Publiczne Przedszkole w Bobrowej
I miejsce Bartusia i II Oliwki w Gminnym Konkursie Plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 12:46

 

18 marca w Zasowie odbył się Kiermasz Wielkanocny, który był nie tylko okazją do zaprezentowania stroików i stołów wielkanocnych, ale rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Plastycznego, w którym nasze przedszkolaki zajęły czołowe miejsca. I miejsce zajął Bartuś Stefan, II miejsce Oliwia Cygan oboje z grupy 5 latków oraz wyróżnienia: Nikola Żurek z grupy 6 latków, Zuzia Grygiel i Kinga Kozioł z grupy 5 latków. To wielki sukces naszych przedszkolaków. 5-latki prace wykonały pod kierunkiem pani Eweliny, a 6-latki pod kierunkiem pani Marty. Gratulujemy dzieciom i rodzicom oraz nauczycielom. Tym bardziej, że prace nie trafią do szuflady, ale wraz z życzeniami wielkanocnymi trafią do osób i instytucji współpracujących z gminą.

 

 
Wyjazd na "Robin Hooda" do Sędziszowa Małopolskiego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 marca 2018 12:24

 

16 marca jak każdego roku wczesną wiosną przedszkolaki wybrały się na spektakl muzyczny „Robin Hood” w Sędziszowie Małopolskim. To już tradycja, żeby obejrzeć wspaniałych młodych aktorów, bo z całą pewnością młodzież z Sędziszowa, to prawdziwi profesjonaliści. Wspaniała scenografia, cudowne piosenki, znakomite stroje i kunszt aktorski, jak co roku sprawia, że Dom Kultury w Sędziszowie „pęka w szwach!” Nie mogło tam zabraknąć naszych przedszkolaków, nauczycieli i rodziców, którzy wybrali się z nami i pomagali w opiece nad 65 osobową grupą dzieci przedszkolnych i szkolnych. Był śmiech, wzruszenie i gromkie brawa. Gratulujemy młodzieży, instruktorom, scenarzystom i reżyserowi, wspaniała praca i niezwykła sztuka. Już czekamy na następny spektakl … i zastanawiamy się co przedstawicie za rok.. już rezerwujemy bilety! Dziękujemy za niezwykłe wrażenia!

 

 
Ferie w przedszkolu!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 17:01

Za nami ferie zimowe… W przedszkolu też „feryjna” atmosfera. Było wiele atrakcji, m.in.: pieczenie pizzy, układanie puzzli, rebusy i zagadki, zajęcia plastyczne i zabawy muzyczne. Pani Ania i pani Kasia z pomocą dzieciaków przygotowały piękną Walentynkową dekorację. Dzieci miały okazję pomóc pani kucharce w przygotowaniu obiadu. Był uśmiech i dobra zabawa! Jak zawsze w naszym przedszkolu J

 
Niech żyje bal! bal karnawałowy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 05 lutego 2018 13:29

24 stycznia to długo wyczekiwany przez dzieci Bal karnawałowy. Dzieci przebrane w piękne kostiumy. Pojawiły się księżniczki, bajkowe suknie i czarodziejskie różdżki. Nie mogło zabraknąć czarownic oraz policjantów, piłkarzy, batmanów i innych postaci z bajek. Dorośli również wspaniale przebrani, jak zabawa to zabawa! Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego – pani Gosi z naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki, która również zachwyciła przebraniem – jak zawsze! Animacje i zabawy przygotowane przez pana Marcina wprawiły wszystkich w doskonały humor. Były piłki, piłeczki, „magia” kolorowych świateł w połączeniu z bańkami mydlanymi stanowiły „mieszankę” wybuchową. Atrakcji całe mnóstwo. Uśmiech i zachwyt dzieci – bezcenne! Pani Gosia Morawczyśka jak zawsze z pędzlem w dłoni „czarowała” wspaniałe kwiaty, serca i inne cudeńka na dziecięcych twarzyczkach. Nie mogło też zabraknąć słodkiego poczęstunku. Mniam..Bawiliśmy się znakomicie. Szkoda, że karnawał jest raz w roku.. Już tęsknimy za taką zabawą.

 
Wyjazd do Kina Helios w Rzeszowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 13 stycznia 2018 13:51

10 stycznia „średniaki” czyli dzieci z grupy 5-latków razem z wychowawcą oraz opiekunami wybrały się do Rzeszowa do Kina Helios. Obejrzały znakomity film „Paddington 2”. Zabawa wspaniała, wyjazd bardzo udany, dzieci zachwycone..

 
Pożegnanie z przedszkolną kuchnią...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 16:17

 

Pani Jolu będziemy tęsknić…

 

Kończy się rok i na zakończenie roku w naszym przedszkolu również zmiany kadrowe. Nasza kochana pani kucharka Jolanta Cetera, odchodzi po wielu latach pracy na zasłużoną emeryturę. Pani Joli, życzymy przede wszystkim relaksu, radości, zabawy z ukochaną wnuczką, aktywnego wolnego czasu, spełnienia marzeń, ciekawych podróży. Dziękujemy za pyszne spaghetti i wyjątkową grochową! oraz najlepsze kanapki z pasztetem! Za każdy uśmiech, żart i dobre słowo. Dziękujemy za wszystkie lata spędzone w przedszkolnej kuchni. Prosimy panią Jolę o odwiedzanie nas w przedszkolu. Z łezką w oku mówimy do zobaczenia!

 
Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 15:29

6 grudnia to dzień niezwykły i wyjątkowy dla każdego nie tylko dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. A każde dziecko czeka w tym dniu na magicznego gościa, który obdaruje wszystkich prezentami. Mimo braku śniegu zaprzęg Mikołajowy dotarł do przedszkola. W tym roku świetny Mikołaj w towarzystwie swoich elfów przywitał dzieci, a one śpiewająco powitały Mikołajowy orszak. Ogromna radość i wielkie emocje, szelest odpakowanych prezentów, czasem troszeczkę strach przed wielkim i „brodatym” Mikołajem, ale przede wszystkim radość ze spotkania z „wielkim” Mikołajem. Dziękujemy świetny Mikołaju za wizytę i zapraszamy do nas za rok oczywiście z workiem pełnym prezentów.

 
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 14:08

Pasowanie na przedszkolaka!!! 22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z udziałem wszystkich dzieci z przedszkola oraz rodziców. Nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: wśród nich Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej mgr inż. Robert Madej oraz pani Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej. Jako pierwsze odważnie wystąpiły kochane maluszki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez panią Gosię. Mimo, iż był to dla większości pierwszy wielki występ na scenie przed zgromadzoną publicznością to spisały się znakomicie. Dzielnie śpiewały i recytowały. Brawo!!! Następnie wystąpiły średniaki, które swoim żywiołowym tańcem wywołały gromkie brawa, a zabawny scenariusz opracowany przez panią Ewelinę o bakteriach i mikrobach, zwrócił uwagę na higienę osobistą. Na zakończenie wystąpiły starszaki, które do występu przygotowywała pani Ania i pani Marta. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Gratulujemy! Po występach Karolek z najmłodszej grupy poprosił pana Dyrektora o uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy za przygotowanie prezencików i pomoc w organizacji uroczystości rodzicom na ręce pani Dominiki Kubek. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej uroczystości. Nauczycielom i dzieciom za przygotowanie wspaniałego widowiska, liczne próby i ćwiczenia bardzo się opłaciły. Występ na 6!!!!

 
Przedszkolny konkurs ekologiczny "EKO-MODA"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 16:10

W naszym przedszkolu bardzo często organizujemy różne konkursy dla dzieci. Tym razem pani Ania zorganizowała Przedszkolny Konkurs Mody Ekologicznej ,,EKO -MODA" dla dzieci i ich rodziców. Zadaniem dzieci było przygotowanie stroju, kostiumu, kreacji z surowców wtórnych lub innych materiałów, oraz krótka charakterystyka stroju. Chętnych nie brakowało. A pomysły i ciekawe propozycje zachwyciły wszystkie dzieci, jury oraz nauczycieli przedszkola, którzy brali udział w tym niezwykłym pokazie. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu i przygotowanie nagród w konkursie. Wspaniałe przeżycie, uśmiech, a przede wszystkim propagowanie postaw i zachowań ekologicznych wśród dzieci.

 

Jury w składzie:

ks. Piotr Machnik
Małgorzata  Sehn - bibliotekarz
Zuzanna Janora – emerytowana nauczycielka


Spośród 11 prac wyłoniło laureatów:


I m -     Kmiecik Emilia, Kalandyk Bartłomiej i Strzałka Kamil

II m -   Kobos Hanna, Czaja Milena i Osak Wojciech

III mKalandyk Aleksandra, Kubek Weronika i Górz Martyna


WYRÓŻNIENIA:

Pieniądz Aleksandra oraz Piotr Jarosz


Gratulujemy dzieciom i rodzicom! Dziękujemy za udział w konkursie!

 

 
Święto Pluszowego Misia w Bibliotece!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 06:49

Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej!

 

Już tradycją stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Każdego roku Pani Małgosia zaprasza do Biblioteki przedszkolaki na mnóstwo niespodzianek, zabaw i ciekawych informacji o niedźwiadkach. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały historii o powstaniu tego sympatycznego święta. Bardzo chętnie brały również udział w konkursach i zabawach muzycznych przygotowanych przez panią Gosię – pszczołę. Ponieważ pani Gosia była przebrana za pszczółkę Maję nie mogło zabraknąć informacji o pszczółkach, które przygotowują przysmak niedźwiadków: miodek. Oczywiście zadaniem dzieci było również kolorowanie obrazka pszczółki. Nasze przedszkolaki znakomicie rysują i kolorują, więc z tym zadaniem poradziły sobie błyskawicznie! Na zakończenie nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego.. Ale w takim wyjątkowym dniu malutki cukiereczek nie zaszkodzi!

 
II miejsce, III miejsce i Wyróżnienie!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 15:16

Nagrody w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym !!!

 

Bardzo miło nam poinformować o wspaniałym wyniku naszych laureatów w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesień Bogactwo kolorów”. 20 października na uroczystym wręczeniu nagród w Domu Ludowym w Nagoszynie nie mogło zabraknąć naszych utalentowanych przedszkolaków. Już od wielu lat dzieci z naszego przedszkola biorą udział w tym popularnym konkursie i zawsze zajmują czołowe miejsca. Tym bardziej jesteśmy dumni, ponieważ na konkurs wpłynęło 239 prac. A z naszego przedszkola jest 3 laureatów. Gratulujemy Aldonce Kurczyk zajęcia II miejsca, Alicji Białas zajęcia III miejsca oraz Kamilce Niemiec wyróżnienia. Gratulujemy rodzicom oraz wychowawcy pani Ewelinie Bizoń, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

 
Owoce i warzywa w naszym przedszkolu.
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 15 października 2017 12:22

Owoce i warzywa to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!!

 

Wiedzą o tym, nasze przedszkolaki. W tym miesiącu uczyły się o owocach i warzywach, a także poznawały smaki i wartości odżywcze, np. buraka czy marchewki. Próbowały pysznego soku obchodząc święto marchewki. Wykonywały również pyszną surówkę z marchewki i jabłka. Maluchy nie tylko wspaniale przygotowały się do zajęć przynosząc pyszne owoce i warzywa, ale również demonstrowały to swoim ubraniem w kolorze pomarańczowym. Średniaki przygotowywały deser „owocowo - galaretkowy”, a także piły znakomity soczek z owoców i warzyw oraz „zajadały” zdrowe chipsy warzywne. Przedszkolaki dowiedziały się, że przekąski mogą być zdrowe i smaczne. Zachęcamy również do przygotowania takich przekąsek w domu z rodzicami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom owoców i warzyw na zajęcia.

 
Witamy w nowym roku szkolnym!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 13:28

1 września 2017r. rozpoczynamy kolejny rok szkolny w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej. Serdecznie zapraszamy rodziców na podpisanie umów i uregulowanie wszelkich formalności dotyczących pracy przedszkola.Witamy po wakacjach wszystkie dzieci, w szczególności oczywiście witamy tych którzy pierwszy rok będą uczęszczać do przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie to dla was "drugi" dom.

W tym roku szkolnym pracujemy w niezmienionym składzie. Wychowawca grupy najmłodszej: mgr Małgorzata Morawczyńska, nauczyciel Anna Dziurgot; wychowawca grupy 5-latków czyli "średniaków" mgr Ewelina Bizoń, wychowawca grupy 6-latków "starszaków" mgr Marta Sierosławska, nauczyciel mgr Anna Dziurgot. Języka angielskiego uczyć będzie  przedszkolaków mgr Marek Mytkoś, ks Piotr Machnik będzie prowadził religię. Zarządza naszą placówką mgr inż. Robert Madej.

Informujemy, że przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 - 15.30, nr tel. 146824273.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim owocnej współpracy w nowym roku szkolnym. Dzieciom życzymy samych pogodnych i słonecznych dni, wspaniałej zabawy oraz nauki, poznawania nowych wiadomości i umiejętności. Rodzicom zadowolenia, spokoju i uśmiechu na twarzach. Nauczycielom wytrwałości, dużo poczucia humoru, energii, cierpliwości, sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 
Rozdanie Nagród na Gminnej Gali w ZSP w Żyrakowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 07:11

21 czerwca na uroczystej gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy Żyraków, która odbyła się w ZSP w Żyrakowie zostali zaproszeni przedstawiciele naszego przedszkola. Joanna Bunar laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach z opiekunem p. Małgorzatą Morawczyśką oraz Grupa I z przedszkola: Ritka Aleksandrowicz, Kubuś Bajor, Alusia Białas, Nikolka Bobek, Ewa Dziurgot, Wituś Jarosz, Wojtuś Jarosz, Jaś Jaszcz, Hania Kobos, Julka Kumiega, Kamilka Kurczyk, Karolinka Lik, Julka Michnik, Kamilka Niemiec, Manuelka Nykiel, Wiktorka Orzech, Klaudusia, Osak, Dawidek Ozimek, Maciuś Przybyś, Cyprianek Ruda, Kasia Sokołowska, Bartuś Stefan i Majeczka Strojek. W imieniu całej grupy nagrodę odebrała wychowawca grupy E. Bizoń. Grupa I otrzymała nagrodę za udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Bulibę. Praca zajęła 1 miejsce w województwie i 18 miejsce w kraju. Dziękujemy za uznanie i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka. Laureatom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że mamy zaszczyt i przyjemność pracować z tak uzdolnionymi dziećmi. Gratulujemy również rodzicom wspaniałych „pociech”!

 
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 06:21

19 czerwca w ZSP w Bobrowej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego w przedszkolu. Jako pierwsze wystąpiły „maluszki”, które zaprezentowały się rodzicom oraz zaproszonym gościom w części artystycznej przygotowanej przez wychowawcę p. Ewelinę. Maluchy we wspaniałych strojach zakończyły występ wspaniałym tańcem „Trojakiem”. Następnie wystąpiły średniaki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez p. A. Dziurgot. Przedstawiły wiersze i piosenki, życząc swoim starszym kolegom sukcesów w klasie pierwszej.  Na zakończenie wystąpiły ”starszaki”, które żegnały się z przedszkolem, swoimi młodszymi kolegami i koleżankami, ponieważ od września będą uczniami klasy pierwszej. Ostatni występ był niezwykle wzruszający. Słowa piosenki „Kończymy już przedszkole do szkoły czas..” wywołały łzy wzruszenia u wychowawcy p. Małgorzaty Morawczyśkiej. Swoim talentem recytatorskim pochwaliła się oczywiście Joanna Bunar, laureatka konkursów recytatorskich oraz Oskarek Sołek i Lena Świder, którzy również brali udział w wielu konkursach. Na zakończenie starszaki dały popis taneczny i zaprezentowały się we wspaniałym tangu…

Po części artystycznej Pan Dyrektor Robert Madej podziękował wszystkim rodzicom za współpracę, a tym którzy w szczególności zasłużyli się w pracy na rzecz przedszkola, pomagali w opiece na wycieczkach, przy organizacji uroczystości oraz imprez przedszkolnych wręczył pamiątkowe „anioły”.

 

 

 
"Pełna miska dla psiaka"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 10:46

1 czerwca dzieci w naszym przedszkolu nie tylko świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka, w którym było malowanie buziek oraz pyszne słodycze, ale również odwiedziły schronisko dla psów w Bobrowej. Niestety ze względu na duże koszty związane z transportem i wynajęciem autobusu nie wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu osobiście. Zrobiliśmy losowanie i z każdej grupy pojechali reprezentanci grup i w imieniu wszystkich dzieci zawieźli z mamami z Rady Rodziców karmę dla psów. W imieniu pracowników schroniska serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc pieskom wszystkim rodzicom oraz dzieciom za włączenie się w akcję „Pełna miska dla psiaka”. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowa pomoc, tylko takie akcje na stałe wejdą w harmonogram wydarzeń przedszkolnych. Jak mówi powiedzenie: przykład idzie z góry. Więc od kogo dzieci będą uczyć się pomocy innym, szacunku do drugiej osoby oraz do zwierząt i przyrody. To my dorośli musimy być dla dzieci drogowskazem oraz wyznacznikiem właściwej drogi życiowej. Jeszcze raz dziękujemy! Jak zawsze nie odmówiliście nam pomocy, jak zawsze możemy na was liczyć!

 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 17:14

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W BOBROWEJ
NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Rekrutacja dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2018/19 trwać będzie
od 1 marca 2018 r. (od godz. 9:00) do 30 marca 2018 r. (do godz. 15:30).

Zasady rekrutacji do przedszkola oraz wnioski dostępne będą:
- na stronie internetowej www.ppbobrowa.itl.pl lub www.zspbobrowa.pl,
-
w przedszkolu lub w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4,5,6- letnie (z roczników 2012-2015), zamieszkałe na terenie gminy Żyraków.

Postępowanie rekrutacyjne będzie prowadzone wyłącznie na wniosek rodzica/prawnego opiekuna dziecka.

Informacje dodatkowe:

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 przeprowadza się na wolne miejsca w przedszkolu.

Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola zobowiązani są do złożenia DEKLARACJI o kontynuacji wychowania przedszkolnego (do końca lutego 2018 r.). Tych dzieci nie dotyczą dalsze etapy postępowania rekrutacyjnego.

Dziecko w wieku 6 lat obowiązane jest odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym w którym dziecko kończy 6 lat.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości: w postępowaniu rekrutacyjnym - w dniu 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00; w postępowaniu uzupełniającym – w dniu 19 czerwca 2018 r.

Potwierdzanie przez rodzica kandydata (w formie pisemnego oświadczenia) woli przyjęcia do przedszkola odbywać się będzie: w postępowaniu rekrutacyjnym - od dnia 30 kwietnia do dnia 16 maja 2018 r.; w postępowaniu uzupełniającym – od dnia 20 czerwca do dnia 26 czerwca 2018 r.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będą podane do publicznej wiadomości: w postępowaniu rekrutacyjnym - w dniu 17 maja 2018 r.; w postępowaniu uzupełniającym – w dniu 27 czerwca 2018 r.

Dokumenty do pobrania:

Pobierz wniosek

Pobierz harmonogram

Pobierz deklaracje

Pobierz regulamin

 

 

 
Pomagamy psiakom!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 12 lutego 2018 16:43

Nasze przedszkole odwiedziła pani Irena Nowak wolontariuszka ze schroniska dla piesków „Psi Azylek” w Bobrowej. Wspaniały człowiek, nauczyciel, przede wszystkim przyjaciel zwierząt, która swoją pasją i miłością do zwierząt „zaraża” innych. Nie tylko opowiadała dzieciom o działalności schroniska, ale przede wszystkim zachęciła dzieci do pomocy pieskom. Nasze przedszkolaki dzielnie wspierają schronisko zbierając karmę dla psów. I właśnie cały zgromadzony zapas przekazaliśmy pani Irenie. Dziękujemy w jej imieniu dzieciom i ich rodzicom za pomoc. Mamy nadzieje, że w dalszym ciągu będziemy zbierać karmę i pomagać schronisku, a w najbliższym czasie być może odwiedzimy pieski w schronisku. Dziękujemy pani Irenie za spotkanie w naszym przedszkolu, zapraszamy ponownie!

 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 05 lutego 2018 13:03

23 stycznia przedszkolaki brały udział w uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak zawsze wspaniale się zaprezentowały. Każda grupa przygotowała inny repertuar. Nasze kochane maluszki debiutowały przed dziadkami z Jasełkami. Nic dziwnego, że brawa nie ustawały. Pani Gosia i jej grupa spisali się na medal! Następnie tanecznym krokiem rozpoczęły średniaki. Przedstawiły specjalnie na tę okazję przygotowany taniec nowoczesny, a potem krótki program artystyczny, na zakończenie kolejny wspaniały taniec, nic dziwnego, że publiczność wołała „bis”. Gratulujemy pani Ewelinie i jej grupie. Na zakończenie wystąpiły starszaki w przygotowanej przez panią Anię inscenizacji o babci i dziadku. Oczywiście znakomicie się zaprezentowali. Dziadkowie i Babcie bili głośne brawa! Gratulujemy pani Ani i pani Marcie przygotowania znakomitego występu. Po udanej części artystycznej nie mogło zabraknąć upominków dla dziadków przygotowanych przez ich kochane wnuki. W podziękowaniu jak zawsze dziadkowie przygotowali słodką niespodziankę i „deszcz” cukierków, którymi obdarowali dzieciaki. Na zakończenie wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspaniała uroczystość, wiele wzruszeń i cudownych chwil w gronie znakomitych gości. Dziękujemy za wspólną zabawę i już czekamy na następne spotkanie.

 
X Gminny Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 13 stycznia 2018 13:46

Sukcesy przedszkolaków!!!

 

Jak co roku nasze przedszkolaki brały udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną, to już X edycja konkursu. Miło nam poinformować, że nasze 5-latki odniosły w tym roku wielki sukces. II miejsce zajęła Aldona Kurczyk, III miejsce zajęła Kamila Niemiec, również III miejsce zajął Mikołaj Skowron, natomiast wyróżnienie otrzymał Bartuś Stefan. Dzieci przygotowały kartki pod kierunkiem pani Ewelinki. Gratulujemy dzieciom, rodzicom wspaniałych pociech oraz pani za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Pierniki! czas start!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 15:32

Przed świętami w naszym przedszkolu „Pieczenie pierników” to już tradycja. Zapach goździków, cynamonu oraz przyprawy do piernika wypełnił każdy przedszkolny zakamarek. Pachnące ciasto, czyste rączki i fartuszki, przygotowane foremki i nagrzany piekarnik. Wszystko gotowe do pracy. Dzieci jak zawsze przygotowane, wyposażone w posypki, polewy, lukry, pisaki dekoracyjne. I ten zapach… zapach świąt, choinki, przygotowań do wigilii. Wszystko ukryte w tym wspaniałym świątecznym zapachu pieczonych pierników. Dzieci „podkradały” upieczone pierniki, ale trudno się dziwić wyglądały tak apetycznie. I najważniejszy moment dekorowanie, to co dzieci kochają najbardziej, pisaki w dłoń, polewa czekoladowa i różnego rodzaju posypki: kolorowe, czekoladowe, kulki kreski, gwiazdki. Wszystko pyszne palce lizać. Dekorowanie i jedzonko! Słodko, słodko, bardzo słodko! Ale wyjątkowo przy okazji pierniczków, przymykamy oko na słodkości. Przecież pierniczki świąteczne pieczemy jeden raz w roku, wiec wszyscy wybaczą nam taką ilość cukru. Po świętach wracamy do zdrowego odżywiania!

 
Bal andrzejkowy w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 15:25

28 listopada nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się na Balu „jesiennym – andrzejkowym”. Dzieci chciały pożegnać kończącą się porę roku jaką jest jesień i zaakcentować w swoim stroju elementy jesienne. Były wspaniałe kapelusze przygotowane z liści, kasztanów, żołędzi. Wyobraźnia dzieci oraz rodziców przerosła nasze oczekiwania! były płaszcze jesienne i suknie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowanie do balu. W tym roku naszą zabawę prowadził pan Marcin ze swoja żoną Kasią. Zachwyt już na początku wywołały migające światła, oraz bańki mydlane, których było dużo! dużo! bardzo dużo! Różne kształty i wielkości. Dzieci były zachwycone. Pan Marcin przygotował bardzo dużo atrakcji i konkursów. Był mecz wielkimi piłkami, była podróż po wielu krajach i przegląd różnych tańców, zabawa balonikami, pociąg, taniec krasnoludków, przeciąganie liny i wiele, wiele innych. Super zabawa! Dzieci szczęśliwe i zadowolone!

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 13:32

Podziękowania!!! Serdecznie dziękuję za udział w Mikołajkowej akcji na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy: zabawki, kosmetyki, kremy, maści, szampony, płyny do kąpieli, słodycze, pieluchy, piżamy, pościel i wiele innych. Dziękuję wszystkim rodzicom i każdemu z osobna za okazane serce. Jesteście wspaniali, to zaszczyt pracować z wami i waszymi wspaniałymi dzieciakami. Mam nadzieję, że nie będzie to pierwszy nasza akcja i wspólnie będziemy pomagać  dalej. Dziękuję pani Anecie Jaszcz i Celinie Skowron, które zawiozły wszystkie zebrane rzeczy do dębickiego koordynatora akcji pani Katarzyny Brniak.

 

Koordynator akcji w przedszkolu:
mgr Ewelina Bizoń

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 07:13

Przedszkolaki pomagają !!!!!

Nasze przedszkolaczki i ich rodzice angażują się we wszystkie akcje organizowane w przedszkolu. Chętnie pomagają zwierzętom, zbierają karmę dla piesków ze schroniska w Bobrowej, pomagają w ramach akcji Pola nadziei czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawsze możemy liczyć na pomoc i hojność serca rodziców.

Dlatego zwracamy się do Rodziców o pomoc w kolejnej akcji. Tym razem chcielibyśmy pomoc chorym dzieciaczkom z Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Z okazji zbliżających się Mikołajek chcielibyśmy zaangażować się w akcję pomocy poprzez przygotowanie niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum i ich rodzeństwa. Sprawmy, żeby okres świąteczny i wizyta Mikołaja była niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa była chwila radości dla wszystkich dzieci na całym świecie.


Uczmy swoje dzieci pomocy innym, szczególnie przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o innych. Podzielmy się z drugim człowiekiem uśmiechem, radością, chlebem i „cząstką siebie” odrobiną miłości i zrozumienia, która w dzisiejszych czasach jest każdemu potrzebna. Bądźmy dla naszych dzieci „drogowskazem” i pokazujmy im, że drugi człowiek i jego potrzeby też są ważne. Może najważniejsze..
Miłość, przyjaźń, wsparcie w zdrowiu i w chorobie.


Najbardziej przydatnymi rzeczami do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych są:


1. Pieluchy firmy  Seni 1,2,3 (S,M,L)  - dostępne w aptekach lub na hurtowni – Ines lub Specjał

2. Podkłady Seni 60x90 cm

3. Pianki do mycia Seni

4. Kosmetyki dla dzieci np: kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia,   balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,

5. Krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp

6. Kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan

7. Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach

8. Kosmetyki dla młodzieży, perfumy,

9. Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164

10. Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL

11. T-shirty(najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe  rozm 116-164, S,M,L,XL

12. Spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL

13. Rajstopy i skarpetki dziecięce

14. Bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160x200,

15. Prześcieradła frote z gumką rozm. 90x200 cm i 140x200cm, koce, ręczniki,

16. Soki BOBO FRIUT, BoboVita, Gerber,

17. Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki- prosimy z długa datą ważności

18. Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki

19. Zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne– typu Fisher-Price

20. Pojemniki plastikowe na żywność.


TYLKO  NOWE  RZECZY

Każdy z Was może podarować maluchom uśmiech!!!

Prosimy o przynoszenie rzeczy do przedszkola do 25 listopada!

Koordynatorem akcji w Przedszkolu jest E. Bizoń.

Dziękujemy za każdą najmniejszą pomoc!!!!!!!!!

 

 
"Wakacje z książką" w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 16:15

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Bobrowej!

 

Nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej. Były konkursy, kolorowanie, śpiewanie i czytanie książek przez starsze koleżanki z klasy IIa, które również odwiedziły Bibliotekę, żeby wypożyczyć książki oraz odebrać nagrody w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Wakacje z książką”. Wśród laureatów nie brakowało przedszkolaków, a wśród nich: I miejsce Hania Kobos, I miejsce Wojciech Osak, I miejsce Emilia Zygmunt, II miejsce Alicja Białas, II miejsce Wojciech Łączak, wśród nagrodzonych byli również: Karolina Lik, Manuela Nykiel,Aldona Kurczyk. Gratulujemy wszystkim. A Pani Gosi dziękujemy za „gościnę” i zaproszenie!

 
Ognisko, ognisko!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 14:58

Płonie ognisko i szumią knieje…

 

17 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto pieczonego ziemniaka”. Były kiełbaski, ziemniaczki i pyszna herbatka. Pogoda wspaniała, humory dopisywały i dzieciom i nauczycielom i rodzicom, którzy pomagali przy pieczeniu kiełbaski i organizacji tego „wydarzenia”. Zabawa doskonała! Zadowolenie i radość dzieci bezcenne!

 
Zebranie dla Rodziców
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 23 września 2017 12:36

Serdecznie zapraszamy na zebranie dla rodziców w dniu 27 września (środa) o godzinie 16.30 do Przedszkola.

 
Wakacyjne malowanie...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 12:58

W czasie wakacji nie próżnowaliśmy. Sala w której w tym roku będą bawić się "średniaki" została odnowiona. Aby nasze przedszkolaki dobrze czuły się w nowej sali, została ona pomalowana. "Dziurki" w ścianach, które zrobili starsi koledzy zostały zaszpachlowane. Krzesełka odświeżone i pomalowane. Serdecznie dziękuję pani Magdzie Sadowskiej oraz jej wspaniałemu bratu panu Dominikowi Mazur, który ufundował farbę do malowania sali. Dziękuję panu Marcinowi Sojka i Pawłowi Sojka za szpachlowanie sali i malowanie. Pani Anecie Sojka za pomoc przy malowaniu krzesełek. Dziękuję również Pani Krysi Wajda oraz pani Annie Dziurgot za pomoc. Pozyskaliśmy także nowe biurko. W odnowionej sali będą się bawić i uczyć dzieci 5 letnie z wychowawcą E. Bizoń, która zorganizowała  ten "mały" remont.

Do sali został również zakupiony wózek dla lalek, przybijanki oraz zestaw naprawczy dla chłopców. Zabawki zgodnie z decycją rady rodziców zostały zakupione za pieniążki z nagrody, którą otrzymały dzieci za pracę plastyczną "Piramida zdrowia" od Wójta Gminy Żyraków na  gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy.

 
Wycieczka do Rancza Pstrągowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 06:44

20 czerwca 38 dzieci z przedszkola oraz chętni rodzice razem z wychowawcami p. Eweliną i p. Małgosią wzięły udział w wycieczce do Rancza Pstrągowa. W tym przepięknym miejscu dzieci nie tylko miały możliwość zabawy na placu zabaw i „dmuchawcu”, ale zwiedzały mini zoo, w którym karmiły lamy, owieczki i kozy. Organizatorzy przygotowali również wspaniały poczęstunek w postaci grilla oraz pieczonych ziemniaków. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw z animatorami, zagadek i konkursów. Dużą atrakcją był również przejazd wozem turystycznym po okolicy. Na zakończenie było karmienie ryb w stawie i oczywiście zabawa taneczna. Tańce, pląsy i zabawa porwały nie tylko dzieci, ale nauczycieli i rodziców! Jak zabawa to zabawa! Było znakomicie! Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce, dziękujemy rodzicom za zabawę, mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia wycieczka i będzie jeszcze okazja do wspólnej zabawy i integracji. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bobrowej.

Dziękujemy Rodzicom: A. Kobos, A. Jaszcz, A. Niemiec, A. Przybyś, D. Kubek, B. Zator, K. Domaradzkiej,  A. Kalandyk, M. Kumiega, A. Sojka, za pomoc i opiekę. Zawsze możemy na Was liczyć!

 

 
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 11:01

2 czerwca starszaki oraz maluszki odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Bobrowej. Pani pielęgniarka Edyta Sołek nie tylko z wielkim zaangażowaniem opowiadała dzieciom o swojej pracy, ale również demonstrowała w jaki sposób mierzy się ciśnienie, jak waży dzieci oraz dorosłych. Zaprezentowała gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Nawet nasze panie miały zmierzone ciśnienie i mimo, że nie jest ono niskie wróciły na posterunek przedszkolny. Następnie dzieci zapukały do gabinetu lekarskiego, gdzie już czekał na nie pan doktor Jerzy Stelmach. Pan doktor również opowiadał dzieciom jak właściwie dbać o zdrowie i jak przygotować się do sezonu wakacyjnego. Udzielał odpowiedzi na pytania, m.in. na pytanie Maćka co zrobić jak ugryzie nas kleszcz? Bardzo udana wycieczka. Dziękujemy pani Edycie oraz panu doktorowi za bardzo miłe przyjęcie.       

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 7