Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Witaminkowy konkurs plastyczny w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:49

W dniu 20 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie plastycznym "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". W konkursie udział brały dzieci z przedszkola oraz ich rodzice. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była pani Ania Dziurgot. Na konkurs wpłynęło 8 prac. Za nim nastąpiło rozdanie nagród pani Ania przeprowadziła, krótką pogadankę na temat witamin oraz zdrowego odżywiania się, a zwłaszcza jedzenia owoców i warzyw. Dzieci rozwiązywały również zagadki o witaminkach i słuchały wiersza S. Karaszewskiego pod tytułem "Witaminowe abecadło".  Jury w składzie: mgr Halina Lipa, mgr Ewa Laska, oraz Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej wyłoniło laureatów:

Im - Bartłomiej Kalandyk

IIm - Maciej Przybyś, IIm - Cezary Jarosz

IIIm - Weronika Kubek, IIIm - Martyna Górz.

Nagrody za udział: Aleksandra Pieniądz, Jan Jaszcz, Wojciech Osak.

Wszystkim laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu oraz wspaniałe nagrody.

 
Pierniki, pierniczki, ciasteczka pieczemy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:33

Święta tuż, tuż!! a więc pierniczki pieczemy już! W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowywały pierniczki. Po upieczeniu pięknie je dekorowały. Rodzice zadbali o każdy szczegół i "wyposażyli" dzieciaczki w posypki, pisaki dekoracyjne, koraliki ozdobne, perełki, lukier, polewy i wiele innych kolorowych produktów do dekoracji. W ramach przygotowań świątecznych dzieci wykonywały również ozdoby świąteczne takie jak łańcuchy z papieru kolorowego, z bibuły czy pachnącą goździkami pomarańczę. Dekorowały również ozdobami przedszkolną choinkę. W naszym przedszkolu "czuć" zbliżające się Święta, słychać kolędy...w powietrzu unosi się zapach goździków i cynamonu, a także przyprawy do piernika...

 
Przedszkolaki w Planetarium
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 11:59

16 grudnia przedszkolaki razem z paniami Gosią i Eweliną brały udział w bardzo ciekawych zajęciach w "mobilnym" PLANETARIUM KOSMICZNYM, które zawitało do ZSP w Bobrowej. Jak sama nazwa wskazuje zajęcia dotyczyły różnych ciekawostek z "kosmicznej tematyki". Dzięki prezentacji komputerowej dzieci mogły poznać i podziwiać planety z bliska. Poznały konstelacje gwiazd i ich nazwy zaczerpnięte z greckiej mitologii. Mogły również "usiąść" za sterami rakiety kosmicznej i polecieć na księżyc. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Zostały również pochwalone za nienaganne zachowanie i doskonałą wiedzę "kosmiczną".

 
I miejsce w województwie pracy plastycznej PIRAMIDA ZDROWA
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 04 grudnia 2016 13:28

Wielki sukces odniosły przedszkolaki z naszego przedszkola! "PIRAMIDA ZDROWIA" - praca plastyczna wykonana przez maluchy pod kierunkiem pani Eweliny zajęła: 
1 miejsce w województwie podkarpackim i 18 miejsce w Polsce na 930 przedszkoli biorących udział  w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Bulibe.pl.   Rodzice, uczniowie, znajomi oraz wielu przyjaciół przedszkola oddawało głosy, za które serdecznie dziękujemy. To dzięki głosom internautów nasza praca odniosła zwycięstwo. Z niecierpliwością oczekujemy nagród książkowych dla przedszkola. Być może za rok nasza praca zajmie 1 miejsce w Polsce? Życzymy tego wszystkim przedszkolakom. Samych sukcesów w tym i innych konkursach! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

 
KONKURS, KONKURS, KONKURS
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 24 listopada 2016 15:38

UWAGA!!!!! Głosujemy na pracę plastyczną maluszków!!!!

Zachęcamy wszystkich do aktywnego głosowania na pracę plastyczną wykonaną przez dzieci z grupy 3, 4 - latków wykonaną pod kierunkiem pani Eweliny Bizoń. Praca przedstawia PIRAMIDĘ ZDROWIA i bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez bulibe.pl. Do wygrania wspaniałe nagrody dla przedszkola, ale również bardzo atrakcyjne nagrody dla głosujących. Prosimy o głosowanie wszystkich Rodziców, a także przyjaciół naszego przedszkola. Liczy się każdy głos. Głosowanie rozpoczyna się 24 listopada, a kończy się 28 listopada. Zachęcamy wszystkich do głosowania!!! Szczegóły konkursu, a także możliwość oddania swojego głosu na stronie : www.buliba.pl. Głosujemy!!!!

 
I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 02 listopada 2016 15:57

O tym, że nasze przedszkolaki  są niezwykle uzdolnione wiemy już od dawna!  Oczywiście bardzo cieszymy się z sukcesów naszych przedszkolaków, które występują w konkursach recytatorskich, sportowych czy plastycznych. I właśnie takimi sukcesami chcemy dzisiaj się pochwalić! Mamy 5 laureatów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesień Bogactwo Kolorów”, w którym jak co roku nasze przedszkole brało udział. W kategorii : Przedszkola największy sukces to I miejsce Aldonki Kurczyk z gr. 4-5-latków, która przygotowała pracę pod kierunkiem Pani Marty Sierosławskiej. II miejsce to również PP Bobrowa! Zajęła je Maja Ozimek z grupy 5-6-latków, która wykonała wspaniałą pracę pod kierunkiem Pani Małgorzaty Morawczyńskiej. Sukces odniosły również dzieci z grupy najmłodszej 3-4-latków, Kamilka Niemiec, Mikołaj Skowron i Maja Strojek, którzy otrzymali Wyróżnienia. Przygotowali oni swoje prace pod kierunkiem Pani Eweliny Bizoń. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Spotkanie z Policjantem, wycieczka, cyrk i sałatka! a na deser w Bibliotece zagadka!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 30 września 2016 13:26

W tym tygodniu nasze przedszkolaki brały udział w wielu różnych ciekawych zajęciach. Na początku tygodnia przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Policjantem. Dowiedziały się m.in.: jak bezpiecznie jeździć w samochodzie, kiedy można jeździć na rowerze po ulicy i jaki dokument do tego dzieci uprawnia, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przypomniano numer alarmowy i dzieci wspaniale odpowiadały kiedy, w jakiej sytuacji należy wzywać pomoc.

Maluchy i Starszaki robiły sałatkę owocową, bardzo smaczną, zdrową i kolorową. Zwłaszcza, że niedawno Pani Dietetyk bardzo nas wszystkich zachęcała do jedzenia owoców i warzyw! Następnie w czwartek Maluchy były na wycieczce na placu zabaw w Kulkolandzie, gdzie nie tylko integrowały się w zabawie ze średniakami, ale bawiły się na zjeżdżalni, dmuchańcach, a także innych urządzeniach. Był również słodki poczęstunek i zabawy z animatorką. Starszaki natomiast z racji swojego „dojrzałego” wieku były na pokazie cyrkowym. Podziwiały występ akrobaty, żonglerów, a także kulminacyjny punkt występu czyli taniec z wężem.

Tydzień zakończyliśmy spotkaniem z Panią Bibliotekarką, która w czwartek odwiedziła starszaków, zapraszając ich na czytanie w Bibliotece w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast maluchy w piątek odwiedziły panią Gosię w Bibliotece, gdzie uczestniczyły w zajęciach o Jesieni. Malowały liście, słuchały zagadek i wierszy o Jesieni. Oczywiście jak zawsze pożyczyliśmy kilka książek do Przedszkola, które pani będzie czytać dzieciom. Był to tydzień pełen różnych ciekawych wydarzeń, ale i zabawy! Bo w przedszkolu zabawa, ale i nauka! Nauka na wesoło!

 
Przedszkolaki sprzątają świat...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 września 2016 13:36

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 16 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – teren przy szkole i przedszkole, oraz najbliższe "ścieżki" wokół przedszkola.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Mimo, że okoliczni mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek.
Naszej akcji przyświecało motto: "Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda." To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 
Wycieczka do gospodarstwa rolnego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 17 września 2016 15:03

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO PAŃSTWA 
ZOFII I JANA JAROSZÓW W BOBROWEJ

 

W dniu 16 września, po śniadaniu w piękny słoneczny piątkowy ranek grupa maluszków razem z wychowawczynią Panią Eweliną i panią Krysią wybrała się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa rolnego państwa Jaroszów.  Pani Ania  córka gospodarzy, a zarazem mama Karolinki, która uczęszcza do grupy maluszków, oraz ciocia Wojtusia i Witusia również z najmłodszej grupy oprowadzała dzieci i opowiadała przedszkolakom o pracy w gospodarstwie. Dzielnie zastępuje ona Panią Zofię podczas nieobecności i pomaga w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy między innymi: skąd się bierze mleko? W jaki sposób dociera do sklepu i co się z niego robi? Dużą atrakcją dla dzieci i pani również było obserwowanie „procesu” dojenia krowy. Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały tę czynność, która wcale nie jest łatwa – o czym przekonała się pani Ewelina! Następnie dzieci  obserwowały jak powstaje ser oraz masło, z wielką uwagą obserwowały wszystkie czynności, które wykonywała pani Ania. Ale to nie wszystko! W gospodarstwie była również świnka, kaczki i kurki, a także maszyny rolnicze i TRAMPOLINA oraz PIASKOWNICA dla dzieci. Nic dziwnego, że dzieci wcale nie chciały wracać do przedszkola! Zabawa była wspaniała. Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować państwu Jaroszom oraz pani Ani  za miłe ugoszczenie nas i oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie. Dziękując  i  już wpraszając się na drugi rok!!

 
Zapraszamy na Święto Ziemniaka...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 13 września 2016 16:00

Serdecznie zapraszamy na „Święto ziemniaka”, które odbędzie się 15 września(czwartek) w PP w Bobrowej o godz.: 16.00. Będzie ognisko, gry i zabawy, pieczenie ziemniaków i kiełbaski, a także integrowanie się dzieci z absolwentami przedszkola - uczniami z klasy I.
Prosimy o zabranie: kiełbaski, chlebka, ziemniaczków oraz kijków do smażenia kiełbaski. W miarę możliwości drewienko na ognisko. Zapewniamy napoje oraz coś słodkiego „na ząb”.

 
Zapraszamy na Uroczystość Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 30 sierpnia 2016 17:48

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej zapraszają dzieci przedszkolne, młodzież szkolną oraz rodziców na Uroczystość Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, która odbędzie się 1 września według następującego porządku:

1. O godz. 8.00 – Msza Święta.

2. Po zakończonej Mszy Świętej odbędzie się Uroczysta Akademia z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2016/17.

 

Dyrektor szkoły, nauczyciele

 
III Piknik rodzinny w Przedszkolu w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 16 czerwca 2016 16:14

8 czerwca 2016r. po raz kolejny w przedszkolu w Bobrowej odbyło się Święto Rodziny. Impreza ta w przedszkolnym kalendarzu jest szczególnie ważna, o czym świadczy doskonała frekwencja. W tym roku na pikniku bawiło się ponad 200 osób. Każdy znalazł coś dla siebie, bo atrakcji było moc - dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, grillowane kiełbaski, przepyszne ciasta i sałatki przygotowane przez mamy, wata cukrowa, popcorn.

„Dmuchańce” i trampoliny cieszyły się wśród dzieci ogromnym powodzeniem. I z tym tłumem świetnie radziła sobie zaprzyjaźniona firma „Mistyk” p. Bogdana Dobrzańskiego. Nie mniej aktywną stroną festynu zajęły się animatorki „Sali Zabaw” z Mielca, które  przygotowały mnóstwo konkurencji i ciekawych rodzinnych zabaw i konkursów. Zachętą były wspaniałe nagrody, które udało się nam zgromadzić, dzięki hojności licznych sponsorów. Dużą atrakcją imprezy była drużyna Strzelców. Uczestnicy mogli obejrzeć  broń palną z czasów II wojny światowej, piękne szable i mundury, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w „pełnym rynsztunku”. Imprezę zorganizowano we współpracy ze stowarzyszeniem „Dębina”, której prezesem jest p. Halina Głowacka. Stowarzyszenie pozyskało środki finansowe z urzędu Gminy w Żyrakowie na projekt „Zdrowy przedszkolak z Bobrowej” , z których sfinansowano  liczne atrakcje dla dzieci. Gościem specjalnym imprezy był Wójt Gminy Żyraków p. Grzegorz Reguła.

Serdeczne podziękowania należą się również naszym sponsorom:

firmom: Prografix, Firma Oponiarska, „Śnieżka”, Seger, i Matpol”- Renata i Ryszard Zygmuntowie, firma  „Marli”-  Maria Ligęzka, stowarzyszenie „Radość”, Gospodarstwo Szkółkarskie - Adam Kobos, Salon Fryzjerski Jolanty Jaszcz, Bank Spółdzielczy w Żyrakowie, Usługi Sprzątające -  Anna Niemiec, Salon Piękności „Madamme”- Magdalena Wójcik oraz osobom prywatnym: ks. Tomasz Fajt, Małgorzata Sehn, Marek Mytkoś, Małgorzata Janora, Barbara i Grzegorz Gilowie, Anna Ruda, Magdalena Łączak, Dominika Kubek.

Podziękowania składamy również pani Anecie Sojka, która pomogła zorganizować piknik oraz przygotować poczęstunek, panu Waldemarowi Ruda, który dzielnie grillował kiełbaski w czasie pikniku, panu Markowi Mytkosiowi za pomoc w organizacji pikniku, pani Małgorzacie Sehn, która malowała buzie dzieciaczkom wspólnie z koordynatorem pikniku panią Małgorzatą Morawczyńską. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, przygotowanie pysznych wypieków i sałatek, a także za udział w pikniku i wspólną zabawy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na IV pikniku dla Rodzin z Przedszkola Publicznego w Bobrowej.

 

 
Odwiedziny Franklina.
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 maja 2016 09:37

Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek najmłodszych czytelników Biblioteki Publicznej w Bobrowej w naszym Przedszkolu odwiedził żółw Franklin. W tym roku spotkanie odbyło się w formie lekcji bibliotecznej, na której nasz gość zapoznał dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece, a także o tym w jaki sposób powstaje książka. Opowiedział również jak każdy czytelnik powinien się z nimi obchodzić. Franklin przywiózł ze sobą książkę ze swoją najnowszą przygodą pt. „Franklin i kosmiczna podróż”. Okazało się jednak, że jego książka nie ma ilustracji. Poprosił dzieci o pomoc w ich narysowaniu. Przy wspólnym wysiłku wszystkich uczestników spotkania powstała pięknie zilustrowana książka, którą następnie głośno przeczytała naszym przedszkolakom Pani Małgosia Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej. Na zakończenie Franklin rozdał dzieciom pamiątkowe karteczki, dyplomy oraz baloniki. Dzieci radośnie pożegnały bajkowego bohatera i poprosiły go żeby jeszcze odwiedził ich bibliotekę lub przedszkole.

 
1 miejsce na konkursie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 maja 2016 09:00

Asia najlepsza w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim!!!

 

Joanna Bunar przedstawicielka naszego przedszkola z grupy starszaków wygrała Międzygminny Turniej Recytatorski Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy w Radomyślu Wielkim. „Nasza” Asia nie tylko pokonała innych uczestników w Radomyślu, ale również wygrała Gminny Turniej Recytatorski, który odbył się jako pierwszy etap zmagań recytatorskich w Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej, gdzie zaprezentowało się 59 recytatorów z całej Gminy Żyraków. Asia na podium gminnym stanęła razem z Mileną Pasek ze Straszęcina. I razem z 8 innymi uczestnikami pojechała do Radomyśla, gdzie również tam wygrała konkurs. Podopieczna pani Małgorzaty Morawczyńskiej z naszego przedszkola nie miała sobie równych! Była najlepsza. Gratulujemy Asi i pani Gosi, oraz życzymy kolejnych sukcesów!

 
Rozdanie nagród w konkursie plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 21 marca 2016 19:23

21 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym "Wiosna, ach to ty..." organizowanym przez nasze przedszkole. Do konkursu swoje prace zgłosiło 9 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Żyraków: Bobrowa, Góra Motyczna, Korzeniów, Mokre, Nagoszyn, Straszęcin, Zasów, Żyraków. Łącznie 17 prac dzieci 5 i 6 - letnich. Jury konkursowe zgodnie z założeniami regulaminu konkursu oceniało: pomysłowość, walory artystyczne, materiał użyty do wykonania pracy, zgodność z tematem, interpretacje własną tematu oraz samodzielność. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej mgr inż. Robert Madej, mgr Barbara Kula - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ZSP w Bobrowej, mgr Ewa Laska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ZSP w Bobrowej oraz Małgorzata Sehn - pracownik Biblioteki Publicznej w Bobrowej, przyznało nagrody:

I miejsce - Wiktoria Misiak - Żyraków

I miejsce - Nikodem Niedzielski - Żyraków

II miejsce - Magdalena Czerniak - Korzeniów

II miejsce - Zuzanna Sojka - Bobrowa

III miejsce - Gabriela Stachnik - Zasów

III miejsce - Kinga Wanat - Zasów

IV miejsce - Weronika Kieraś - Straszęcin

IV miejsce - Karol Kuta - Góra Motyczna

 

Wyróżnienia:

Kinga Kuta - Góra Motyczna

Julia Labak - Mokre

Kinga Niedzielska - Korzeniów

Nikola Zaręba - Nagoszyn

 

Nagrody za udział:

Julia Bała - Góra Motyczna

Izabela Sobuś - Bobrowa

Patrycja Kleszcz - Straszęcin

Amelia Koszarska - Wiewiórka

Bartosz Lada - Wiewiórka

 

Po uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów dzieciom, podziękowania otrzymali nauczyciele pod kierunkiem, których powstały wspaniałe prace. W dalszej części były pamiątkowe zdjęcia oraz mały słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz przybycie na rozdanie nagród.

 
Wycieczka do teatru
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 16 marca 2016 17:03

15 marca nasze przedszkolaki brały udział w wycieczce do Sędziszowa Małopolskiego, gdzie jak co roku wspaniałe przedstawienie teatralne. Musical "Alicja w krainie czarów" to wielka sztuka dzięki młodym aktorom, których kunszt aktorski wprawia w zachwyt zarówno młodych jak i starszych widzów. Taniec, śpiew, kolorowe stroje i wspaniała gra młodych aktorów - tak w kilku słowach można opisać to co działo się na deskach sceny widowiskowej podczas najnowszej sztuki Licealnego Teatru Muzycznego w Sędziszowie Małopolskim. Młodzi aktorzy nie tylko wspaniale prezentują swój talent, ale są bardzo sympatyczni, chętnie rozmawiają z dziećmi i starszymi, dzielą się swoimi wrażeniami,rozmawiają z uśmiechem na ustach, mimo zmęczenia codziennymi występami chętnie pozują do zdjęć. To wszystko sprawia, że dzieci również są zachwycone, uśmiechnięte i już pytają na jakie przedstawienie wrócimy do Sędziszowa za rok? Bo wrócimy z całą pewnością..!

 
Laureaci konkursów plastycznych
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 21 grudnia 2016 12:15

Wspaniałe wyniki uzyskały nasze przedszkolaki w IX Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" w kategorii Przedszkola. I miejsce zajęła Natalka Wójcik z grupy starszaków, II m. zajęła Maja Strojek z maluchów i III m. zajął Bartuś Stefan z maluchów i Piotr Sidor ze średniaków. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom: pani Gosi, pani Marcie i pani Ewelinie.

Gratulacje należą się również Nicoli Dongen za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Moja mała Ojczyzna - Lalka ludowa", która pod kierunkiem pani Gosi wykonała wspaniała pracę i otrzymała wyróżnienie I stopnia. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Żyraków i przewodniczącej Rady Gminy Żyraków. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Publicznych w Zasowie.

 
"Kanapkowo - wycieczkowo" tydzień pełen wrażeń
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 04 grudnia 2016 14:42

W tym tygodniu w przedszkolu bardzo dużo się działo. Starszaki i średniaki przygotowywały pyszne i zdrowe, ale również kolorowe kanapeczki w ramach tygodnia o tematyce zdrowego odżywiania. Dzieci przyniosły na "Wspaniałe śniadanie" pyszne warzywa oraz sery. Pani przygotowała pastę jajeczną, pastę chrzanową oraz rybną. Kubuś ze starszaków przyniósł pastę z ciecierzycy. Dzieci w ramach zagadek próbowały "nowych" smaków, nazywały i odgadywały składniki ukryte w paście. Niektóre np. chrzan nie przypadły dzieciom do gustu, ale wiedząc, że są to zdrowe produkty zajadały zdrowe kanapki. Pani Gosia tłumaczyła dzieciom, że żeby wiedzieć, że się czegoś nie lubi najpierw trzeba spróbować. Na zajęciach przydała się oczywiście PIRAMIDA ZDROWIA wykonana na konkurs plastyczny. Dzieci analizowały i omawiały wszystkie 6 pięter Piramidy. Zajęcia bardzo ciekawe, smaczne i kolorowe!

Kolejnym wielkim wydarzeniem była wycieczka do DK Śnieżka w Dębicy na spektakl teatralny pt. "Chatka z piernika czyli współczesna bajka o wychowaniu". W wycieczce brały udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klasy IIb ZSP w Bobrowej z wychowawcą panią Ewą Laska. Wspaniały teatrzyk w zabawny sposób przekazujący dzieciom wiele cennych rad i wskazówek, głownie dotyczących niekorzystnego jedzenia w nadmiarze słodyczy. Dzieci znakomicie się bawiły, ale też uczyły!

 
Pasowanie na przedszkolaka i Andrzejki !!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 28 listopada 2016 16:51

....W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy....

Zabawa dalej, start!"

 

23 listopada w ZSP w Bobrowej dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na uroczystości z udziałem rodziców "Pasowanie na Przedszkolaka". We wspaniale przygotowanych występach dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, ale wręcz wspaniały talent aktorski. Tak doskonale dzieci wcielały się w swoje role, że czasem trudno było rozpoznać czy to nasze przedszkolaki czy prawdziwi teatralni aktorzy. Przedstawienie rozpoczęły maluszki w scenariuszu przygotowanym przez panią Ewelinę o smutnym muchomorku, zaprezentowały wspaniały śpiew i scenkę niczym z prawdziwego lasu.  
W następnej kolejności wystąpiły średniaki w przygotowanym przez panią Martę jesiennym klimacie przeniosły nas do sadu, gdzie urocza "Pani Jesień" rozdawała swoje "skarby".
Na zakończenie wystąpiły nasze wspaniałe starszaki ze swoim humorystycznym przedstawieniem napisanym na tę okazję przez panią Małgosię. Publiczność poderwała się z krzeseł i gromkimi brawami nagrodziła występ starszaków, który był "drogowskazem" i "wskazówką" dla maluchów w "ciężkim żywocie przedszkolaka". Znakomity występ. Brawo nasze przedszkolaki. Brawo nasze panie. Po krótkiej przerwie na której można było się posilić kawką, herbatką czy pysznym zdrowym kompocikiem i wspaniałymi wypiekami naszych mam, rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa.

„Andrzejki” to stara tradycja ludowa wieczoru wróżb przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Pierwszą część, naszej zabawy andrzejkowej z udziałem dzieci i rodziców poprowadziła pani Ewelina, oj! był śmiech i zabawa. Tatusiowie musieli się bardzo natrudzić przy obieraniu jabłuszek dla swoich pociech, które musiały je szybciutko zjeść. Następnie swoimi umiejętnościami i wiedzą musiały wykazać się mamusie, których zadaniem było wypisać na kartce wszystkie dzieci z grupy swojego dziecka. Okazało się przy tej zabawie, że w niektórych grupach "dopisały" mamy "nowe" dzieci! Kolejnym zadaniem przygotowanym dla Rodziców i dzieci było wspólne układanie puzzli, oczywiście na czas. Wspaniale w tym zadaniu spisały się mamy i ich pociechy. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami! ale przecież to nie o nagrodę chodzi!.. tylko o dobrą zabawę dzieci i rodziców z naszym - nauczycieli -  skromnym udziałem. Dalej zabawa miała charakter taneczny..

Pani Marta przygotowała kilka zabaw, m.in boogie - woogie. Rodzice znakomicie poradzili sobie też w tym zadaniu, oczywiście razem z dzieciaczkami. Następnie wszyscy poznali zasady "nowej" zabawy - właściwie "starej" w nowej wersji przedszkolnej, a mowa tu o chusteczce haftowanej, a właściwie kolorowej. Nowa wspaniała wersja wszystkich przypadła do gustu. I tak zabawa trwała, tańce, śpiew i zabawa do wieczora.Udane Andrzejki, które z pewnością powtórzymy za rok..

"Czary – mary, Czary – mary, Hokus – pokus, Abrakadabra, abrakadabra......."

 
Pyszne gofry w Przedszkolu!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 02 listopada 2016 16:22

Jak co roku tradycją już stały się zajęcia kulinarne w naszym Przedszkolu. W ramach wdrażania zdrowych przekąsek oraz zachęcania dzieci do spożywania owoców oraz ich przetworów dzieci przygotowywały wspaniałe gofry z owocami oraz konfiturami przygotowywanymi przez ich mamy oraz babcie. Wszystko zdrowe, a jakie smaczne i kolorowe! Nie mogło oczywiście zabraknąć wspaniałej bitej śmietany. Dziękujemy rodzicom za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do zajęć oraz wszystkie konfitury oraz owoce. A gdyby ktoś chciał przygotować "nasze" gofry przedstawiam przepis:

4 szklanki mleka, 4 szklanki mąki, 4 jajka, 10 łyżek oleju, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki cukru. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę z proszkiem do pieczenia, mleko, olej, oraz na końcu ubitą pianę z białek. Życzymy smacznego!

 
Temat tygodnia: warzywa, owoce i przyjaźń!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 06 października 2016 13:39

W tym tygodniu w przedszkolu królowały:
owoce, warzywa i przyjaźń!

W grupie najmłodszej tematem tygodnia były warzywa, maluszki uczyły się nie tylko o walorach zdrowotnych warzyw, poznawały kolorystykę, a także sposób wykorzystanie ale naocznie przekonały się jak smakują i, że można je przygotować na wiele sposobów. We wtorek maluszki przygotowały wspaniałe śniadanie. Na stole królowały: ogórki, pomidorki, papryka, ogórki kiszone, rzodkiewka, sałatka, szczypiorek, ale również ser biały ze szczypiorkiem, ser biały ze szczypiorkiem i rzodkiewką, jajka gotowane, szyneczka, ser żółty, ser topiony, a do picia herbatka z miodem i cytrynką oraz kakao lub kawa z mlekiem do wyboru! Kanapki wyśmienite, zdrowe, pyszne, kolorowe! Na zakończenie tematu „warzywnego” w piątek maluszki na zajęciach plastycznych przygotują jeżyka z ziemniaków i wykałaczek oraz plasteliny!

W czwartek maluszki obchodziły „Święto marchewki”, we wspaniałych opaskach z symbolem marchewki przygotowanych wspólnie z dziećmi przez panią Anię, rozpoczęły świętowanie i przygotowanie surówki z jabłuszkiem. Wykorzystaliśmy „stare” domowe sposoby jak tarełko oraz robota kuchennego. Znakomicie spisały się przedszkolaki w tych pracach – zapowiadają się sami kucharze! Surówka znakomita, o czym również przekonały się starszaki, poczęstowane wspaniałą surówką, na koniec maluchy spróbowały pysznych soków warzywnych, nie wszystkie smakowały tak samo. Większym powodzeniem cieszyły się soki owocowe niż warzywne, ale maluchy obiecały, że będą próbować i uczyć się nowych smaków!

W średniakach w tym tygodniu królował temat owoców! Punktem kulminacyjnym rozmów i zajęć o owocach była pyszna sałatka owocowa z jogurtem. Dzieci przyniosły banany, mandarynki, jabłka i inne owoce, które z wielkim zaangażowaniem kroiły na malutkie kawałeczki, następnie polały jogurtem i smakowicie zajadały! Brawo średniaki! Brawo pani Marta!

W starszakach królował temat przyjaźni. Pani Gosia nie tylko przedstawiła dzieciom Kodeks Dobrego Kolegi, ale również zasady zachowania się w grupie oraz w stosunku do swoich młodszych kolegów. Na znak przyjaźni dzieci z panią Gosią przygotowały masę solną, która po dodaniu farb nabrała pięknych kolorowych barw. Z tak przygotowanej masy dzieci miały za zadanie zrobić piękny obrazek dla kolegi lub koleżanki w dowód przyjaźni. Wspaniałe zajęcia! Nawet Pani Ewelinka otrzymała prezent od Oskarka: ptaka z bajki Angry Birds! Starszaki pod okiem pani Gosi przygotowują pracę na konkurs plastyczny „Jesień bogactwo kolorów”, już część prac powstała, znakomite dzieła. Niebawem do pracy zabiorą się maluchy i średniaki! Powodzenia!

 

Nasze przedszkolaki są bardzo utalentowane: kucharze, malarze, sportowcy, modelki, piosenkarki, lekarze, strażacy, i mechanicy. Trzymamy kciuki, żeby były również nauczycielki, albo nauczyciele, kiedy panie odejdą na zasłużoną emeryturę!

 
Spotkanie z dietetykiem
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 września 2016 14:11

Nasze  przedszkole podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  naszych   wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  w  czwartek 22 września przedszkole odwiedził niezwykły  gość - Pani  dietetyk  Kinga Oszkandy ze współpracownicą z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Dębicy.
W interesujący  sposób  przedstawiła dzieciom zawód dietetyka,  poszerzyła wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania, zapoznała  z  piramidą żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych  po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez szkody  dla  organizmu.
Tłumaczyła,  dlaczego  należy ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie i  zachowanie.  Pani Kinga zorganizowała dla dzieci również zabawę, która polegała na segregowaniu produktów zdrowych i niezdrowych. Były wiersze i rymowanki o zdrowym jedzonku, a także zagadki o owocach i warzywach. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

 

 
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 18 września 2016 08:41

14 września 2016r. starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu autorskim Marcina Pałasza- autora literatury dziecięcej. Spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece w Bobrowej. Biblioteka jak zwykle „pękała w szwach”- byli uczniowie szkoły podstawowej z Bobrowej i Żyrakowa, uczestnicy WTZ w Bobrowej Woli a także inni zaprzyjaźnieni z biblioteką.

 

Marcin Pałasz to bardzo wesoły pan, który wspaniale opowiadał, o tym gdzie się wychował,  jak się pisze książki i skąd On bierze pomysły na nowe. Najciekawsze i najśmieszniejsze były opowiadania o jego psie Elfie, którego wziął ze schroniska. My też już trochę znamy tego psa, bo nasza Pani czytała nam o jego przygodach. Nawet namalowaliśmy obrazki dla  Elfa, żeby Pan Pisarz mógł je zabrać ze sobą. Pan Marcin wyróżnił trzy, które mu się najbardziej spodobały, były to prace Filipa K., Wiktora K. i Piotrusia J. Za te nasze „malunki” otrzymaliśmy od p. Gosi Sehn książki z dedykacją autora i słodki batonik (mniam !) - oczywiście dla każdego. Nasza Pani tez kupiła do przedszkola kilka książek. Będzie co czytać po obiadku!

 
"ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 17 września 2016 14:13

ZIEMNIAK jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby, stał się pretekstem do wspólnej zabawy.

W pierwszych dniach jesieni odbywa się w naszym przedszkolu jak co roku piknik jesienny. "Święto Pieczonego Ziemniaka" jest okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnego pieczenia ziemniaków i kiełbasek.  W tym roku do zabawy przy ognisku zaprosiliśmy „naszych” absolwentów, czyli obecnych uczniów klasy I ze swoją wychowawczynią : panią mgr Barbarą Kula. Dzięki wspólnej zabawie przedszkolaki dowiedziały się od starszych kolegów jak wygląda „rola” ucznia klasy pierwszej i że szkoła wcale nie jest taka straszna! Były również wspaniałe ciasta przygotowane przez mamy – panią Anię Lik oraz Aleksandrę Kobos oraz przekąski, kawka i herbatka oraz pyszny kompocik przygotowany przez panią kucharkę. Był oczywiście -  już tradycyjnie chlebek ziołowy przygotowany przez panią Ewelinkę wspólnie z maluszkami na zajęciach oraz pyszna rolada z jabłkami. Pobyt na świeżym powietrzu robi swoje. Apetyt dopisuje zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Trochę z historii ziemniaka…

 

Ziemniaki, zaraz po zbożach i ryżu, są jednymi z najważniejszych roślin jadalnych na świecie. Badania genetyczne wskazują, że wszystkie ziemniaki na świecie pochodzą od wspólnego przodka, który pierwotnie rósł na obszarze południowego Peru. Najstarszego, liczącego sobie 2,5 tys. lat ziemniaka archeologowie odkryli w ruinach cywilizacji Inków, którzy cenili je na równi ze złotem: oddawali im cześć, chowali ze zmarłymi, a nawet ukrywali ich duże ilości na wypadek wojny, głodu lub suszy. Dlatego też kiedy konkwistador hiszpański Francisco Pizarro podbijał kraj Inków, król Atahualpa pytał ich, czy Hiszpanie jedzą ten żółty metal (czyt. złoto), skoro potrzebują go w takiej ilości. Do Polski ziemniaki trafiły za pośrednictwem Jana III Sobieskiego, który otrzymał je w podarunku od cesarza austriackiego Leopolda I, a następnie wysłał swojej ukochanej królowej Marysieńce. Ona jednak potraktowała je jedynie jako roślinę ozdobną, egzotyczny akcent w pałacowym ogrodzie, nie domyślając się wcale ich kulinarnej i gospodarczej wartości. Podczas obiadu w Wilanowie, na którym po raz pierwszy w Polsce podano ziemniaki, szlachta sarmacka krzywiła się i z pewnością sarkała na te "nowinki" z Zachodu. Dopiero za panowania Augusta II ziemniaki zostały rozpowszechnione w całym kraju, choć wciąż jako roślina ozdobna lub baza dla medykamentów.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 13 września 2016 15:57

WITAMY PRZEDSZKOLAKÓW
W NOWYM ROKU SZKOLNYM …


1 września 2016r. uroczystą mszą świętą rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Mszę świętą celebrował ksiądz Piotr Machnik, który będzie w naszym przedszkolu prowadził zajęcia z  religii. Po mszy świętej, w Zespole Szkół Publicznych w Bobrowej wszystkich uczniów, również przedszkolaków przywitał serdecznie Pan Dyrektor mgr inż. Robert Madej. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich sal, a przedszkolaki ze swoimi rodzicami do Przedszkola na spotkanie informacyjne. W przedszkolu dzieci zapoznały się ze swoimi Paniami. Nauczyciele przedstawili najważniejsze informacje dotyczące pracy przedszkola. Zapoznali z ofertą zajęć dodatkowych są to w naszym przedszkolu: język angielski (obowiązkowy w grupie Roczne przygotowanie przedszkolne oraz w grupie 5- latków) zajęcia z języka angielskiego prowadzone są również w grupie 3 i 4 - latków. Zajęcia z języka angielskiego prowadzi mgr Marek Mytkoś.   Prowadzone są również zajęcia umuzykalniające prowadzone przy akompaniamencie pana mgr Waldemara Rudy.

Nasze Przedszkole w tym roku szkolnym liczy:

v Grupa najmłodsza - (25 dzieci 3 i 4 -letnich,) wychowawca:  mgr Ewelina Bizoń,  nauczyciel: mgr Anna Dziurgot, pomoc: Krystyna Wajda;

v Grupa  5 - latków – (18 dzieci) wychowawca: mgr Marta Sierosławska, nauczyciel: mgr Anna Dziurgot

v Grupa 6–latków – (22 dzieci)  wychowawca: mgr Małgorzata Morawczyńska, nauczyciel: mgr Anna Dziurgot

Witamy wszystkie dzieci, szczególnie nowe, które pierwszy raz przekroczą próg przedszkola. Witamy również Rodziców, zachęcając do owocnej współpracy. Życzymy wszystkim udanego nowego roku szkolnego, dzieciom samych słonecznych, pogodnych i radosnych dni, rodzicom zadowolenia i radości z edukacji ich dzieci, nauczycielom owocnej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 09 sierpnia 2016 12:31

23 czerwca przedszkolaki wystąpiły na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zgodnie z tradycją w przygotowanych programach artystycznych wystąpiły wszystkie 3 grupy, recytując wiersze, śpiewając piosenki, pod kierunkiem swoich wychowawców. Były brawa od Rodziców i zaproszonych gości, były również  łzy wzruszenia w związku z pożegnaniem starszaków, które już 1 września przekroczą progi szkoły, i zostaną przyjęci w poczet społeczności szkolnej jako uczniowie klasy pierwszej. Pan Dyrektor oraz wychowawcy podziękowali Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom za współpracę i pomoc przy organizacji imprez, wycieczek i uroczystości przedszkolnych. Życząc zdrowych, spokojnych wakacji, rozdano pamiątkowe dyplomy i upominki. Do zobaczenia we wrześniu!

 
Uroczystość z okazji Dnia Matki
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 31 maja 2016 15:44

Zajęcia otwarte w maluszkach

 

23 maja z okazji Dnia Matki w grupie najmłodszej gościliśmy mamusie naszych  przedszkolaczków oraz dwóch wspaniałych tatusiów. Przybyli oni na zajęcia otwarte połączone z występem maluszków. Część artystyczna to recytacja wierszy, śpiew piosenek, krótka humorystyczna inscenizacja pt.: „Dla mamy” oraz wspaniały taniec, przygotowane przez panią Ewelinę. Po zakończeniu części artystycznej dzieci podarowały rodzicom przygotowane wcześniej upominki – piękne kwiaty z kolorowego papieru i bibuły. Następnie swoje umiejętności wokalne przedstawili rodzice swoim dzieciom, zaśpiewali piosenkę „Bo nasze przedszkole” na melodię znanej piosenki „Bo wszyscy Polacy”,  przy wspaniałym akompaniamencie pana Waldka. Poszło znakomicie, rodzice otrzymali brawa od swoich pociech. W dalszej części był konkurs sprawdzający znajomość imion dzieci w grupie maluszków. Był śmiech, rywalizacja i oczywiście nagrody. Na zakończenie uroczystości był oczywiście poczęstunek, pyszne zdrowe kanapeczki przygotowane przez panią Anetkę oraz słodkie pyszne ciasta przygotowane przez mamy. Zabawę uświetniła pani Gosia Sehn, zaproszony gość z Biblioteki, która wspaniale "wyczarowywała" różne zwierzątka i inne przedmioty z baloników. Impreza niezwykle udana. Wspaniałe występy dzieci i wspólna zabawa.

 
III miejsce Zuzanny w konkursie plastycznym!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 maja 2016 09:05

Podsumowanie IX Dębickich Pól Nadziei

 

W  Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyło się podsumowanie IX edycji Dębickich Pól Nadziei, których organizatorem jest działające od 10. lat Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. JP II. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim, którzy angażują się w działalność hospicjum i nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego i literackiego.
W gronie wyróżnionych i nagrodzonych  była Zuzia Sojka z grupy starszaków, która zajęła III miejsce w konkursie plastycznym. Nasza laureatka wykonała pracę plastyczną „Uraduj chorego” pod kierunkiem Małgorzaty Morawczyńskiej. Nagrody wręczyli: ks. prałat Józef Dobosz i burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Gratulujemy!!

 
Babki, babeczki,..
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 29 marca 2016 07:21

22 marca w Przedszkolu wielkie przygotowania świąteczne. Nasze maluszki i starszaki razem ze swoimi paniami przygotowywały pyszne babki i babeczki z okazji Świąt Wielkanocnych. Były babki drożdżowe oraz ucierane, małe i duże. Dzieci przyniosły dużo elementów dekoracyjnych: kolorowe posypki, pisaki dekoracyjne, motylki z czekolady, lukier, polewy oraz wiele innych, które wykorzystały podczas dekoracji babeczek. Były również drożdżowe zajączki, które dzieciom pomagała wykonać pani Aneta Sojka. Wszystko pyszne....

A to nasz przepis na babkę ucieraną:

Składniki:

margaryna, 4 jajka, 2 szkl mąki, szklanka cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, kilka kropli aromatu waniliowego

Wykonanie:

Margarynę utrzeć z cukrem, mąkę wymieszać z proszkiem, dodawać po 1 jajku i łyżce mąki, ciągle ucierając. Na koniec zapach. Formę babkową posmarować (20 cm). Ciasto wyłożyć do formy i piec 40 min w 180 st. C. Po upieczeniu zostawić ciasto w piekarniku wyłączonym ok. 10 min.

Oraz przepis na babkę drożdżową:

Składniki:

1/2kg mąki, 3 żółtka, pół szkl oleju, 5 dkg drożdży, 1/4l mleka, 3 łyżki cukru, rodzynki, szczypta soli

Wykonanie:

Z drożdży, 1 łyżki cukru, odrobiny mleka, zarobić zaczyn. Gdy podrośnie, dodać do pozostałych składników i dokładnie wyrobić. Odstawić do wyrośnięcia, a potem znów wyrobić. Gdy podrośnie przełożyć do formy na babkę do 1/2 wysokości, pozostawić, aż podwoi swoja objętość, wstawić do nagrzanego piekarnika, piec 40 min w temp 180 st. C.

Życzymy wszystkim smacznego!

 

 
UWAGA!! Rozdanie nagród!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 19 marca 2016 15:09

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu plastycznego "Wiosna, ach to ty..." organizowanego przez Przedszkole Publiczne w Bobrowej o przybycie 21 marca (poniedziałek) na godzinę 10.00 do przedszkola na uroczyste rozdanie nagród. Prosimy również o przybycie nauczycieli, opiekunów pod kierunkiem, których te prace powstały.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6