na uroczystym wręczeniu nagród w Domu Ludowym w Nagoszynie nie mogło zabraknąć naszych utalentowanych przedszkolaków. Już od wielu lat dzieci z naszego przedszkola biorą udział w tym popularnym konkursie i zawsze zajmują czołowe miejsca. Tym bardziej jesteśmy dumni, ponieważ na konkurs wpłynęło 239 prac. A z naszego przedszkola jest 3 laureatów. Gratulujemy Aldonce Kurczyk zajęcia II miejsca, Alicji Białas zajęcia III miejsca oraz Kamilce Niemiec wyróżnienia. Gratulujemy rodzicom oraz wychowawcy pani Ewelinie Bizoń, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

 
Owoce i warzywa w naszym przedszkolu.
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 15 października 2017 13:22

Owoce i warzywa to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!!

 

Wiedzą o tym, nasze przedszkolaki. W tym miesiącu uczyły się o owocach i warzywach, a także poznawały smaki i wartości odżywcze, np. buraka czy marchewki. Próbowały pysznego soku obchodząc święto marchewki. Wykonywały również pyszną surówkę z marchewki i jabłka. Maluchy nie tylko wspaniale przygotowały się do zajęć przynosząc pyszne owoce i warzywa, ale również demonstrowały to swoim ubraniem w kolorze pomarańczowym. Średniaki przygotowywały deser „owocowo - galaretkowy”, a także piły znakomity soczek z owoców i warzyw oraz „zajadały” zdrowe chipsy warzywne. Przedszkolaki dowiedziały się, że przekąski mogą być zdrowe i smaczne. Zachęcamy również do przygotowania takich przekąsek w domu z rodzicami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom owoców i warzyw na zajęcia.

 
Z wizytą w Remizie Strażackiej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 05 maja 2018 10:46

27 kwietnia nasze przedszkolaki były na wycieczce w Remizie Strażackiej w Bobrowej. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrowej dzieci wzięły udział w spotkaniu ze strażakami. Pan Paweł Jarosz oraz prezes Tadeusz Orłowski zaprezentowali dzieciom zakres swoich obowiązków, zapoznali dzieci z wyposażeniem remizy strażackiej oraz przedstawili wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci wzięły również udział w pokazie gaśniczym. Wspaniale bawiły się nasze przedszkolaki. Dziękujemy za zaproszenie i znakomitą zabawę.

 
Wyróżnienie Piotrusia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 05 maja 2018 10:12

13 kwietnia w Zespole Szkół w Żyrakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Polska Niepodległa’’. Przybyłych z całego województwa powitała pani dyrektor Elżbieta Ulak, a radosny nastrój towarzyszący nagrodzonym wzbogacony został przez akcent poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły w Żyrakowie. Po artystycznym wspomnieniu najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju nagrodzono twórców najpiękniejszym prac. Wśród laureatów nie mogło zabraknąć przedstawiciela naszego przedszkola był to Piotr Jarosz z grupy starszaków, który otrzymał wyróżnienie za wspaniałą pracę wykonaną pod kierunkiem pani Anny Dziurgot. Serdecznie gratulujemy.

 
Wiosnę witamy! nasionka do ziemi wkładamy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 14:07

Chociaż pogoda kaprysi w tym roku, mamy nadzieję, że wiosna zagości na dobre nie tylko w naszym przedszkolu! Z okazji jej przybycia nasze przedszkolaki posadziły warzywa, zioła i oczywiście rzeżuchę, która będzie królowała na świątecznym stole. Dzieci oglądały nasionka, cebulki , poznawały zapachy i rozpoznawały nasionka. A następnie sadziły. Teraz pozostaje dbanie o roślinki, podlewanie i obserwowanie ich wzrostu. Wspaniała praca! Mali ogrodnicy na medal!

 
I miejsce Bartusia i II Oliwki w Gminnym Konkursie Plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 13:46

 

18 marca w Zasowie odbył się Kiermasz Wielkanocny, który był nie tylko okazją do zaprezentowania stroików i stołów wielkanocnych, ale rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Plastycznego, w którym nasze przedszkolaki zajęły czołowe miejsca. I miejsce zajął Bartuś Stefan, II miejsce Oliwia Cygan oboje z grupy 5 latków oraz wyróżnienia: Nikola Żurek z grupy 6 latków, Zuzia Grygiel i Kinga Kozioł z grupy 5 latków. To wielki sukces naszych przedszkolaków. 5-latki prace wykonały pod kierunkiem pani Eweliny, a 6-latki pod kierunkiem pani Marty. Gratulujemy dzieciom i rodzicom oraz nauczycielom. Tym bardziej, że prace nie trafią do szuflady, ale wraz z życzeniami wielkanocnymi trafią do osób i instytucji współpracujących z gminą.

 

 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 18:14

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W BOBROWEJ
NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Rekrutacja dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2018/19 trwać będzie
od 1 marca 2018 r. (od godz. 9:00) do 30 marca 2018 r. (do godz. 15:30).

Zasady rekrutacji do przedszkola oraz wnioski dostępne będą:
- na stronie internetowej www.ppbobrowa.itl.pl lub www.zspbobrowa.pl,
-
w przedszkolu lub w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4,5,6- letnie (z roczników 2012-2015), zamieszkałe na terenie gminy Żyraków.

Postępowanie rekrutacyjne będzie prowadzone wyłącznie na wniosek rodzica/prawnego opiekuna dziecka.

Informacje dodatkowe:

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 przeprowadza się na wolne miejsca w przedszkolu.

Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola zobowiązani są do złożenia DEKLARACJI o kontynuacji wychowania przedszkolnego (do końca lutego 2018 r.). Tych dzieci nie dotyczą dalsze etapy postępowania rekrutacyjnego.

Dziecko w wieku 6 lat obowiązane jest odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym w którym dziecko kończy 6 lat.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości: w postępowaniu rekrutacyjnym - w dniu 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00; w postępowaniu uzupełniającym – w dniu 19 czerwca 2018 r.

Potwierdzanie przez rodzica kandydata (w formie pisemnego oświadczenia) woli przyjęcia do przedszkola odbywać się będzie: w postępowaniu rekrutacyjnym - od dnia 30 kwietnia do dnia 16 maja 2018 r.; w postępowaniu uzupełniającym – od dnia 20 czerwca do dnia 26 czerwca 2018 r.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będą podane do publicznej wiadomości: w postępowaniu rekrutacyjnym - w dniu 17 maja 2018 r.; w postępowaniu uzupełniającym – w dniu 27 czerwca 2018 r.

Dokumenty do pobrania:

Pobierz wniosek

Pobierz harmonogram

Pobierz deklaracje

Pobierz regulamin

 

 

 
Pomagamy psiakom!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 17:43

Nasze przedszkole odwiedziła pani Irena Nowak wolontariuszka ze schroniska dla piesków „Psi Azylek” w Bobrowej. Wspaniały człowiek, nauczyciel, przede wszystkim przyjaciel zwierząt, która swoją pasją i miłością do zwierząt „zaraża” innych. Nie tylko opowiadała dzieciom o działalności schroniska, ale przede wszystkim zachęciła dzieci do pomocy pieskom. Nasze przedszkolaki dzielnie wspierają schronisko zbierając karmę dla psów. I właśnie cały zgromadzony zapas przekazaliśmy pani Irenie. Dziękujemy w jej imieniu dzieciom i ich rodzicom za pomoc. Mamy nadzieje, że w dalszym ciągu będziemy zbierać karmę i pomagać schronisku, a w najbliższym czasie być może odwiedzimy pieski w schronisku. Dziękujemy pani Irenie za spotkanie w naszym przedszkolu, zapraszamy ponownie!

 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 05 lutego 2018 14:03

23 stycznia przedszkolaki brały udział w uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak zawsze wspaniale się zaprezentowały. Każda grupa przygotowała inny repertuar. Nasze kochane maluszki debiutowały przed dziadkami z Jasełkami. Nic dziwnego, że brawa nie ustawały. Pani Gosia i jej grupa spisali się na medal! Następnie tanecznym krokiem rozpoczęły średniaki. Przedstawiły specjalnie na tę okazję przygotowany taniec nowoczesny, a potem krótki program artystyczny, na zakończenie kolejny wspaniały taniec, nic dziwnego, że publiczność wołała „bis”. Gratulujemy pani Ewelinie i jej grupie. Na zakończenie wystąpiły starszaki w przygotowanej przez panią Anię inscenizacji o babci i dziadku. Oczywiście znakomicie się zaprezentowali. Dziadkowie i Babcie bili głośne brawa! Gratulujemy pani Ani i pani Marcie przygotowania znakomitego występu. Po udanej części artystycznej nie mogło zabraknąć upominków dla dziadków przygotowanych przez ich kochane wnuki. W podziękowaniu jak zawsze dziadkowie przygotowali słodką niespodziankę i „deszcz” cukierków, którymi obdarowali dzieciaki. Na zakończenie wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspaniała uroczystość, wiele wzruszeń i cudownych chwil w gronie znakomitych gości. Dziękujemy za wspólną zabawę i już czekamy na następne spotkanie.

 
X Gminny Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 13 stycznia 2018 14:46

Sukcesy przedszkolaków!!!

 

Jak co roku nasze przedszkolaki brały udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną, to już X edycja konkursu. Miło nam poinformować, że nasze 5-latki odniosły w tym roku wielki sukces. II miejsce zajęła Aldona Kurczyk, III miejsce zajęła Kamila Niemiec, również III miejsce zajął Mikołaj Skowron, natomiast wyróżnienie otrzymał Bartuś Stefan. Dzieci przygotowały kartki pod kierunkiem pani Ewelinki. Gratulujemy dzieciom, rodzicom wspaniałych pociech oraz pani za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Pierniki! czas start!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 16:32

Przed świętami w naszym przedszkolu „Pieczenie pierników” to już tradycja. Zapach goździków, cynamonu oraz przyprawy do piernika wypełnił każdy przedszkolny zakamarek. Pachnące ciasto, czyste rączki i fartuszki, przygotowane foremki i nagrzany piekarnik. Wszystko gotowe do pracy. Dzieci jak zawsze przygotowane, wyposażone w posypki, polewy, lukry, pisaki dekoracyjne. I ten zapach… zapach świąt, choinki, przygotowań do wigilii. Wszystko ukryte w tym wspaniałym świątecznym zapachu pieczonych pierników. Dzieci „podkradały” upieczone pierniki, ale trudno się dziwić wyglądały tak apetycznie. I najważniejszy moment dekorowanie, to co dzieci kochają najbardziej, pisaki w dłoń, polewa czekoladowa i różnego rodzaju posypki: kolorowe, czekoladowe, kulki kreski, gwiazdki. Wszystko pyszne palce lizać. Dekorowanie i jedzonko! Słodko, słodko, bardzo słodko! Ale wyjątkowo przy okazji pierniczków, przymykamy oko na słodkości. Przecież pierniczki świąteczne pieczemy jeden raz w roku, wiec wszyscy wybaczą nam taką ilość cukru. Po świętach wracamy do zdrowego odżywiania!

 
Bal andrzejkowy w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 16:25

28 listopada nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się na Balu „jesiennym – andrzejkowym”. Dzieci chciały pożegnać kończącą się porę roku jaką jest jesień i zaakcentować w swoim stroju elementy jesienne. Były wspaniałe kapelusze przygotowane z liści, kasztanów, żołędzi. Wyobraźnia dzieci oraz rodziców przerosła nasze oczekiwania! były płaszcze jesienne i suknie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowanie do balu. W tym roku naszą zabawę prowadził pan Marcin ze swoja żoną Kasią. Zachwyt już na początku wywołały migające światła, oraz bańki mydlane, których było dużo! dużo! bardzo dużo! Różne kształty i wielkości. Dzieci były zachwycone. Pan Marcin przygotował bardzo dużo atrakcji i konkursów. Był mecz wielkimi piłkami, była podróż po wielu krajach i przegląd różnych tańców, zabawa balonikami, pociąg, taniec krasnoludków, przeciąganie liny i wiele, wiele innych. Super zabawa! Dzieci szczęśliwe i zadowolone!

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 14:32

Podziękowania!!! Serdecznie dziękuję za udział w Mikołajkowej akcji na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy: zabawki, kosmetyki, kremy, maści, szampony, płyny do kąpieli, słodycze, pieluchy, piżamy, pościel i wiele innych. Dziękuję wszystkim rodzicom i każdemu z osobna za okazane serce. Jesteście wspaniali, to zaszczyt pracować z wami i waszymi wspaniałymi dzieciakami. Mam nadzieję, że nie będzie to pierwszy nasza akcja i wspólnie będziemy pomagać  dalej. Dziękuję pani Anecie Jaszcz i Celinie Skowron, które zawiozły wszystkie zebrane rzeczy do dębickiego koordynatora akcji pani Katarzyny Brniak.

 

Koordynator akcji w przedszkolu:
mgr Ewelina Bizoń

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 08:13

Przedszkolaki pomagają !!!!!

Nasze przedszkolaczki i ich rodzice angażują się we wszystkie akcje organizowane w przedszkolu. Chętnie pomagają zwierzętom, zbierają karmę dla piesków ze schroniska w Bobrowej, pomagają w ramach akcji Pola nadziei czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawsze możemy liczyć na pomoc i hojność serca rodziców.

Dlatego zwracamy się do Rodziców o pomoc w kolejnej akcji. Tym razem chcielibyśmy pomoc chorym dzieciaczkom z Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Z okazji zbliżających się Mikołajek chcielibyśmy zaangażować się w akcję pomocy poprzez przygotowanie niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum i ich rodzeństwa. Sprawmy, żeby okres świąteczny i wizyta Mikołaja była niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa była chwila radości dla wszystkich dzieci na całym świecie.


Uczmy swoje dzieci pomocy innym, szczególnie przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o innych. Podzielmy się z drugim człowiekiem uśmiechem, radością, chlebem i „cząstką siebie” odrobiną miłości i zrozumienia, która w dzisiejszych czasach jest każdemu potrzebna. Bądźmy dla naszych dzieci „drogowskazem” i pokazujmy im, że drugi człowiek i jego potrzeby też są ważne. Może najważniejsze..
Miłość, przyjaźń, wsparcie w zdrowiu i w chorobie.


Najbardziej przydatnymi rzeczami do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych są:


1. Pieluchy firmy  Seni 1,2,3 (S,M,L)  - dostępne w aptekach lub na hurtowni – Ines lub Specjał

2. Podkłady Seni 60x90 cm

3. Pianki do mycia Seni

4. Kosmetyki dla dzieci np: kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia,   balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,

5. Krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp

6. Kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan

7. Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach

8. Kosmetyki dla młodzieży, perfumy,

9. Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164

10. Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL

11. T-shirty(najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe  rozm 116-164, S,M,L,XL

12. Spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL

13. Rajstopy i skarpetki dziecięce

14. Bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160x200,

15. Prześcieradła frote z gumką rozm. 90x200 cm i 140x200cm, koce, ręczniki,

16. Soki BOBO FRIUT, BoboVita, Gerber,

17. Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki- prosimy z długa datą ważności

18. Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki

19. Zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne– typu Fisher-Price

20. Pojemniki plastikowe na żywność.


TYLKO  NOWE  RZECZY

Każdy z Was może podarować maluchom uśmiech!!!

Prosimy o przynoszenie rzeczy do przedszkola do 25 listopada!

Koordynatorem akcji w Przedszkolu jest E. Bizoń.

Dziękujemy za każdą najmniejszą pomoc!!!!!!!!!

 

 
"Wakacje z książką" w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 17:15

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Bobrowej!

 

Nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej. Były konkursy, kolorowanie, śpiewanie i czytanie książek przez starsze koleżanki z klasy IIa, które również odwiedziły Bibliotekę, żeby wypożyczyć książki oraz odebrać nagrody w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Wakacje z książką”. Wśród laureatów nie brakowało przedszkolaków, a wśród nich: I miejsce Hania Kobos, I miejsce Wojciech Osak, I miejsce Emilia Zygmunt, II miejsce Alicja Białas, II miejsce Wojciech Łączak, wśród nagrodzonych byli również: Karolina Lik, Manuela Nykiel,Aldona Kurczyk. Gratulujemy wszystkim. A Pani Gosi dziękujemy za „gościnę” i zaproszenie!

 
Ognisko, ognisko!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 15:58

Płonie ognisko i szumią knieje…

 

17 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto pieczonego ziemniaka”. Były kiełbaski, ziemniaczki i pyszna herbatka. Pogoda wspaniała, humory dopisywały i dzieciom i nauczycielom i rodzicom, którzy pomagali przy pieczeniu kiełbaski i organizacji tego „wydarzenia”. Zabawa doskonała! Zadowolenie i radość dzieci bezcenne!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8