Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Ferie w przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 21 lutego 2019 10:31

Ferie w przedszkolu nie oznaczają, że nic się nie dzieje! wręcz przeciwnie. Przedszkolaki choć w bardzo pomniejszonym składzie bawią się doskonale. W tym roku ferie odbywają się z dużym naciskiem na kulinaria i samodzielne działania dzieci w tym zakresie. Z okazji Światowego Dnia Pizzy dzieci samodzielnie przygotowywały pizzę, następnie piekły gofry, do których kroiły owoce, przygotowywały zdrowe frytki, racuchy i gołąbki bez kapusty! dużo fajnych, zdrowych potraw, które dzieci konsumowały z wielkim apetytem. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych, w czasie których dzieci przygotowywały wspaniałe serca - w końcu to czas Walentynek, było malowanie farbami, pastelami, lepienie w plastelinie i modelinie. Było ciekawie, smacznie, kolorowo.  Wspólne muzykowanie i nauka ciekawych tańców! Było - gdyż to już ostatnie dni ferii, bo od poniedziałku wracamy do pracy i zabawy, ale w powiększonym składzie. Nikomu smutno nie będzie, ponieważ już w czwartek 28 lutego zabawa karnawałowa, na którą nasze przedszkolaki nie mogą się już doczekać.

 
Zmiana terminu zabawy karnawałowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 01 lutego 2019 12:10

 

Informujemy, że zabawa karnawałowa odbędzie się 28 lutego, tj. w czwartek po feriach. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 
Wieczór kolęd
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 29 stycznia 2019 08:26

10 stycznia w ZSP w Bobrowej zorganizowaliśmy „Wieczór kolęd”. Dzięki pomocy pana Mateusza Pieniądza i jego żony Karoliny zaproszeni zostali wspaniali goście: Paweł Stanosz i Sylwia Pisarczyk. Znakomicie zaprezentowali się na „naszej” małej scenie i zechcieli zaśpiewać dla przybyłych dzieci i ich rodziców. Niezwykły koncert, piękne pastorałki i cudowne brzmienie polskich kolęd, do tego „nieziemski” głos pani Justyny. Wspaniały koncert i możliwość wspólnego śpiewu, kolędowania i spędzania miło wieczoru w rodzinnym klimacie. Niezwykle ważna jest integracja dzieci i rodziców, możliwość spędzania czasu, który jest bardzo cenny w tych czasach. Możliwość zatrzymania się na chwilę, przemyśleń jak cudowny jest świąteczny czas, jakie mamy szczęście, że jesteśmy zdrowi, uśmiechnięci, zadowoleni. Jak ważna jest chwila dla rodziny, uśmiech dziecka, które nuci z rodzicami „Lulajże Jezuniu”. Łza w oku się kręciła kiedy dzieci na scenie wspólnie zaśpiewały „Był pastuszek bosy”, spontanicznie wyszły na scenę, bez próby, bez ćwiczeń, wspaniale zaśpiewały. Pan Paweł jakby grał i śpiewał z nimi codziennie, doskonale akompaniował naszym małym przedszkolakom. Czy to czary czy to świąteczny klimat, ale wyszło znakomicie. A kiedy pani Karolina i pan Mateusz zagrali wspólnie z gośćmi dech zapierało. Przenieśliśmy się na scenę Filharmonii, dźwięk trąbki i wiolonczeli, dziecięcy śpiew. Nie da się tego opisać i wyrazić w słowach, trzeba to przeżyć. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami brali udział w tym kolędowaniu, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniu tej uroczystości, szczególnie pani Kasi, pani Ani K., pani Oli, pani Ani N., pani Agnieszce, pani Agacie, za pomoc, uśmiech i życzliwość z serca płynące. Dziękujemy za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, zaproszonym gościom i Panu Mateuszowi - niezwykle pozytywny człowiek, wspaniały ojciec, znakomity muzyk i świetny organizator. Dziękujemy! I prosimy o jeszcze.

 
Kapela ISKIERCZANIE gościnnie w Bobrowej!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 03 stycznia 2019 18:33

Zapraszamy na przedszkolne Jasełka, które odbędą się 22 stycznia o godzinie 16.30 z okazji Dnia Babci i Dziadka. Następnie o godzinie 17.30 wystąpi wspaniała ludowa kapela ISKIERCZANIE, która znana jest nie tylko w powiecie dębickim, ale koncertująca w wielu miejscach w Polsce. Odnoszą sukcesy, na swoim koncie mają wiele znaczących tytułów. Mamy nadzieję, że umilą czas naszym wspaniałym seniorom. Już dziś serdecznie zapraszamy. Z pewnością będzie to niezapomniany wieczór!!!!!

 
Wigilia w przedszkolu...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 03 stycznia 2019 17:34

Kultywowanie tradycji to priorytet naszego przedszkola. Bardzo chcemy aby nasze przedszkolaki już od najwcześniejszych lat poznawały tradycje nie tylko rodzinne, ale i ludowe, regionalne, itp. Zwyczaje, które kiedyś bardzo celebrowali nasi pradziadkowie są dziś dzieciom bardzo mało znane. Dlatego bardzo chcemy, żeby dzieci poznały tradycyjne ozdoby na choinkę, a nie tylko sztuczne bombki i gotowe sklepowe elementy. Dlatego też w naszym przedszkolu organizujemy konkursy plastyczne takie jak na Marzannę wykonaną z naturalnych elementów czy stroik świąteczny. Na zakończenie roku udało nam się zachęcić dzieci i ich rodziców do udziału w konkursie na świąteczny stroik. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Wszystkie cudowne, piękne pachnące gałązkami świerkowymi czy jodłowymi. Z bardzo ciekawymi dodatkami jak kora, jemioła, czy pieczone pierniczki. Nagrodę specjalną otrzymał Maciej Przybyś, który razem z mamą przygotował wspaniały stroik, wyjątkowy. Ale przyznano też 3 miejsca I, 3 miejsca II i 3 miejsca III oraz wyróżnienia.Miejsce I otrzymali: Marlena Mordyńska, Aleksander Sokołowski, Mikołaj Skowron, Miejsce II otrzymali: Hanna Kobos, Jan Jaszcz, Maria Pietrzyk. Miejsca III otrzymali:  Leon Różak, Julia Kumiega, Oliwia Cygan. Wyróżnienia: Piotr Sidor, Kamila Niemiec, Zuzia Grygiel, Klaudia Osak, Aleksandra Pieniądz, Maja Strojek, Oliwia Szmul, Kamila Szmul, Karol Wójcik. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie, wspaniałe prace, świetne i kreatywne pomysły. Nagrody dla dzieci przygotowały: pani Ewelina i pani Gosia Morawczyńska. Przekazane pracę przekazano na przedszkolny kiermasz z którego dochód przeznaczymy na zakup zabawek. Dziękujemy i gratulujemy inwencji twórczej. Po rozdaniu nagród nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń oraz Wigilii, która w tym roku po raz pierwszy miała tak uroczysty i odświętny charakter. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci z przedszkola razem z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi, którzy szczególnie udzielali się w przy organizacji uroczystości, wyjazdów przedszkolnych, na których pomoc zawsze i w każdej niemal sytuacji możemy liczyć. I chciałybyśmy im serdecznie za to podziękować. Mimo, że "ciasno", ale miło, świątecznie i niezwykle klimatycznie było na naszej Wigilii. Zapach goździków, pomarańczy, stroików, a także pyszny barszczyk, rybka i ciasta przygotowane przez nasze cudowne mamy. Łezka w oku się zakręciła, kiedy dzieci w małych raczkach trzymały opłatka, symbol życia, miłości, ale też przebaczenia i wiary w nowe lepsze jutro.

I tak mija kolejny rok sukcesów, radości, konkursów, uśmiechów, czasem łez: szczęścia, wzruszeń i sukcesów, czasem smutku, złości i przykrości.. Mija kolejny rok ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy... Pracy, w której wyzwaniem jest każdy następny dzień, jak bardzo nieprzewidywalny i ciekawy, jak mały człowiek - mały przedszkolak, którego poznajemy i odkrywamy na nowo każdego dnia.

Dziękujemy naszym dzieciom, naszym kochanym przedszkolakom za te wszystkie chwile wspólnie spędzone, dziękujemy rodzicom za pomoc, życzliwość i dobre słowo. Jednocześnie życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, wiele miłości, radości, pogody ducha, spełnienia marzeń, a przede wszystkim zdrowia, bo jak ono będzie, to reszta jest w zasięgu ręki...

 
Mikołajki dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 07:05

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w akcji Mikołajkowej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie.

Koordynator akcji w przedszkolu – mgr Ewelina Bizoń.

 
"Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem....."
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:52

6 grudnia to chyba najbardziej oczekiwany dzień w roku – oczywiście przez dzieci! Może przez grzecznych dorosłych również.. Przedszkole każdego roku odwiedza Mikołaj, nie zawsze święty, ale zawsze z pełnym workiem prezentów. W tym roku Mikołaj był w przedszkolu tylko dla kilku maluszków, ponieważ pozostałe dzieci zaprosił na wspólną zabawę do Kulkolandu. Dzieci w drzwiach już przywitała Śnieżynka, która w tym dniu była pomocnikiem Mikołaja. Zaprosiła dzieci do zabawy, nie tylko na przyrządach w „odnowionym” Kulkolandzie, ale poprowadziła zabawy muzyczno-ruchowe w oczekiwaniu na Mikołaja, który „pędził” z Bobrowej do Dębicy. Śnieżynka pomyślała również o słodkim poczęstunku i herbatce dla dzieci. W pięknie udekorowanej sali pojawił się Mikołaj, przywitał się z dziećmi, które pięknie dla niego zaśpiewały i rozpoczął rozdawanie prezentów, a że dzieci było 45 i każde chciało porozmawiać z Mikołajem i zrobić pamiątkowe zdjęcie, to do Bobrowej wróciliśmy dopiero na obiad. Ale warto było! Wspaniała zabawa. Mikołaj zaprosił nas za rok na zabawę do Kulkolandii, nawet zanotował naszą wizytę w kalendarzu! żeby nie zapomnieć! W tym wieku to przecież całkiem normalne. Teraz wszystko zależy od naszych przedszkolaków, czy będą grzeczne?

 
Andrzejki! Andrzejki!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:48

30 listopada kiedy maluszki bawiły się z misiem w Bibliotece „średniaki” i „starszaki” integrowały się w czasie przedszkolnych Andrzejek. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego lania wosku, „wyścigu butów” , „tańca na gazecie” czy z balonem. Było malowanie buzi, konkursy i zabawy muzyczne. Zabawa na „102”!

 
Wycieczka "starszaków" do Kina Helios
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:45

 

27 listopada dzieci z grupy 6-latków brały udział w wycieczce do Kina Helios w Rzeszowie. Tym razem nasze „starszaki” obejrzały film pt.: „Dziadek do orzechów – cztery królestwa”. Jest to nowy projekt Disneya, który jest interpretacją zarówno baletu Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna. Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Philipa. Razem stają do walki ze złą Matką Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie. Film wywarł na dzieciach niezwykłe wrażenie. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna scenografia, charakteryzacja i kostiumy. Świat Dziadka do orzechów jest bajkowy, kolorowy i zachwycający. Przeniósł dzieci w cudowny, magiczny świąteczny czas. Szukając prezentów pod choinkom z pewnością przypomną sobie cudowną historię Clary i jej świąt.

 
Pasowanie na przedszkolaka 2018
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 listopada 2018 14:57

22 listopada odbyła się uroczystość przedszkolna na którą czekają wszystkie „nowe” przedszkolaki, a mianowicie „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. Jest to nie tylko pierwszy poważny wytęp naszych maluszków, ale również debiut sceniczny. Pierwszy wiersz, pierwsza piosenka, taniec… i kilkadziesiąt par oczu wpatrzonych w naszych milusińskich. Wszyscy bardzo przeżywają występy naszych dzieci: wychowawcy, nauczyciele, rodzice, którzy wyczekują z fleszem aparatu by uwiecznić swoją pociechę. Nerwy i stres udzieliły się również starszym dzieciom i 5-latkom, wśród których również jest 4 nowych dzieci. Nasze przedszkolaki każdego dnia czekały na próby, ćwiczyły recytację i śpiew, a także taniec. W tym roku w każdej grupie oprócz części artystycznej wierszy był taniec, który bardzo podobał się zebranym gościom, przybyłym licznie na występ przedszkolaków. Jako pierwsze zaprezentowały się maluszki w programie przygotowanym przez panią Anię i panią Martę oraz z wielką pomocą pani Celinki, następnie wspaniały występ grupy 5-latków przygotowany przez panią Gosię, a na końcu pokazały się „starszaki”, które wytrwale przygotowywały się pod okiem pani Eweliny. Zaprezentowały część artystyczną, a na zakończenie taniec „Belgijkę”. Pan Dyrektor pasował naszych milusińskich wielkim ołówkiem, a następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Niezapomniane chwile, niezwykle udany występ. Pozostały zdjęcia, filmy i wspomnienia. Pierwsza, ale nie ostatnia uroczystość przedszkolna jest już za nami… Zapraszamy na następne!

 
Wycieczka średniaków do Straży Pożarnej i Pappasa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 listopada 2018 12:18

 

10 października grupa średniaków ze swoją wychowawczynią panią Małgosią była na wycieczce w Dębicy. Średniaki odwiedziły Strażaków z Komendy Powiatowej w Dębicy. Poznały ich pracę, sprzęt strażacki, wozy strażackie. Dowiedziały się również jak ważna, a zarazem niebezpieczna jest ich praca. Zadawały mnóstwo pytań, na które strażacy cierpliwie odpowiadali. Poznały również pracę dyspozytora ruchu. Na zakończenie uczestniczyły w pokazie gaśniczym, mogły również spróbować jak to jest obsługiwać wąż strażacki. Było wspaniale. A to nie koniec wrażeń. Następnym programem wycieczki były warsztaty w robieniu pizzy w Restauracji Pappas. To dopiero wrażenie. Zobaczyć pizzera jak profesjonalnie przygotowuje ciasto na pizzę oraz wielki piec na pizzę. A na koniec można samemu przygotować pizzę ze swoich ulubionych produktów. Wiadome, że najlepiej smakuje jak się samemu coś przygotuje. I tak też było na warsztatach. To była najlepsza pizza jaką jadły 5-latki bo przez nich samych przygotowana.

 

 

 
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Bobrowej oraz sklepu spożywczo-przemysłowego!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 29 września 2018 10:35

28 września grupa starszaków i średniaków z wychowawcami brała udział w wycieczce do Ośrodka Zdrowia w Bobrowej. Dzieci zapoznały się z pracą pielęgniarki i lekarza. Poznały wyposażenie gabinetu zabiegowego i lekarskiego. Słuchały pogadanki lekarza na temat właściwego dbania o zdrowie. Pan Doktor Jerzy Stelmach zwrócił dzieciom szczególną uwagę na właściwy ubiór w zależności od pogody, na właściwą higienę jamy ustnej oraz picie wody mineralnej niegazowanej zamiast słodzonych niezdrowych napojów gazowanych. Pani Pielęgniarka pani Edytka na przykładzie pani Ewelinki zademonstrowała dzieciom w jaki sposób mierzy się ciśnienie oraz bada się cukier. Zwróciła dzieciom uwagę, że nadmiar spożywania słodyczy i cukru może prowadzić do groźnej choroby jaką jest cukrzyca. Przedszkolaki zobaczyły również w jaki sposób sprawdza się wzrok i wagę dzieci i dorosłych. Dziękujemy za bardzo miłe i pouczające spotkanie. Następnym etapem wycieczki oraz kolejnym punktem w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej czyli zapoznaniem dzieci z zawodami najbliższymi ich otoczeniu, była wizyta w sklepie spożywczo – przemysłowym w Bobrowej. Rozmowa z ekspedientkami oraz panią kierownik pozwoliły dzieciom poznać zawody, które wykonują. Dzieci poznały również asortyment sklepu jego wyposażenie, zwróciły uwagę na sposób ważenia, obserwowały zakupy wykonywane przez klientów, a także same dokonały drobnych zakupów. Zwrócono również uwagę na zwroty grzecznościowe, których należy używać podczas dokonywania zakupów. Pani Kierownik poczęstowała dzieci owocowymi lizakami. Była to wspaniała edukacyjna wycieczka. Dziękujemy wszystkim za bardzo miłe przyjęcie!

 
Akcja "Sprzątanie świata"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 29 września 2018 09:36

21 września jak każdego roku nasze przedszkolaki brały udział w akcji „Sprzątanie świata”. Maluszki razem z wychowawcą sprzątały plac wokół przedszkola. Natomiast starsze dzieci sprzątały w okolicy stadionu oraz remizy. Mimo, że koszy nie brakuje to i tak śmieci było całe mnóstwo. Ważne jest aby już od najmłodszych wdrażać dzieci do dbania o porządek i przyrodę, bo to ona najbardziej „cierpi” na tym, że ludzie zanieczyszczają ją wyrzucając śmieci do rzek czy lasów, a potem zdziwienie, że nie ma w rzekach ryb, raków a w lesie grzybów, jagód, giną zwierzęta. Pamiętajmy: „Czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał!”. Dajmy więc przykład dzieciom, my dorośli! I dbajmy o przyrodę i otaczający nas świat bo to my w nim , żyjemy i z korzystamy z dobra jakie nam daje! A przykład idzie z góry. To my i nasze zachowaniem musi być wzorem do naśladowania dla najmłodszych! Wówczas świat będzie piękny i czysty, nie tylko kiedy dzieci go posprzątają – chociaż w malutkiej cząsteczce.

 
Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 29 września 2018 08:31

 

Witamy w nowym roku szkolnym na stronie Przedszkola Publicznego w Bobrowej. Po wakacyjnych remontach nasze przedszkole wygląda wspaniale. Nowe podłogi, pomalowane i odświeżone ściany, nowe drzwi zachęcają do zabawy i nauki w przedszkolu. Bardzo się cieszymy i dziękujemy. Mamy nadzieje, że to nie koniec „ulepszania” naszego przedszkola, czekamy na nowe mebelki i stoliki, może kiedyś…w przyszłości… sprzęt multimedialny, wyświetlacz do rzutnika, komputer. Marzenia się spełniają, może i nasze się spełnią… W naszym przedszkolu w tym roku witamy Panią Celinę Skowron, która będzie pełnić funkcję pomocy w grupie maluszków. Życzymy owocnej pracy w opiece nad maluszkami. Z takim poczuciem humoru i zapałem do pracy na pewno dzieci Panią pokochają! Wychowawcą grupy maluszków w tym roku szkolnym będzie pani Marta Sierosławska, wychowawcą grupy „średniaków” czyli 5-latków będzie pani Małgorzata Morawczyńska, wychowawcą grupy „starszaków” czyli 6-latków będzie pani Ewelina Bizoń. Wszystkim nauczycielom oraz ich dzieciaczkom życzymy sukcesów, owocnej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny podobnie jak poprzedni będzie obfitował w sukcesy naszych zdolnych przedszkolaków na szczeblu gminnym, powiatowym i ogólnopolskim. Życzymy wszystkim szczęśliwego nowego roku szkolnego! Szczególnie ciepło witamy nowe przedszkolaki i ich rodziców, życząc im zadowolenia i współpracy szczególnie przy organizacji uroczystości, wycieczek i innych przedszkolnych imprez. Zawsze na was możemy liczyć, mamy nadzieję, że tak będzie nadal. A dzieciom, życzymy uśmiechu, radości, wielu przyjaciół, mnóstwo zabawy oraz poznawania świata z pomocą naszej wspaniałej kadry. Zaczynamy!!!!

 

 
Święto Rodziny na Hawajach
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 lipca 2018 13:31

13 czerwca jak każdego roku bawiliśmy się z naszymi przedszkolakami oraz ich rodzicami oraz rodzeństwem na Święcie Rodziny. Tym razem idąc za oczekiwaniami naszych wspaniałych rodziców zabawa miała nieco inny charakter. Po wielu rozmowach oraz naradach z przedstawicielami rady rodziców uzgodniliśmy, że tegoroczne święto rodziny będzie całkowicie inne od pozostałych. A mianowicie „przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni” na dalekie Hawaje. A to za sprawą wspaniałej dekoracji oraz niezwykłych letnich, wakacyjnych i zdrowych przekąsek przygotowanych specjalnie na te okazję. Klimat sali gimnastycznej, jej wystrój całkowicie odmieniony dzięki ciężkiej pracy wielu rodziców oraz nauczycielek wprawił w zachwyt dzieci i rodziców. Nie mogło zabraknąć kolorowych naszyjników z kwiatów, parasoli, leżaków. Niespodzianką były również nagrody ufundowane przez sponsorów specjalnie na te okazję. Rodzice mieli również jeszcze zadanie domowe tj. przygotować strój Hawajski dla siebie i swoich pociech, aby jeszcze bardziej „wtopić się” w hawajskie klimaty. I UDAŁO SIĘ! Impreza znakomita. Przekąski smaczne, zabawy prowadzone przez pana Marcina znakomite. Stroje bardzo hawajskie, kolorowe, piękne. Wszyscy bawili się świetnie. Niech zazdroszczą nam Ci którzy nie brali udział w tej znakomitej uroczystości! Dziękujemy z całego serca wszystkim rodzicom, bez których nie udałoby się stworzyć tego klimatu i przygotować tej wspaniałej zabawy. Przede wszystkim: pani Oli, pani Ani N., pani Anecie, pani Celinie, pani Ani K., pani Dominice, pani Magdalenie. Dziękujemy też rodzicom, którzy przygotowali pyszne sałatki oraz ciasta, które uświetniły uroczystość. Wszystkim dziękujemy za zabawę. Mamy nadzieję, że za rok to powtórzymy może w „innym klimacie” innym „czasie i przestrzeni”, ale z tymi wszystkimi wspaniałymi osobami. Bo przecież to ludzie, a nie miejsce czy otoczenie stanowią o dobrej zabawie. Trzeba tylko chcieć!

 
Wyróżnienie specjalne Kamilki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Warszawie
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 20 maja 2018 10:58

16 maja w Warszawie w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się rozdanie nagród za udział w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Wydawnictwo Promyczek Dobra oraz Związek Rzemiosła polskiego. Konkurs „Na tropie ginących zawodów” cieszył sie ogromną popularnością wzięło w nim udział 700 osób z całej Polski z blisko 110 szkół. Jury przyznało 100 nagród i wyróżnień.

W kategorii 0-3 wyróżnienie specjalne otrzymała 6–letnia Kamilka Niemiec z naszego przedszkola, która w towarzystwie swojej nauczycielki pani Eweliny Bizoń oraz swojej mamy przyjechała do Warszawy. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowań mało znanymi albo ginącymi zawodami, a także uczczenie w ten sposób św. Józefa patrona rzemieślników z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Józefa Kaliskiego.. uroczystość wręczenia nagród poprzedziła Msza święta w kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.. Kamilka odebrała nagrodę z rak redaktora naczelnego Promyczka Dobra ks Andrzeja Mulki oraz prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jana Gogolewskiego.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu Kamilce i jej rodzicom! Życzymy dalszych sukcesów!!!

 
Dzień Babci i Dziadka na ludową nutę!!!!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 29 stycznia 2019 09:31

22 stycznia w ZSP w Bobrowej odbyło się Święto, na które każdego roku czekają dzieci i ich dziadowie. Bo to ich Święto. Dzień Babci i Dziadka, to uroczystość do której przygotowywaliśmy się bardzo długo. Codzienne próby, przygotowanie dekoracji, scena, zaproszenia dla gości, upominki, stroje, nagłośnienie.. Długi scenariusz, wiele punktów do zrealizowania.. W tym roku dla naszych Babć i Dziadków przygotowaliśmy przedszkolne Jasełka, długo i żmudnie opracowywałyśmy scenariusz, żeby wszystko się udało. W Jasełkach brały udział wszystkie dzieci, dlatego przydział ról i opanowanie wszystkich scen, piosenek, kolęd i pastorałek było zadaniem trudnym i wymagających wielokrotnego powtórzenia. Próby w których dzieci uczestniczyły, to „wymarsz” z naszego przedszkola i przejście do ZSP w Bobrowej na salę gimnastyczną na której impreza miała miejsce. Utrwalenie każdej sceny, taniec, indywidualny śpiew, nasze przedszkolaki, jak zawsze sprostały zadaniu. Ćwiczyły wytrwale i doskonale przygotowały się do występu. Pani Gosia dopilnowała każdy szczegół przepięknej dekoracji, powstała szopka, która olśniła przybyłych gości. Każdy detal był przemyślany i podkreślał charakter „Betlejemskiej nocy.” I nadszedł wielki dzień…Ostatnie poprawki, i przedstawienie czas zacząć… Pan Dyrektor przywitał wszystkie Babcie i Dziadków, zaproszonych gości: Pana Wójta Gminy Marka Rączkę i z-ce wójta Pana Grzegorza Regułę, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Była to okazja do podziękowania za przeprowadzony remont przedszkola i wręczenie drobnych upominków. Niespodzianka w postaci „Złotej Rączki Marka” wywarła na panu Wójcie niezwykłe wrażenie, „Złota zasada Reguły” panu zastępcy też przypadła do gustu, a kosze z przysmakami regionalnymi były dodatkową atrakcją. Miny naszych gości bezcenne! Bardzo miło, że udało nam się zaskoczyć naszych włodarzy i wprawić ich w doskonały humor. Tymi skromnymi upominkami i wierszami przygotowanymi dla nich chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność za pomoc, serce i wsparcie dla naszego przedszkola. Po tej niespodziance, punkt kulminacyjny: występ naszych kochanych przedszkolaków. Mimo tremy, jak zawsze występ niezwykle udany, nasi goście z wielkim zaangażowaniem oglądali przygotowane przedstawienie. Dzieci spisały się znakomicie, jak zawsze stanęły na wysokości zadania, jak najprawdziwsi aktorzy odegrali przygotowane dla nich rolę, a śpiew i taniec sprawił, że łzy radości i wzruszenia pojawiły się w oczach dumnych dziadków. Oklaskom nie było końca... a to nie koniec wzruszeń i niespodzianek. Gdyż na scenie pojawił się niezwykły zespół ludowy „Iskierczanie” z Latoszyna, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu. Wspaniali ludzie niezwykle pogodni, sympatyczni i uśmiechnięci, wielkie talenty muzyczne i wokalne. W skład zespołu wchodzą dzieci od lat 4, młodzież oraz dorośli. Koncertują w całym powiecie dębickim i nie tylko. Grają i śpiewają na ludową nutę, pod kierownictwem Anny i Stanisława Czapla, ludzi niezwykłego serca z wielką pasją i zaangażowaniem i bezinteresowną pomocą każdemu człowiekowi, małemu i dużemu. Pracują zawodowo i w formie wolontariatu w Placówce Wsparcia Dziennego „Iskierka” w Parafii Latoszyn-Dębica. Grają i śpiewają, otaczają pomocą i wsparciem dzieci, organizują zajęcia dla dzieci i seniorów. Włączają się w akcje pomocy dla dzieci potrzebujących pomocy, chorych, zbierają zakrętki, grają charytatywnie, aby pomóc innym. Są po prostu cudowni, niezwykli, a przy tym z dużym poczuciem humoru i chęcią do życia i miłością do ludzi. A występ.. jak każdy! Wyśmienity! Babcie wzruszone, dziadowie również, bisom nie było końca.. dla kapeli dzieci i nauczycielki przygotowały drobne upominki. Po występie zaś wszystkich zaproszono na wspaniały poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy: gościom za przybycie, kapeli za występ, który poruszył nasze serca, dzieciom za piękne Jasełka, rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Dziękujemy wszystkim za niezapomniany Dzień Babci i Dziadka, który przejdzie do historii jako niezwykłe wydarzenie jakiego jeszcze w takiej oprawie w przedszkolu nie było!

 
Zebranie z rodzicami
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 03 stycznia 2019 18:41

 

16 stycznia o godzinie 16.30 zapraszamy wszystkich rodziców na zabranie do przedszkola. Prosimy o obecność ponieważ będą omawiane bardzo ważne sprawy dotyczące pracy i funkcjonowania przedszkola.

 

 
Wieczór kolęd
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
czwartek, 03 stycznia 2019 18:27

Serdecznie zapraszamy na rodzinny "Wieczór kolęd", który odbędzie się 10 stycznia o godzinie 15.30 w ZSP w Bobrowej. Zaproszony wspaniały zespół muzyczny uświetni nasze kolędowanie i sprawi, że w bardzo rodzinnej atmosferze ze śpiewnikiem w ręku wspólnie będziemy przeżywać Boże Narodzenie.

 
Przedszkolny Konkurs rodzinny na Stroik świąteczny!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 07:09

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki i ich rodziców do udziału w Świątecznym Konkursie na Stroik Świąteczny. Liczy się pomysł i wykonanie. Stroik powinien być wykonany z naturalnych gałązek. Stroiki należy dostarczyć do Przedszkola do 14 grudnia – przechodzą na własność organizatorów. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 17 grudnia, wówczas rozpoczniemy kiermasz świąteczny na którym będzie można zakupić stroiki. Zachęcamy do udziału! – organizatorzy: Małgorzata Morawczyńska i Ewelina Bizoń.

 
I miejsce w XI Gminnym Konkursie Plastycznym!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:53

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Górze Motycznej odbył się Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych oraz kiermasz świąteczny na którym nie tylko był przegląd szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez mieszkańców gminy Żyraków, ale również ozdób choinkowych i świątecznych stroików. W czasie przeglądu odbyło się również rozdanie nagród w XI Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową lub Noworoczną. Jak każdego roku tak i teraz nasze przedszkolaki brały udział w tym konkursie i przygotowały piękne kartki. Jury tez się kartki spodobały bo nagrodziło nasze 6-latki, mamy 2 laureatki. Kinga Kozioł zajęła I miejsce, natomiast Oliwia Cygan III miejsce. Dziewczynki przygotowały pracę pod kierunkiem pani Eweliny. Gratulujemy dziewczynkom, ich rodzicom i wychowawcy. Życzymy dalszych sukcesów!

 
Warsztaty cukiernicze w piekarni - robimy pierniczki!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:49

5 grudnia „starszaki” i „średniaki” brały udział w wycieczce do Woli Żyrakowskiej, gdzie na zaproszenie Pana Zbigniewa Szymaszka zwiedzały Piekarnię. Dzieci miały możliwość nie tylko poznać pracę piekarza i dowiedzieć się w jaki sposób wypieka się chleb, ale brały udział w warsztatach cukierniczych i same przygotowywały pierniczki. Pani Madzia przygotowała również dla dzieci poczęstunek był pączuś i soczek. Wspaniała niespodzianka i niezwykła wizyta. Kiedy jedna grupa przygotowywała pierniczki, druga w tym czasie zwiedzała pobliski Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Stowarzyszenie „Radość”. Dzieci poznały pracę w stolarni oglądały wyroby rękodzielnicze. Jedna wycieczka, a tak wiele dzieci zobaczyły, nauczyły się i świetnie się bawiły. Dziękujemy Wójtowi Gminy Żyraków Panu Markowi Rączce za udostępnienie gminnego autobusu, który bezpiecznie zawiózł nas i przywiózł z wycieczki. Dziękujemy również właścicielowi piekarni i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wspaniałych świątecznych warsztatów „piernikowych”. Mamy nadzieję i wielkie marzenie, żeby powtórzyć to za rok….

 
Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 12 grudnia 2018 06:47

28 i 30 listopada dzieci brały udział w Święcie Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Pierwsze bawiły się „starszaki” i „średniaki”, a następnie „maluszki”. Pani Gosia jak zawsze przygotowała dla nas wiele atrakcji i zabaw z pluszowym misiem. Były piosenki wierszyki, mnóstwo zabaw. Oczywiście wspaniałe zajęcia plastyczne. Jak co roku bardzo udana impreza. Dzieci zadowolone z mnóstwem wrażeń, z opaską z misiem wróciły do przedszkola.

 
Czarujemy razem z MAGIKIEM!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 25 listopada 2018 15:03

23 listopada przedszkole odwiedził MAGIK – ILUZJONISTA. To niezwykłe spotkanie jak co roku sprawia dzieciom wiele radości wprowadzając Andrzejkowy klimat i nastrój. Wiele ciekawych sztuczek, „czary” w wykonaniu Magika oraz asystujących mu przedszkolaków były wspaniałą zabawą.

 
Wielki Sukces w Gminnym Konkursie Plastycznym! I miejsce, II miejsce, III miejsce oraz 2 wyróżnienia!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
piątek, 02 listopada 2018 12:38

17 października w Remizie Strażackiej w Bobrowej odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości „Patriotyzm Pieśnią Malowany”. W kategorii przedszkola nasze przedszkole pokonało konkurencję zdobywając wszystkie miejsca na podium. Nasze starszaki zdobyły I, II i III miejsce. Wspaniały wielki sukces! I miejsce zdobyła Kamilka Niemiec, II miejsce zdobył Mikołaj Skowron, III miejsce zdobyła Oliwia Cygan. Wszystkie miejsca na podium Bobrowa. Ale to nie wszystko! Wyróżnienie zdobyli: Maja Strojek z grupy 6 latków oraz Ignacy Położyński z grupy 5 latków. Dzieci do konkursu przygotowywały pani Gosia i pani Ewelina. Gratulujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom, życząc dalszych sukcesów. Dzieci są w trakcie przygotowań do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy na werdykt. Mamy nadzieję, że i tym razem nasze 5 i 6- latki staną na zwycięskim podium!

 
Owoce i warzywa to znak, że jesień się zaczyna!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 06 października 2018 16:15

W naszym przedszkolu Pani Jesień zagościła na dobre! Sale piękne kolorowe wypełniły „skarby jesieni”. Kosze napełniły się kasztanami, żołędziami, szyszkami i orzechami. Nie brakuje dyni oraz kolorowych liści. Ale jesień to przede wszystkim owoce, konfitury, soki, warzywa i różne przetwory. Nasze przedszkolaki nie próżnują, razem z panią Anią przygotowały pyszny sok marchewkowo - jabłkowy, a z panią Ewelinką i Małgosią przygotowały pyszne szarlotki. Przedszkolaki przy użyciu wszystkich swoich zmysłów poznawały warzywa. Dotykały, wąchały i smakowały. Takie zagadki to dla dzieci świetna zabawa, a zajęcia kulinarne są nie tylko ciekawe i „smakowite”, ale przede wszystkim uczą dzieci „namacalnie” jak przygotowywać zdrowe przekąski oraz zachęcają do próbowania różnych potraw nawet największego niejadka!

 
Wycieczka starszaków do Pappasa i Straży Pożarnej!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 29 września 2018 10:07

25 września grupa starszaków razem ze swoją wychowawczynią panią Eweliną oraz panią Gosią i jedną z mamą panią Anetką wybrała się na wycieczkę do Dębicy do Restauracji Pappas, gdzie dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych w robieniu pizzy. Miały możliwość samodzielnie zrobić pizze ze składnikami, których mieli mnóstwo do wyboru. Zdrowe warzywa: brokuły, papryczka, pieczarki, pomidorki, cebulka, oliwki, kukurydza. Nie mogło zabraknąć sosu pomidorowego, sera oraz szyneczki. Wspaniała zabawa i nauka. Dzieci poznały zawód kucharza i kelnera oraz pizzera. Znakomicie się bawiły. Jedzenie pyszne pizza doskonała, zdrowa i kolorowa, a najważniejsze, każdy zrobił swoją, więc smakowała wyjątkowo. Po pysznym poczęstunku kolejny program wycieczki to wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Dębicy na ul. Poddęby. To było dla dzieci wydarzenie. Poznały prace dyspozytora oraz pracę strażaków. Największe wrażenie zrobiły wozy strażackie i ich wyposażenie oraz quad używany w akcjach. Praca niezwykle odpowiedzialna i ważna, także trudna i niebezpieczna. Dzieci wykazały się znajomością telefonów alarmowych co zrobiło pozytywne wrażenie na strażakach. Cieszymy się, że mogliśmy ich poznać osobiście i dziękujemy, że tak ciekawie opowiedzieli nam o swojej pracy.

 
Święto ziemniaka zaczynamy!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 29 września 2018 09:12

 

18 września grupa średniaków i starszaków obchodziła „Święto ziemniaka”. Na placu przed przedszkolem pani Ewelina rozpaliła ognisko, pani Aneta pomogła nam pokroić kiełbaskę i chlebek, przygotowała pyszną herbatkę z soczkiem malinowym. Pozostało tylko nabić kiełbaski na kijki i smażyć! Pomocą służyła pani Ania oraz Gosia. Było pysznie. Nie mogło zabraknąć „króla” imprezy czyli ziemniaka. Fachowcem w pieczeniu ziemniaków okazał się Pan Marek, który uczy nasze dzieciaczki języka angielskiego, ale świetnie poradził sobie z pieczeniem ziemniaków, pilnował ognia. I wszystko udało się. Po upieczeniu masełko i sól i nic więcej nam nie trzeba. Wspólny poczęstunek. Następnie nie mogło zabraknąć zabaw i gier z udziałem ziemniaków. Rozpoczęliśmy zabawą w kręgu: „Ziemniak”. „Mój ziemniaczku, mój malutki rośnij duży okrąglutki, ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjemy, no i bach! Był slalom z ziemniakiem oraz tor przeszkód. Była rywalizacja między grupami, ale wszystko z zasadami fair play! A na koniec mecz piłki nożnej. Ponieważ nasze przedszkolaki uwielbiają, grę w piłkę nożną. Każdego dnia dzielnie trenują, przewracają się i brudzą. Ale rodzice wybaczają plamy na kolanach, w końcu „wielcy” i znani piłkarze też tak zaczynali! Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji ogniska!!

 

 
Wakacyjny remont przedszkola
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 lipca 2018 13:38

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu jednak nie dla wszystkich. W naszym kochanym przedszkolu prowadzony jest remont. Wszystko po to, aby po powrocie z wakacyjnych wypraw zabawa i nauka przebiegała w otoczeniu świeżo pomalowanych ścian, a także wymienionych podłóg i drzwi. Żeby naszym przedszkolaczkom było miło i przytulnie w odnowionych pomieszczeniach. Już nie możemy się doczekać!

 
Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 30 lipca 2018 13:05

12 czerwca nasze przedszkolaki brały udział w wycieczce do SKANSENU w Kolbuszowej. Zainteresowanie było tak duże, że pojechaliśmy autobusem i busem. Na wycieczkę pojechały prawie wszystkie dzieci z przedszkola z wychowawcami, panią kucharką oraz kilkoma rodzicami, w tym panią Agnieszką Przybyś mamą Maćka z grupy 5-latków, która pracowała w Skansenie była więc wyśmienitym przewodnikiem grupy 5latków. Skansen to piękne wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Wędrując po skansenie, poznaliśmy świat którego już nie ma. Ciężko maluchom zrozumieć jak żyć w „chałupie” bez współczesnej łazienki, kuchni czy telewizora. Tym ciekawsze jest to, że chałupy znajdują się w naturalnym pejzażu przydomowych ogródków, sadów, pół uprawnych. W niektórych obejściach hodowane są zwierzęta co stanowiło dla dzieci jeszcze większą atrakcję. Starsze przedszkolaki tj. 5 i 6-latki brały dodatkowo udział w warsztatach nt. drewnianych zabawek. Mogły dowiedzieć wiele interesujących rzeczy nt. zabawek wykonanych z drewna oraz „spróbować” zabaw swoich rówieśników żyjących kilkaset lat temu. Zabawa była znakomita. Okazuje się, że nie tylko tablet jest atrakcją dla dzieci, ale klepaki, terkotki, kurki czy taczki mogą stanowić nie lada wyzwanie i świetną zabawę zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Po spacerze oraz po warsztatach wszystkie dzieci zostały zaproszone na kiełbaskę z grilla przygotowana przez panią kucharkę Anetę. Po tym spacerze taka przekąska była znakomitym zakończeniem wycieczki. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wycieczki, rodzicom którzy z nami pojechali oraz dzieciom za aktywny udział.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8