Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Bal andrzejkowy w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 19 grudnia 2017 15:25

28 listopada nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się na Balu „jesiennym – andrzejkowym”. Dzieci chciały pożegnać kończącą się porę roku jaką jest jesień i zaakcentować w swoim stroju elementy jesienne. Były wspaniałe kapelusze przygotowane z liści, kasztanów, żołędzi. Wyobraźnia dzieci oraz rodziców przerosła nasze oczekiwania! były płaszcze jesienne i suknie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowanie do balu. W tym roku naszą zabawę prowadził pan Marcin ze swoja żoną Kasią. Zachwyt już na początku wywołały migające światła, oraz bańki mydlane, których było dużo! dużo! bardzo dużo! Różne kształty i wielkości. Dzieci były zachwycone. Pan Marcin przygotował bardzo dużo atrakcji i konkursów. Był mecz wielkimi piłkami, była podróż po wielu krajach i przegląd różnych tańców, zabawa balonikami, pociąg, taniec krasnoludków, przeciąganie liny i wiele, wiele innych. Super zabawa! Dzieci szczęśliwe i zadowolone!

 
Pasowanie na przedszkolaka 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 14:08

Pasowanie na przedszkolaka!!! 22 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z udziałem wszystkich dzieci z przedszkola oraz rodziców. Nie mogło zabraknąć zaproszonych gości: wśród nich Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej mgr inż. Robert Madej oraz pani Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej. Jako pierwsze odważnie wystąpiły kochane maluszki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez panią Gosię. Mimo, iż był to dla większości pierwszy wielki występ na scenie przed zgromadzoną publicznością to spisały się znakomicie. Dzielnie śpiewały i recytowały. Brawo!!! Następnie wystąpiły średniaki, które swoim żywiołowym tańcem wywołały gromkie brawa, a zabawny scenariusz opracowany przez panią Ewelinę o bakteriach i mikrobach, zwrócił uwagę na higienę osobistą. Na zakończenie wystąpiły starszaki, które do występu przygotowywała pani Ania i pani Marta. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Gratulujemy! Po występach Karolek z najmłodszej grupy poprosił pana Dyrektora o uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy za przygotowanie prezencików i pomoc w organizacji uroczystości rodzicom na ręce pani Dominiki Kubek. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej uroczystości. Nauczycielom i dzieciom za przygotowanie wspaniałego widowiska, liczne próby i ćwiczenia bardzo się opłaciły. Występ na 6!!!!

 
Przedszkolny konkurs ekologiczny "EKO-MODA"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 16:10

W naszym przedszkolu bardzo często organizujemy różne konkursy dla dzieci. Tym razem pani Ania zorganizowała Przedszkolny Konkurs Mody Ekologicznej ,,EKO -MODA" dla dzieci i ich rodziców. Zadaniem dzieci było przygotowanie stroju, kostiumu, kreacji z surowców wtórnych lub innych materiałów, oraz krótka charakterystyka stroju. Chętnych nie brakowało. A pomysły i ciekawe propozycje zachwyciły wszystkie dzieci, jury oraz nauczycieli przedszkola, którzy brali udział w tym niezwykłym pokazie. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a rodzicom za pomoc w wykonaniu strojów. Pani Ani dziękujemy za organizację konkursu i przygotowanie nagród w konkursie. Wspaniałe przeżycie, uśmiech, a przede wszystkim propagowanie postaw i zachowań ekologicznych wśród dzieci.

 

Jury w składzie:

ks. Piotr Machnik
Małgorzata  Sehn - bibliotekarz
Zuzanna Janora – emerytowana nauczycielka


Spośród 11 prac wyłoniło laureatów:


I m -     Kmiecik Emilia, Kalandyk Bartłomiej i Strzałka Kamil

II m -   Kobos Hanna, Czaja Milena i Osak Wojciech

III mKalandyk Aleksandra, Kubek Weronika i Górz Martyna


WYRÓŻNIENIA:

Pieniądz Aleksandra oraz Piotr Jarosz


Gratulujemy dzieciom i rodzicom! Dziękujemy za udział w konkursie!

 

 
Święto Pluszowego Misia w Bibliotece!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 06:49

Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej!

 

Już tradycją stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Każdego roku Pani Małgosia zaprasza do Biblioteki przedszkolaki na mnóstwo niespodzianek, zabaw i ciekawych informacji o niedźwiadkach. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały historii o powstaniu tego sympatycznego święta. Bardzo chętnie brały również udział w konkursach i zabawach muzycznych przygotowanych przez panią Gosię – pszczołę. Ponieważ pani Gosia była przebrana za pszczółkę Maję nie mogło zabraknąć informacji o pszczółkach, które przygotowują przysmak niedźwiadków: miodek. Oczywiście zadaniem dzieci było również kolorowanie obrazka pszczółki. Nasze przedszkolaki znakomicie rysują i kolorują, więc z tym zadaniem poradziły sobie błyskawicznie! Na zakończenie nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego.. Ale w takim wyjątkowym dniu malutki cukiereczek nie zaszkodzi!

 
II miejsce, III miejsce i Wyróżnienie!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 15:16

Nagrody w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym !!!

 

Bardzo miło nam poinformować o wspaniałym wyniku naszych laureatów w XVI Gminnym Konkursie Plastycznym „Jesień Bogactwo kolorów”. 20 października na uroczystym wręczeniu nagród w Domu Ludowym w Nagoszynie nie mogło zabraknąć naszych utalentowanych przedszkolaków. Już od wielu lat dzieci z naszego przedszkola biorą udział w tym popularnym konkursie i zawsze zajmują czołowe miejsca. Tym bardziej jesteśmy dumni, ponieważ na konkurs wpłynęło 239 prac. A z naszego przedszkola jest 3 laureatów. Gratulujemy Aldonce Kurczyk zajęcia II miejsca, Alicji Białas zajęcia III miejsca oraz Kamilce Niemiec wyróżnienia. Gratulujemy rodzicom oraz wychowawcy pani Ewelinie Bizoń, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

 
Owoce i warzywa w naszym przedszkolu.
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 15 października 2017 12:22

Owoce i warzywa to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!!

 

Wiedzą o tym, nasze przedszkolaki. W tym miesiącu uczyły się o owocach i warzywach, a także poznawały smaki i wartości odżywcze, np. buraka czy marchewki. Próbowały pysznego soku obchodząc święto marchewki. Wykonywały również pyszną surówkę z marchewki i jabłka. Maluchy nie tylko wspaniale przygotowały się do zajęć przynosząc pyszne owoce i warzywa, ale również demonstrowały to swoim ubraniem w kolorze pomarańczowym. Średniaki przygotowywały deser „owocowo - galaretkowy”, a także piły znakomity soczek z owoców i warzyw oraz „zajadały” zdrowe chipsy warzywne. Przedszkolaki dowiedziały się, że przekąski mogą być zdrowe i smaczne. Zachęcamy również do przygotowania takich przekąsek w domu z rodzicami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom owoców i warzyw na zajęcia.

 
Witamy w nowym roku szkolnym!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 13:28

1 września 2017r. rozpoczynamy kolejny rok szkolny w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej. Serdecznie zapraszamy rodziców na podpisanie umów i uregulowanie wszelkich formalności dotyczących pracy przedszkola.Witamy po wakacjach wszystkie dzieci, w szczególności oczywiście witamy tych którzy pierwszy rok będą uczęszczać do przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie to dla was "drugi" dom.

W tym roku szkolnym pracujemy w niezmienionym składzie. Wychowawca grupy najmłodszej: mgr Małgorzata Morawczyńska, nauczyciel Anna Dziurgot; wychowawca grupy 5-latków czyli "średniaków" mgr Ewelina Bizoń, wychowawca grupy 6-latków "starszaków" mgr Marta Sierosławska, nauczyciel mgr Anna Dziurgot. Języka angielskiego uczyć będzie  przedszkolaków mgr Marek Mytkoś, ks Piotr Machnik będzie prowadził religię. Zarządza naszą placówką mgr inż. Robert Madej.

Informujemy, że przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 - 15.30, nr tel. 146824273.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim owocnej współpracy w nowym roku szkolnym. Dzieciom życzymy samych pogodnych i słonecznych dni, wspaniałej zabawy oraz nauki, poznawania nowych wiadomości i umiejętności. Rodzicom zadowolenia, spokoju i uśmiechu na twarzach. Nauczycielom wytrwałości, dużo poczucia humoru, energii, cierpliwości, sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 
Rozdanie Nagród na Gminnej Gali w ZSP w Żyrakowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 07:11

21 czerwca na uroczystej gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy Żyraków, która odbyła się w ZSP w Żyrakowie zostali zaproszeni przedstawiciele naszego przedszkola. Joanna Bunar laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach z opiekunem p. Małgorzatą Morawczyśką oraz Grupa I z przedszkola: Ritka Aleksandrowicz, Kubuś Bajor, Alusia Białas, Nikolka Bobek, Ewa Dziurgot, Wituś Jarosz, Wojtuś Jarosz, Jaś Jaszcz, Hania Kobos, Julka Kumiega, Kamilka Kurczyk, Karolinka Lik, Julka Michnik, Kamilka Niemiec, Manuelka Nykiel, Wiktorka Orzech, Klaudusia, Osak, Dawidek Ozimek, Maciuś Przybyś, Cyprianek Ruda, Kasia Sokołowska, Bartuś Stefan i Majeczka Strojek. W imieniu całej grupy nagrodę odebrała wychowawca grupy E. Bizoń. Grupa I otrzymała nagrodę za udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Bulibę. Praca zajęła 1 miejsce w województwie i 18 miejsce w kraju. Dziękujemy za uznanie i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka. Laureatom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że mamy zaszczyt i przyjemność pracować z tak uzdolnionymi dziećmi. Gratulujemy również rodzicom wspaniałych „pociech”!

 
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 06:21

19 czerwca w ZSP w Bobrowej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego w przedszkolu. Jako pierwsze wystąpiły „maluszki”, które zaprezentowały się rodzicom oraz zaproszonym gościom w części artystycznej przygotowanej przez wychowawcę p. Ewelinę. Maluchy we wspaniałych strojach zakończyły występ wspaniałym tańcem „Trojakiem”. Następnie wystąpiły średniaki, które zaprezentowały się w programie przygotowanym przez p. A. Dziurgot. Przedstawiły wiersze i piosenki, życząc swoim starszym kolegom sukcesów w klasie pierwszej.  Na zakończenie wystąpiły ”starszaki”, które żegnały się z przedszkolem, swoimi młodszymi kolegami i koleżankami, ponieważ od września będą uczniami klasy pierwszej. Ostatni występ był niezwykle wzruszający. Słowa piosenki „Kończymy już przedszkole do szkoły czas..” wywołały łzy wzruszenia u wychowawcy p. Małgorzaty Morawczyśkiej. Swoim talentem recytatorskim pochwaliła się oczywiście Joanna Bunar, laureatka konkursów recytatorskich oraz Oskarek Sołek i Lena Świder, którzy również brali udział w wielu konkursach. Na zakończenie starszaki dały popis taneczny i zaprezentowały się we wspaniałym tangu…

Po części artystycznej Pan Dyrektor Robert Madej podziękował wszystkim rodzicom za współpracę, a tym którzy w szczególności zasłużyli się w pracy na rzecz przedszkola, pomagali w opiece na wycieczkach, przy organizacji uroczystości oraz imprez przedszkolnych wręczył pamiątkowe „anioły”.

 

 

 
"Pełna miska dla psiaka"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 10:46

1 czerwca dzieci w naszym przedszkolu nie tylko świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka, w którym było malowanie buziek oraz pyszne słodycze, ale również odwiedziły schronisko dla psów w Bobrowej. Niestety ze względu na duże koszty związane z transportem i wynajęciem autobusu nie wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu osobiście. Zrobiliśmy losowanie i z każdej grupy pojechali reprezentanci grup i w imieniu wszystkich dzieci zawieźli z mamami z Rady Rodziców karmę dla psów. W imieniu pracowników schroniska serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc pieskom wszystkim rodzicom oraz dzieciom za włączenie się w akcję „Pełna miska dla psiaka”. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowa pomoc, tylko takie akcje na stałe wejdą w harmonogram wydarzeń przedszkolnych. Jak mówi powiedzenie: przykład idzie z góry. Więc od kogo dzieci będą uczyć się pomocy innym, szacunku do drugiej osoby oraz do zwierząt i przyrody. To my dorośli musimy być dla dzieci drogowskazem oraz wyznacznikiem właściwej drogi życiowej. Jeszcze raz dziękujemy! Jak zawsze nie odmówiliście nam pomocy, jak zawsze możemy na was liczyć!

 
Upominki na Dzień Matki
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 11:03

26 maja dzieci z naszego przedszkola przygotowywały upominki dla swoich mam. W każdej grupie dzieci przygotowywały coś innego. Grupa maluszków z panią Eweliną wykonała odcisk dłoni w serduszku z masy solnej, które dzieci pięknie wymalowały. W grupie średniaków dzieci pod kierunkiem pani Ani przygotowały bukiety kwiatów z kolorowego papieru oraz piękne laurki, w grupie starszaków pod kierunkiem pani Gosi powstały piękne serca z masy solnej ozdobione kwiatami, koralikami, cekinami innymi elementami. Wszystkie dzieci złożyły życzenia i obsypały mamy całuskami. My również przyłączamy się do życzeń.

 

Życzymy codziennego uśmiechu, dużo miłości i cierpliwości. Zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń. Przy tej okazji dziękując za pomoc i zaangażowanie w pracę przedszkola. Za każde pyszne ciasto, za pomoc w organizacji imprez i przedszkolnych uroczystości, za każde miłe słowo pod naszym adresem. Dziękujemy za słowa uznania. To dodaje nam „skrzydeł”. Wasz uśmiech oraz uśmiech na twarzach dzieci to największa radość w naszej pracy. Sto lat kochane mamy!!! Wszystkiego najlepszego!!!

 
Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 10:26

17 maja na zaproszenie pani Małgorzaty Sehn przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej, gdzie spotkały się z liskiem Fenkiem i kotkiem Maksem. Dzieci podczas zajęć z bohaterami bajek dowiedziały się wiele informacji na temat numerów alarmowych oraz różnych sytuacji w których należy wezwać pomoc. Pani Bibliotekarka oraz bajkowe postacie zaprezentowali dzieciom jak unikać różnych zagrożeń i sytuacji niebezpiecznych, które narażają zdrowie i życie ludzi. Były również zabawy ruchowe, konkursy plastyczne i zabawy ze śpiewem. Dziękujemy za zaproszenie i naukę przez zabawę!

 
Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 09:59

5 maja "nasze" starszaki pod opieką pani Ani uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej organizowanym w ZSP w Bobrowej. Dzieci nie tylko obejrzały bardzo ciekawą prezentację dotyczącą zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi, ale dowiedziały się co robić kiedy w ich pobliżu pojawi się niebezpieczeństwo, zwłaszcza pożar. Przedszkolaki wykazały się jak zawsze wiedzą i znajomością numeru alarmowego. Wśród nich jest przecież laureat I miejsca w eliminacjach gminnych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem "25 lat PSP" - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" w kategorii 6-9 lat. To Piotruś Jarosz, który pod kierunkiem pani Gosi przygotował wspaniałą pracę plastyczną. Nic dziwnego, że o pracy straży i na temat wzywania pomocy wiedział bardzo dużo. Bardzo ciekawe spotkanie, dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa. Mamy tylko jedną maleńką prośbę, żeby następnym razem Panowie Strażacy przyjechali wielkim wozem strażackim!!!

 
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 06:28

10 kwietnia maluszki na zajęciach z p. Eweliną przygotowywały pyszne babeczki. Nie tylko pomagały przy przygotowaniu ciasta, ale przepięknie dekorowały swoje babeczki. Na koniec był wspólny poczęstunek oraz rozmowy dotyczące tradycji panujących w czasie Świąt Wielkanocnych. Nie mogło zabraknąć również śpiewu piosenki „Z jajkiem i zającem”.

Z tej okazji życzymy wszystkim:

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości,

Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej,

nauczyciele i pracownicy przedszkola

 
Zajęcia otwarte dla rodziców z grupy najmłodszej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 09:05

27 marca w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców prowadzone przez wychowawcę mgr Ewelinę Bizoń. Temat zajęć „Ptaki na podwórku.  Na początku dzieci zaśpiewały dla swoich Rodziców piosenkę „Na podwórku”, której uczyły się na wcześniejszych zajęciach. Dzieci dowiedziały się nie tylko wiele cennych informacji na temat życia zwierząt gospodarskich na wsi, ale przede wszystkich poznały „namacalnie” jakie korzyści płyną z hodowli zwierząt, m.in. ptaków, owiec, krów czy kóz i gęsi. Poznały smak wiejskich serów owczych czy kozich. Mamy również ze smakiem degustowały sery, chociaż zagadką było z jakiego mleka były wyprodukowane. Maluchy ze smakiem piły świeże, ciepłe mleczko i oglądały jajka, m.in. kacze i kurze od kur rasy zielononóżki. Zielononóżka kuropatwiana to stara polska rasa, doceniana niegdyś z powodu delikatnego mięsa i wyjątkowo smacznych jaj. Dziś jajka zielononóżek cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku zdrowej żywności. Mają bowiem mnóstwo właściwości odżywczych, a jednocześnie stosunkowo niewiele cholesterolu. Dzieci dotykały skór baranich oraz wyrobów skórzanych. Przygotowały również wspaniały poczęstunek dla swoich mam w postaci „Ptasiego mleczka” z owocami i galaretką. Kiedy mamy malowały farbami wylosowane przez siebie zwierzę gospodarskie dzieci przygotowywały deser. Następnie wszyscy razem brali udział w zabawie matematycznej w układanie rymów. Jest to doskonałe zajęcie, które można z dziećmi doskonalić w domu. Nauka przez zabawę. Na zakończenie zajęć był wspólny poczęstunek.

 
Witaj Wiosno!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 22 marca 2017 09:28

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczystę powitanie Wiosny. Dzieci z całego przedszkola przyniosły wspaniałe kwiaty wykonane w domu z rodzicami z kolorowej bibuły. W grupie najmłodszej pani Ewelina zorganizowała konkurs na najładniejszą Marzannę. Dzieci przedstawiły wspaniałe kukły Marzann wykonane na konkurs. I miejsce Hania Kobos, II miejsce Maciej Przybyś, Julia Kumiega, III miejsce Rita Aleksandrowicz, Bartuś Stefan, wyróżnienia: Ala Białas, Jaś Jaszcz, Klaudia Osak, Dawid Ozimek, Maja Strojek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Po rozdaniu nagród dzieci razem z Marzannami oraz kwiatami, ze śpiewem na ustach wyszły na poszukiwanie Wiosny. Ekologiczne Marzanny wykonane ze słomy "odeszły" z dymem daleko, daleko. A Wiosna z promiennym słońcem zawitała do Bobrowej.

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 listopada 2017 13:32

Podziękowania!!! Serdecznie dziękuję za udział w Mikołajkowej akcji na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Zebraliśmy bardzo dużo rzeczy: zabawki, kosmetyki, kremy, maści, szampony, płyny do kąpieli, słodycze, pieluchy, piżamy, pościel i wiele innych. Dziękuję wszystkim rodzicom i każdemu z osobna za okazane serce. Jesteście wspaniali, to zaszczyt pracować z wami i waszymi wspaniałymi dzieciakami. Mam nadzieję, że nie będzie to pierwszy nasza akcja i wspólnie będziemy pomagać  dalej. Dziękuję pani Anecie Jaszcz i Celinie Skowron, które zawiozły wszystkie zebrane rzeczy do dębickiego koordynatora akcji pani Katarzyny Brniak.

 

Koordynator akcji w przedszkolu:
mgr Ewelina Bizoń

 
Pomagamy dzieciom z Hospicjum w Rzeszowie!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 18 listopada 2017 07:13

Przedszkolaki pomagają !!!!!

Nasze przedszkolaczki i ich rodzice angażują się we wszystkie akcje organizowane w przedszkolu. Chętnie pomagają zwierzętom, zbierają karmę dla piesków ze schroniska w Bobrowej, pomagają w ramach akcji Pola nadziei czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawsze możemy liczyć na pomoc i hojność serca rodziców.

Dlatego zwracamy się do Rodziców o pomoc w kolejnej akcji. Tym razem chcielibyśmy pomoc chorym dzieciaczkom z Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Z okazji zbliżających się Mikołajek chcielibyśmy zaangażować się w akcję pomocy poprzez przygotowanie niezbędnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum i ich rodzeństwa. Sprawmy, żeby okres świąteczny i wizyta Mikołaja była niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa była chwila radości dla wszystkich dzieci na całym świecie.


Uczmy swoje dzieci pomocy innym, szczególnie przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o innych. Podzielmy się z drugim człowiekiem uśmiechem, radością, chlebem i „cząstką siebie” odrobiną miłości i zrozumienia, która w dzisiejszych czasach jest każdemu potrzebna. Bądźmy dla naszych dzieci „drogowskazem” i pokazujmy im, że drugi człowiek i jego potrzeby też są ważne. Może najważniejsze..
Miłość, przyjaźń, wsparcie w zdrowiu i w chorobie.


Najbardziej przydatnymi rzeczami do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych są:


1. Pieluchy firmy  Seni 1,2,3 (S,M,L)  - dostępne w aptekach lub na hurtowni – Ines lub Specjał

2. Podkłady Seni 60x90 cm

3. Pianki do mycia Seni

4. Kosmetyki dla dzieci np: kremy ochronne-pielęgnacyjne i na odparzenia,   balsamy do ciała, szampony, żele, płyny do kąpieli, mydło w płynie,

5. Krem Sudocrem, Tormentiol, Linomag, Bepanthen, Neodex itp

6. Kosmetyki Emolium, Oliatum, Oillan

7. Octanisept, Skinsept, Skinmann, Silonda – dostępne tylko w aptekach

8. Kosmetyki dla młodzieży, perfumy,

9. Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164

10. Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca i chłopięca – rozmiar S,M,L,XL

11. T-shirty(najlepiej dekolt V) chłopięce i młodzieżowe  rozm 116-164, S,M,L,XL

12. Spodnie dresowe rozm 104-164, młodzieżowe S,M,L,XL

13. Rajstopy i skarpetki dziecięce

14. Bielizna pościelowa bawełniana – rozmiar 160x200,

15. Prześcieradła frote z gumką rozm. 90x200 cm i 140x200cm, koce, ręczniki,

16. Soki BOBO FRIUT, BoboVita, Gerber,

17. Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle, Nutridrinki- prosimy z długa datą ważności

18. Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, cukierki, biszkopty, herbatniki

19. Zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne– typu Fisher-Price

20. Pojemniki plastikowe na żywność.


TYLKO  NOWE  RZECZY

Każdy z Was może podarować maluchom uśmiech!!!

Prosimy o przynoszenie rzeczy do przedszkola do 25 listopada!

Koordynatorem akcji w Przedszkolu jest E. Bizoń.

Dziękujemy za każdą najmniejszą pomoc!!!!!!!!!

 

 
"Wakacje z książką" w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 16:15

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Bobrowej!

 

Nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Bobrowej. Były konkursy, kolorowanie, śpiewanie i czytanie książek przez starsze koleżanki z klasy IIa, które również odwiedziły Bibliotekę, żeby wypożyczyć książki oraz odebrać nagrody w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Wakacje z książką”. Wśród laureatów nie brakowało przedszkolaków, a wśród nich: I miejsce Hania Kobos, I miejsce Wojciech Osak, I miejsce Emilia Zygmunt, II miejsce Alicja Białas, II miejsce Wojciech Łączak, wśród nagrodzonych byli również: Karolina Lik, Manuela Nykiel,Aldona Kurczyk. Gratulujemy wszystkim. A Pani Gosi dziękujemy za „gościnę” i zaproszenie!

 
Ognisko, ognisko!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 października 2017 14:58

Płonie ognisko i szumią knieje…

 

17 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto pieczonego ziemniaka”. Były kiełbaski, ziemniaczki i pyszna herbatka. Pogoda wspaniała, humory dopisywały i dzieciom i nauczycielom i rodzicom, którzy pomagali przy pieczeniu kiełbaski i organizacji tego „wydarzenia”. Zabawa doskonała! Zadowolenie i radość dzieci bezcenne!

 
Zebranie dla Rodziców
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 23 września 2017 12:36

Serdecznie zapraszamy na zebranie dla rodziców w dniu 27 września (środa) o godzinie 16.30 do Przedszkola.

 
Wakacyjne malowanie...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 30 sierpnia 2017 12:58

W czasie wakacji nie próżnowaliśmy. Sala w której w tym roku będą bawić się "średniaki" została odnowiona. Aby nasze przedszkolaki dobrze czuły się w nowej sali, została ona pomalowana. "Dziurki" w ścianach, które zrobili starsi koledzy zostały zaszpachlowane. Krzesełka odświeżone i pomalowane. Serdecznie dziękuję pani Magdzie Sadowskiej oraz jej wspaniałemu bratu panu Dominikowi Mazur, który ufundował farbę do malowania sali. Dziękuję panu Marcinowi Sojka i Pawłowi Sojka za szpachlowanie sali i malowanie. Pani Anecie Sojka za pomoc przy malowaniu krzesełek. Dziękuję również Pani Krysi Wajda oraz pani Annie Dziurgot za pomoc. Pozyskaliśmy także nowe biurko. W odnowionej sali będą się bawić i uczyć dzieci 5 letnie z wychowawcą E. Bizoń, która zorganizowała  ten "mały" remont.

Do sali został również zakupiony wózek dla lalek, przybijanki oraz zestaw naprawczy dla chłopców. Zabawki zgodnie z decycją rady rodziców zostały zakupione za pieniążki z nagrody, którą otrzymały dzieci za pracę plastyczną "Piramida zdrowia" od Wójta Gminy Żyraków na  gali rozdania nagród najlepszym uczniom z terenu Gminy.

 
Wycieczka do Rancza Pstrągowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 27 czerwca 2017 06:44

20 czerwca 38 dzieci z przedszkola oraz chętni rodzice razem z wychowawcami p. Eweliną i p. Małgosią wzięły udział w wycieczce do Rancza Pstrągowa. W tym przepięknym miejscu dzieci nie tylko miały możliwość zabawy na placu zabaw i „dmuchawcu”, ale zwiedzały mini zoo, w którym karmiły lamy, owieczki i kozy. Organizatorzy przygotowali również wspaniały poczęstunek w postaci grilla oraz pieczonych ziemniaków. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw z animatorami, zagadek i konkursów. Dużą atrakcją był również przejazd wozem turystycznym po okolicy. Na zakończenie było karmienie ryb w stawie i oczywiście zabawa taneczna. Tańce, pląsy i zabawa porwały nie tylko dzieci, ale nauczycieli i rodziców! Jak zabawa to zabawa! Było znakomicie! Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce, dziękujemy rodzicom za zabawę, mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia wycieczka i będzie jeszcze okazja do wspólnej zabawy i integracji. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bobrowej.

Dziękujemy Rodzicom: A. Kobos, A. Jaszcz, A. Niemiec, A. Przybyś, D. Kubek, B. Zator, K. Domaradzkiej,  A. Kalandyk, M. Kumiega, A. Sojka, za pomoc i opiekę. Zawsze możemy na Was liczyć!

 

 
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 czerwca 2017 11:01

2 czerwca starszaki oraz maluszki odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Bobrowej. Pani pielęgniarka Edyta Sołek nie tylko z wielkim zaangażowaniem opowiadała dzieciom o swojej pracy, ale również demonstrowała w jaki sposób mierzy się ciśnienie, jak waży dzieci oraz dorosłych. Zaprezentowała gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Nawet nasze panie miały zmierzone ciśnienie i mimo, że nie jest ono niskie wróciły na posterunek przedszkolny. Następnie dzieci zapukały do gabinetu lekarskiego, gdzie już czekał na nie pan doktor Jerzy Stelmach. Pan doktor również opowiadał dzieciom jak właściwie dbać o zdrowie i jak przygotować się do sezonu wakacyjnego. Udzielał odpowiedzi na pytania, m.in. na pytanie Maćka co zrobić jak ugryzie nas kleszcz? Bardzo udana wycieczka. Dziękujemy pani Edycie oraz panu doktorowi za bardzo miłe przyjęcie.       

 
I miejsce Asi w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 29 maja 2017 11:19

Asia Bunar z naszego przedszkola z grypy starszaków została laureatką nagrody specjalnej dla najmłodszej uczestniczki XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach. Pasmo sukcesów Asi trwa! Gratulujemy Asi oraz pani Gosi, która przygotowuje laureatkę do wszystkich konkursów. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Wyróżnienia w konkursie plastycznym POLA NADZIEI 2017
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 22 maja 2017 10:54

19 maja 2017r. w Domu Kultury Śnieżka odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Pola nadziei 2017. Program obejmował m.in. występ Grupy Teatralnej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy pod kierunkiem pani Urszuli Poświat oraz uhonorowanie laureatów: literackiego i plastycznego. W tym roku konkurs plastyczny był pod hasłem "Bądź dobry jak chleb". Z naszego przedszkola Wyróżnienia otrzymały Hania Kobos i Kamilka Niemiec z grupy najmłodszej, które przygotowały pracę pod kierunkiem pani Eweliny Bizoń. Gratulujemy!

 

 
Sukcesy Asi Bunar!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 18 maja 2017 10:28

Joanna Bunar uczęszcza  do grupy "starszaków" jest niezwykle uzdolnioną dziewczynką, czego dowodem są liczne sukcesy w konkursach recytatorskich. Wszędzie gdzie występuje zostaje laureatką. W tym roku zajęła II miejsce w Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy w kategorii klasy 0-II. Tym samym jako laureatka II miejsca zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu w Radomyślu, gdzie zajęła I miejsce!! W konkursie brali również udział: Oskar Sołek i Lena Świder. Kolejny sukces to I miejsce w eliminacjach regionalnych w Dziecięcym Festiwalu Słowa do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, a tym samym nominacja do etapu Ogólnopolskiego w Starachowicach. W tym konkursie brał  udział Oskar Sołek również ze starszaków i zajął miejsce III. Dzieci do konkursu przygotowuje pani Gosia Morawczyńska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! trzymamy kciuki za występ Asi w Starachowicach!

 
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 05:27

20 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Nie mogło tam zabraknąć "ekipy" przedszkolaków. Na zaproszenie Pani Bibliotekarki Małgorzaty Sehn stawiły się grupa starszaków i średniaków z nauczycielami: panią Gosią, panią Martą i panią Anią. Biblioteka była wypełniona po brzegi! Byli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z ZSP w Bobrowej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli oraz zaproszeni goście. Pan Wiesław Drabik jest autorem wielu książek. To już jego kolejne spotkanie w "naszej" Bibliotece. Dzieci bardzo lubią jego twórczość, zwłaszcza śmieszne rymowanki. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć konkursów i zagadek, w których chętnie udział brały przedszkolaki. Można było zakupić książeczkę oraz otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wspaniałe spotkanie, z całą pewnością nie ostatnie! już czekamy na następne!

 
Sukcesy plastyczne przedszkolaków!!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 11 kwietnia 2017 05:41

29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w VIII Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną. Jak co roku Przedszkole Publiczne w Bobrowej reprezentowała bardzo liczna grupa dzieci, osiągając znakomite wyniki. Komisja po obejrzeniu 369 prac nagrodziła 69, wśród nich naszych przedszkolaków:

Kategoria: Przedszkola i klasa „0”
I miejsce – Nikola Dongen
I miejsce – Emilia Zygmunt

Wyróżnienia:
- Kamil Strzałka
- Klaudia Zator
- Nikola Żurek
- Natalia Wójcik
- Piotr Jarosz
- Kamila Niemiec

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom, pod opieką, których powstały piękne kartki, życząc dalszych sukcesów!

 
Wyjazd na musical do Sędziszowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:12

23 marca dzieci z naszego przedszkola brały udział w wycieczce do Sędziszowa Małopolskiego. Jak co roku o tej porze oglądały wspaniałe przedstawienie muzyczne w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego. W tym roku z wielkim zachwytem oglądaliśmy „Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Musical z Sędziszowa na stałe zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych. Niezwykły kunszt aktorski młodych gwiazd, oraz wspaniała scenografia oraz efekty dźwiękowe i świetlne, sprawiają, że chętnie i z niecierpliwością oczekujemy premiery każdego roku. Wspaniałe stroje, ciekawy scenariusz oraz piękne piosenki oraz taniec, to tylko niektóre zalety przedstawienia. Rodzice, którzy bardzo chętnie pomagają w opiece nad dzieciaczkami, są równie zachwyceni co nauczyciele. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy im za pomoc, trud i poświęcony czas. I oczywiście zapraszamy za rok.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6