Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Konkurs szopek i ozdób świątecznych
Wpisany przez admin   
sobota, 18 grudnia 2010 17:12

17 grudnia 2010r.w sali Urzędu Gminy w Woli Żyrakowskiej podsumowano XV Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych oraz rozstrzygnięto I Gminny Konkurs na ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, który został połączony z kiermaszem.W obu konkursach i w kiermaszu wzięły też udział nasze przedszkolaki.Specjalnym gościem tego spotkania była pani Maria Cetera,etnograf, kierownik Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o dawnych i obecnych zwyczajach związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia ilustrując swoją opowieść pokazem strojów i masek kolędniczych.W kategorii prace zbiorowe szopka wykonana przez starszaków: Jakuba Furmanka, Mateusza Janorę, Gabrielę Lipa, Natalię Lipa, Oliwię Osak, Natalię Kulig, Kacpra Skowrona, Mikołaja Wójcika, Weronikę Maroń, Kacpra Niemca, Piotra Sojkę, Karolinę Ostrowską, Julkę Kurczyk, Filipa Golemo i Przemka Szczudło - uzyskała wyróżnienie( opiekunowie: p.Małgorzata Morawczyńska i p.Marta Biduś).W konkursie na ozdoby świąteczne I miejsce uzyskała Gabriela Jakubiec( opiekun M.Morawczyńska), I miejsce Katarzyna Gawlik ( opiekun Ewelina Bizoń), I miejsce Ola Sobuś ( opiekun M.Biduś), II miejsce Szymon Prokop i Wiktoria Stalec ( opiekun E.Bizoń).Laureatom gratulujemy !

 
Wizyta Świętego Mikołaja 2010r
Wpisany przez admin   
wtorek, 07 grudnia 2010 17:02

6 grudnia 2010r do naszego przedszkola zawitał zacny gość- Święty Mikołaj. A ponieważ nie od dziś wiadomo,że do przedszkola w Bobrowej uczęszczają same grzeczne dzieci, więc gość nie przybył z pustymi rękami - przyniósł wspaniałe prezenty dla wszystkich milusińskich.Dzieci w rewanżu za podarki zaśpiewały przepiękne kolędy i pastorałki, a następnie zajęły się rozpakowywaniem podarunków. Mikołajowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !

 
Pasowanie na Przedszkolaka
Wpisany przez admin   
piątek, 22 października 2010 15:02

21 października 2010 r. w naszym przedszkolu odbyła się bardzo miła uroczystość : " Pasowanie na Przedszkolaka" .W imprezie tej, oprócz głównych bohaterów tego dnia,czyli przedszkolaków udział wzięli zaproszeni goście : Wójt Gminy Żyraków - Krzysztof Moskal, z-ca Wójta- Bożena Osocha, z-ca Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie-Małgorzata Sehn i dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej- Robert Madej , a także rodzice przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie : Martę Biduś i Ewelinę Bizoń. Po obejrzeniu wspaniałego występu pani Dyrektor Małgorzata Morawczyńska przystąpiła do rytuału pasowania nowych przedszkolaków. Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki ( to dla ducha !) oraz mnóstwo słodkości od zaproszonych gości.

 
Święto Rodziny
Wpisany przez admin   
środa, 02 czerwca 2010 21:03

1 czerwca przedszkolaki gościły swoich rodziców z okazji Święta Rodziny. Dzieci pięknie się zaprezentowały w programach artystycznych przygotowanych przez panie : Martę i Ewelinę. Starszaki zachwyciły publiczność brawurowym wykonaniem " Czerwonego Kapturka" pod opieką pani Moniki. Następnie dzieci złożyły rodzicom życzenia i upominki, a później zaprosiły rodziców na słodkie ciasteczka. Pan Dyrektor również życzył wszystkim rodzicom wszelkiej pomyślności  i pociechy z dzieci. Po degustacji odbył się mecz piłki nożnej " Mamy starszaków- kontra mamy maluchów". W tym roku mamy starszaków zrewanżowały się za rok ubiegły wygrywając 2:0.Gratulujemy!Słowa podziękowania należą się również panu Krzysiowi za piękne akompaniamenty i księdzu Bogusławowi za nagłośnienie.

 
OGŁOSZENIE :
Wpisany przez admin   
czwartek, 25 lutego 2010 11:25

OGŁOSZENIE:

Publiczne Przedszkole w Bobrowej ogłasza nabór dzieci na rok szkolny : 2010/2011 w dniach od 08.03- 22.03.2010r. Kartę zgłoszenia dziecka można odebrać u wychowawców w godzinach pracy przedszkola.Decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola podejmie Komisja Kwalifikacyjna na posiedzeniu zwołanym w tym celu.Lista dzieci przyjętych zostanie wywieszona w przedszkolu na początku kwietnia .

ZAPRASZAMY !

 
Bal karnawałowy
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 10 lutego 2010 16:45

9 lutego do naszego przedszkola zawitało mnóstwo przebierańców : przybyły księżniczki, wróżki, elfy, muszkieterowie, ktoś widział Zorro , a nawet Pippi, która bawiła się z małym lwem. A wszystko to za sprawą dzieci i ich pomysłowych rodziców, którzy przygotowali dla swych milusińskich pomysłowe przebrania.Dzieciaki brały udział w konkursach:"Taniec z balonami", "Brakujące krzesło","Taniec na gazecie", a także pląsały do rytmów wygrywanych przez pana Krzysia.Wszyscy świetnie się bawili :)

Zobacz galerię zdjęć.

 
Przedstawienie Jasełkowe
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 18 grudnia 2009 14:36

„...jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy..”

18 grudnia 2009r „połączone siły” Maluchów i Starszaków wystąpiły w przepięknym przedstawieniu Jasełek przygotowanych przez panie: Ewelinę i Monikę. Dzieci kolędowały przy akompaniamencie pana Krzysia i odgrywały swe role jak prawdziwi aktorzy. Na zakończenie spotkania pan Dyrektor złożył rodzicom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2010 Roku ...

Zobacz galerię zdjęć

 
Wizyta Mikołaja
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 03 grudnia 2009 14:26

„..Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę...”
3 grudnia odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj. Ponieważ w przedszkolu w Bobrowej są same grzeczne dzieci wszystkie otrzymały od Mikołaja wspaniałe prezenty.
Dzieci nie pozostały dłużne i zaśpiewały dla zacnego Gościa wesołe piosenki, których się wcześniej uczyły. Z pewnością dzieciaki spodobały się Świętemu, bo obiecał, że wróci tu za rok. Zapraszamy... Imprezę poprowadziła pani Marta, a akompaniował pan Krzyś.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Święto Pluszowego Misia
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 25 listopada 2009 14:29

25 listopada na zaproszenie pani Gosi - bibliotekarki, przedszkolaki udały się do Publicznej Biblioteki w Bobrowej, aby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Dzieci ubrane w maski, przygotowane przez panie z biblioteki słuchały opowiadania czytanego przez panią Gosię, odpowiadały na pytania, tańczyły przy piosence „Pokochaj pluszowego Misia”.
A na koniec delektowały się słodkim miodzikiem. Mniam..

Zobacz galerię zdjęć

 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 30 października 2009 18:27

30 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Najpierw zaprezentowały się „Maluchy” w pięknym programie przygotowanym przez panią Ewelinę. Następnie wystąpiły „Starszaki” w programie przygotowanym przez panią Martę i również dzielnie się spisały. Po złożeniu przyrzeczenia
Przyrzekamy :

  • być od dziś przedszkolakami
  • nie grymasić i nie szlochać
  • zawsze swoje Panie kochać
  • grzecznie bawić się i fikać
  • zjadać wszystko z talerzyka
  • nauczymy się dziękować i porządnie zachowywać
  • od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.

Pan dyrektor Robert Madej pasował kolorową kredką nowo przybyłe dzieci na prawdziwych przedszkolaków, życząc im samych radosnych chwil. Po uroczystości wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Zobacz galerie zdjęć.

Piosenka:

„Przedszkole- drugi dom”
I. Gdy dzień wstaje i wita świat,
ranna porą wstaję i ja .
Mama pomaga ubierać się,
Do przedszkola prowadzi mnie.


Ref. Ja chodzę tam co dzień,
obiadek dobry jem,
a po spacerze , w sali
wesoło bawię się .
Kolegów dobrych mam,
nie jestem nigdy sam,
przedszkole drugim domem jest.


II. Czasem rano trudno mi wstać.
Chciałoby się leżeć i spać,
Lecz na mnie auto czeka i miś.
W co będziemy bawić się dziś ?


III. Zamiast mamy panią tu mam,
Bardzo dużo wierszyków znam.
Śpiewam i tańczę , wesoło mi,
i tak płyną przedszkolne dni.

 
Wycieczka
Wpisany przez admin   
niedziela, 14 listopada 2010 20:17

30.10.2009r I grupa "Maluchów" pod opieką pani Moniki, a 13.11.2009r-II grupa z panią Eweliną udała się z wizytą do Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy.Dzieci brały udział w ćwiczeniach z rehabilitantami, poznały specjalistyczny sprzęt oraz przybory, wzięły udział w ćwiczeniach ruchowych mających na celu profilaktykę wad postawy. Świetnie się bawiły, co widać na załączonych zdjęciach.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Witamy w nowym roku szkolnym 2010/2011
Wpisany przez admin   
wtorek, 14 września 2010 20:03

Uwaga Rodzice! Istnieje możliwość udziału dzieci w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez lektorów szkoły Językowej "Artist" z Dębicy. Zajęcia te są płatne ( 28 zł za 8 zajęć w miesiącu po 30 min).Chętne dzieci prosimy zapisywać na listę u wychowawcy grupy-do końca września.

 

 
Konkursy, nagrody, kiermasze...
Wpisany przez admin   
środa, 31 marca 2010 18:34

Miesiąc marzec obfitował w konkursy, w których brały udział również nasze przedszkolaki. 11 marca Wójt Gminy Żyraków , Krzysztof Moskal uroczyście wręczył dyplomy i nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego Na Kartkę Wielkanocną. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymały: Amelia Chmura(opiekun-pani Monika)i Julia Kurczyk( opiekun-pani Ewelina)., a także przedstawiciel "Starszaków"- Damian Piszczek, który swa pracę przygotował pod okiem pani Marty. 20 marca rozstrzygnięty został XV Gminny Konkurs na Pisankę i Plastykę Obrzędową na czas Wielkiej Nocy. Po raz pierwszy imprezie tej towarzyszył kiermasz pisanek, stroików, palm i baranków. Na konkursie pięknie zaprezentowało się nasze przedszkole z kiermaszem przygotowanym przez panią Ewelinę. W kategorii dzieci sześcioletnich i młodszych I miejsce zdobył Łukasz Stefański przygotowany przez panią Martę, II miejsce-Piotr Sojka( opiekun-pani Monika), III miejsce- Gabrysia Lipa (  Gabrysię przygotowała pani Ewelina). 31 marca w Publicznej Bibliotece w Bobrowej pani Małgorzata Sehn wręczyła nagrody i dyplomy dzieciom nagrodzonym w II Gminnym Konkursie Plastycznym: "Zwiastuny Wiosny". I miejsce w kategorii "Praca zbiorowa" uzyskała praca wykonana przez " Starszaków": Justynkę Gil,Wiktorię Jaszcz, Milenkę Chodak, Julkę Momola , Faustynkę Fluder, Wiktorię Węgrzyn, Klaudię Nowakowską, Olę Sobuś, Artura Mazura, Mateusza Fluder,Przemka Szczudło i Filipka Prokopa. Dzieci wykonały pracę pod opieką pani Moniki. II miejsce w tej samej kategorii uzyskała praca zbiorowa wykonana przez "Maluchy"-opiekun pani Ewelina.W kategorii klasy"0" III miejsce uzyskał Damian Piszczek, a wyróżnienia otrzymali: Kinga Derlęga i Łukasz Stefański-opiekun pani Marta. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie GRATULUJEMY !!! :)   Zachęcamy gorąco do odwiedzenia kiermaszu w Publicznym Przedszkolu w Bobrowej :)

 
Spotkanie z pisarzem
Wpisany przez admin   
środa, 17 lutego 2010 19:45

16 grudnia dzieci udały się do Publicznej Biblioteki w Bobrowej, gdzie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem-Wiesławem Drabikiem. Autor książek dla dzieci z ogromnym poczuciem humoru opowiadał, w jaki sposób zaczął pisać swoje książeczki , organizował "mini-konkursy",a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody-niespodzianki.Nawiązał świetny kontakt z czytelnikami. Można było nabyć jego książki i otrzymać autograf .Po spotkaniu pani Gosia ogłosiła wyniki konkursu plastycznego"Walentynka dla Ciebie", a pani Grażyna Rak wręczyła  pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim laureatom. Dyplomy otrzymały również panie: Monika, Marta i Ewelina za przygotowanie przedszkolaków do konkursu.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Zobacz galerię zdjęć.

 
Dzień Babaci i Dziadka
Wpisany przez Pani Marta   
wtorek, 26 stycznia 2010 17:23

26 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły "Maluchy" przygotowane przez panią Ewelinę, oraz starszaki pod opieką pani Marty.Występy dostarczyły wielu wzruszeń zacnym gościom. Po występach dzieci złożyły życzenia i upominki babciom i dziadkom oraz ugościły
słodkim poczęstunkiem.

Zobacz galerię zdjęć

 
Wizyta przedszkolaków w bibliotece
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 16 grudnia 2009 01:00

16 grudnia dzieci udały się do Biblioteki Publicznej w Bobrowej, gdzie odebrały pamiątkowe nagrody uzyskane w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Moja zakładka do książki”.
Pani Gosia- bibliotekarka ,jak zwykle serdecznie nas przyjęła w swoim królestwie. Dzieci obejrzały również wystawę prac, które wykonały, a także prace starszych kolegów. Na zakończenie spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcia wszystkich laureatów z panią Gosią i paniami wychowawczyniami.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Andrzejki
Wpisany przez Pani Marta   
poniedziałek, 30 listopada 2009 14:42

27 listopada pani Ewelina poprowadziła „Wieczór Wróżb Andrzejkowych” podczas, którego „Maluchy” wraz z rodzicami wróżyły i tańczyły przy blasku świec...
30 listopada „Starszaki” wraz z panią Moniką „odczytywały” swoją przyszłość w czasie Zabawy Andrzejkowej.
Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże...

Zobacz galerię zdjęć.

 
Spotkanie z policjantami
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 05 listopada 2009 14:20

5 listopada z przedszkolakami spotkali się policjanci, którzy rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni, przypomnieli numery telefonów alarmowych, a także pozwolili przymierzyć swoje czapki ;) Odpowiadali na pytania dzieci. np. „Co trzeba zrobić, by zostać policjantem?”. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę: „Kolorowe światła”.

 

1. Do przedszkola co dzień rano
idę przez ulicę z mamą ,
droga wcale nie jest łatwa ,
bo na skrzyżowaniach światła .

Ref . : Czerwone światło : stój !
Zielone światło : idź !
Na żółtym świetle zawsze czekaj ,
Tak już musi być !

2. Samochody w rzędach stoją,
a kierowcy spoglądają,
czy już światło jest zielone ,
by odjechać w swoją stronę .


3 . Policjanci wciąż pracują,
skrzyżowania obserwują,
czy przepisy wszyscy znają
i czy znaków przestrzegają .

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 8