Publiczne Przedszkole w Bobrowej
Zajęcia otwarte dla rodziców 3-latków
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 07 lutego 2016 16:07

2 lutego w naszych „maluszkach” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt:. „Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe”. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie zasad prawidłowego żywienia. Zajęcia prowadziła pani Ania. Dzieci dowiedziały się, że nie tylko warto jeść warzywa i owoce bo są zdrowe, ale też smaczne i kolorowe.  Przedszkolaki  oglądały kolorowe zdjęcia oraz ilustracje przedstawiające zdrowe kanapki, zachęcone widokiem pysznych kanapek, postanowiły razem z zaproszonymi rodzicami wykonać zdrowe kanapeczki. Wszyscy razem w rytmie piosenki „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” podeszli do pięknie nakrytego stołu na którym znajdowało się mnóstwo zdrowych, kolorowych produktów, m.in.: zielona sałata, ogórki, pomidory, rzodkiewka, papryka, szczypiorek, biały ser, żółty ser, serek topiony, jajka gotowane, masełko, chlebek ziarnisty oraz herbatka z miodem i cytrynką. Następnie wszyscy przygotowali się do pracy myjąc rączki w łazience i zasiedli do pracy. Było pysznie, zdrowo i kolorowo. Zajęcia bardzo udane, wszyscy z pełnymi brzuszkami, uśmiechnięci, z obietnicą jedzenia warzyw oraz nabiału codziennie.

 
Zaproszenie do Biblioteki Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 01 lutego 2016 17:16

29 stycznia przedszkolaki zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Bobrowej na spotkanie z Misią Marysią, która jest bohaterką serii książeczek dla dzieci. Było czytanie fragmentów książeczek, Misia opowiedziała dzieciom o swoich przygodach, poznała dzieci ze swym przyjacielem, psotnym chomikiem Gryzkiem. Marysia zachęciła dzieci do wypożyczania książeczek z jej przygodami.  Misia zadawała przedszkolakom mnóstwo pytań, dotyczących jej przygód, ale również wspólnie z dziećmi przypominała, jak unikać niebezpieczeństw i kiedy używać „magicznych słów”. Wspólnie poznawali tajemnice kształtów i kolorów, spotkali wesołe literki i cyferki. Były zabawy i konkursy. Jak zawsze w Bibliotece: mądra zabawa, wesoła nauka. Dziękujemy Pani Małgorzacie Sehn za zaproszenie na spotkanie z Misią Marysią. Wypożyczyliśmy kilka książeczek z jej przygodami, które będziemy czytać i  opowiadać w Przedszkolu.

 

 
"Smerfy" w przedszkolu oraz "Magik"...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 26 stycznia 2016 18:34

Nasze przedszkole odwiedził wspaniały teatrzyk  ze sztuką „Smerfy”. Dzieci przez chwilę znalazły się w „smerfnym lesie” gdzie uciekały przed Klakierem i Gargamelem. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III, ZSP w Bobrowej  przypomniały sobie imiona wszystkich smerfów. Oglądały przygodę Ważniaka oraz Śpiocha i pomocną im Smerfetkę, poznały rady mądrego Papy Smerfa. Największy strach wzbudził paskudny Gargamel, który w rzeczywistości jest jeszcze straszniejszy niż w bajce! Były także zagadki i nagrody..

Kolejną atrakcją był występ MAGIKA. Były czary i magia! Oczywiście z przymrużeniem oka! Grunt to dobra zabawa i taka była. Było śmiesznie, głośno i wesoło. Dzieci nauczyły się kilku sztuczek. Razem z magikiem tańczyły i śpiewały, odpowiadały na zagadki. Uczyły się również trudnej sztuki kuglarstwa, nauczyły się jak wykonać psa z balonu, który jest podstawową rzeźbą w sztuce modelowania i skręcania balonów. Przedszkolaki bawiły się znakomicie.. Być może wśród nich jest następca Davida Copperfielda, znanego amerykańskiego iluzjonisty.

 
Mikołajki, mikołajki..
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 17:50

7 grudnia 2015r. do naszego przedszkola zawitał zacny gość- Świetny Mikołaj. Naprawdę świetny..
A ponieważ nie od dziś wiadomo, że do przedszkola w Bobrowej uczęszczają same grzeczne dzieci, więc gość nie przybył z pustymi rękami - przyniósł wspaniałe prezenty dla wszystkich milusińskich. I nie tylko.. grzeczne Panie też zostały obdarowane.. Dzieci w rewanżu za podarki zaśpiewały przepiękne kolędy i pastorałki, a następnie zajęły się rozpakowywaniem podarunków. Mikołajowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !

 
Nasza praca na ogólnopolskim konkursie ekologicznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 29 listopada 2015 14:07

Praca plastyczna grupy 3- latków pt. „PARK JURAJSKI” wykonana pod kierunkiem pani Eweliny, została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Zrób to sam”.

Za udział dla dzieci i dla Przedszkola są wspaniałe nagrody również dla głosujących. Dlatego proszę wszystkich o głosy na stronie internetowej: www.Buliba.pl.

Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 26 listopada 2015 r. o godzinie 12.00

i będzie trwało do godziny 23.00 dnia
30 listopada 2015r.

Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl. Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 7.00 do 23.00. Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.

Każdego dnia jedna osoba może oddać 4 głosy na 4 różne prace. Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 150 wspaniałych nagród dla głosujących!

Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w Regulaminie konkursu. Uczestnictwo w konkursie poprzez udział w głosowaniu jest jednoznaczne z akceptacją Zasad i Regulaminu Konkursu. Rejestracja dla głosujących możliwa jest na stronie konkursowej w zakładce "Dla głosujących" oraz na stronie Buliba.pl w zakładce "Logowanie".

 

 
"Starszaki" na lodowisku
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 15 listopada 2015 13:01

Rewia na lodzie „Kopciuszek”

27 września grupa dzieci 5 i 6 letnich uczestniczyła w wycieczce na lodowisko MOSiR w Dębicy. Odbyła się tam premiera amatorskiej Rewii na lodzie opartej na motywach baśni Braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Aktorzy z Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Mors” wspaniale zaprezentowali nie tylko grę aktorską, ale przede wszystkim umiejętności łyżwiarskie.”Starszaki” razem z wychowawcą Panią Małgorzatą Morawczyńską oraz opiekunami Panią Anią i Panią Anetą były zachwycone umiejętnościami swoich starszych kolegów i koleżanek. Ogromne wrażenie zrobiły również piękne stroje, dekoracje i rekwizyty.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 19 września 2015 08:05

Nowy rok szkolny:

2015/2016
zaczynamy…

1 września 2015r. uroczystą mszą świętą rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Mszę świętą celebrował „nowy” ksiądz Tomasz Fajt, który będzie w naszym przedszkolu prowadził zajęcia z  religii. Już jutro 2 września
w naszym Przedszkolu będzie gwarno, głośno i z całą pewnością nie obejdzie się bez uśmiechów, wesołych zabaw i pierwszych łez..

Po mszy świętej, na Rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Bobrowej wszystkich uczniów, również przedszkolaków przywitał serdecznie Pan Dyrektor mgr inż. Robert Madej. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich sal, a przedszkolaki ze swoimi rodzicami do Przedszkola na spotkanie informacyjne. W przedszkolu dzieci zapoznały się ze swoimi Paniami, do grona nauczycieli w tym roku szkolnym dołączyła Pani Anna Dziurgot, którą serdecznie witamy. Nauczyciele przedstawili najważniejsze informacje dotyczące pracy przedszkola. Zapoznali z ofertą zajęć dodatkowych są to w naszym przedszkolu: język angielski (obowiązkowy w grupie Roczne przygotowanie przedszkolne), gdzie w tym roku uczęszczają dzieci 5 i 6-letnie, oraz jako zajęcia dodatkowe
w grupie 4 i 3- latków. Zajęcia z języka angielskiego prowadzi mgr Marek Mytkoś.  Kolejne zajęcia dodatkowe to zajęcia umuzykalniające prowadzone przy akompaniamencie pana mgr Waldemara Rudy.

Nasze Przedszkole w tym roku szkolnym liczy:

v Grupa najmłodsza - (19 dzieci 3-letnich, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola )

w wychowawca:  mgr Ewelina Bizoń,  nauczyciel: mgr Anna Dziurgot, pomoc: Aneta Sojka;

v Grupa 4 - latków – ( 20 dzieci) wychowawca: mgr Marta Sierosławska, nauczyciel: mgr Anna Dziurgot

v Grupa 5 i 6 –latków – ( 21 dzieci)  wychowawca: mgr Małgorzata Morawczyńska, nauczyciel: mgr Anna Dziurgot

 

Witamy wszystkie dzieci, szczególnie nowe, które pierwszy raz przekroczą próg przedszkola. Witamy również Rodziców, zachęcając do owocnej współpracy. Życzymy wszystkim udanego nowego roku szkolnego, dzieciom samych słonecznych, pogodnych i radosnych dni, rodzicom zadowolenia i radości z edukacji ich dzieci, nauczycielom owocnej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

 
Święto Rodziny w Przedszkolu w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 21 czerwca 2015 14:05

II Piknik Rodzinny w naszym Przedszkolu

16 czerwca odbył się Piknik Rodzinny w naszym Przedszkolu, organizowany we współpracy z firmą Mistyk. W tym roku również było mnóstwo atrakcji, ciekawych konkursów. Były „dmuchańce”, basen z kulkami, wspaniałe smakołyki przygotowane przez Rodziców i nauczycieli. Były przekąski z grilla, sałatki, ciasta i ciasteczka, chlebek ziołowy i hot dogi przygotowane na zajęciach z dziećmi. Niespodzianką okazał się pokaz gaśniczy przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Woli Wielkiej, oraz warsztaty dla dzieci z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły przymierzyć mundur strażacki, oglądać wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Dziękujemy Straży za przyjazd, pokaz i warsztaty! Wielką atrakcją okazała się Loteria Fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie salki do zajęć dodatkowych wyremontowanej przez Rodziców. Losy rozchodziły się jak świeże bułeczki. Atrakcyjne nagrody kusiły nie tylko dzieci, ale i Rodziców. I tu miejsce na podziękowanie dla sponsorów i innych osób, które pomagały przy organizacji imprezy. Nagrody ufundowali:

- „Tabor”;

-  „Śnieżka”

- Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ”;

- "Plaza";

- Salon kosmetyczny "Natalia" z Przecławia;

- Pizzeria Pappas;

- Pizzeria Antonio;

-„ Doner Kebab”;

- „Darco”;

- PBS Bank;

- Mistyk;

- Moto Drift Łukasz Wanik;

- Moto-Mar Marcin Bizoń;

- Piekarnia Kazimierz Szymaszek z Woli Żyrakowskiej;

- Elżbieta Czaja;

- Jolanta Jaszcz;

- Marzena Marzec;

-Aneta Sojka;

-Małgorzata Morawczyńska;

- Renata Lipa.

Dziękujemy Rodzicom, którzy pomagali przy organizacji imprezy:

- Anna Szymaszek;

- Małgorzata Janora;

- Paulina Górz;

- Magdalena Kurczyk;

-Edyta Grzyb.

Dziękujemy wszystkim mamusiom za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Podziękowania kierujemy również do Pani Bibliotekarki Małgorzaty Sehn, która nie tylko gościła na naszym pikniku, ale malowała buźki naszym Przedszkolaczkom.

Szczególne podziękowania dla firmy Mistyk za wspaniałe prowadzenie imprezy, ufundowanie nagród i super zabawę – jak zawsze!

Piknik bardzo udany, dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób. Najważniejsze jest to, że dzieci wspaniale się bawiły i uśmiech gościł na ich twarzach całe popołudnie. Na zakończenie wręczyły upominki swoich Rodzicom – swoje zdjęcia, które będą pamiątką tego wspaniałego dniaJ

 
Sukcesy naszych przedszkolaków!
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 21 czerwca 2015 12:53

KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY…..

I miejsce Jasia!

5 maja w Przedszkolu Publicznym w Straszęcinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”. Reprezentant naszego Przedszkola Jaś Stefański zajął I miejsce w kategorii dzieci 6-letnich. Jego koleżanka z grupy Ania Janora otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Dzieci pod kierunkiem Pani Ewelinki recytowały wiersze Ania Juliana Tuwima pt.: „Słowik”, a Jaś recytował wiersz pt.: „Żabie kaprysy”, którego autorką jest Anna Kaca.

Gratulujemy naszym wspaniałym starszakom J

Kolejny wielki sukces…

22 maja odniosła Zuzanna Białas z grupy 5 latków, która została laureatką w konkursie plastycznym „Żonkilowa Kartka dla Chorych” organizowanym w ramach VIII „Dębickich Pól Nadziei”. Zuzia zajęła II miejsce, przygotowała pracę pod kierunkiem wychowawcy Pani Marty. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

I kolejny..

 

To WYRÓŻNIENIE Natalki Lik w Powiatowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez SP nr 2 w Dębicy pod hasłem „Pantofelek Królowej Jadwigi’ . Natalka również brała udział w Turnieju Rodzinnym pod tym samym hasłem razem ze swoja mamą Anną Lik. Wspaniale reprezentowały naszą placówkę, dzielnie walcząc. Nasze Przedszkole zajęło jako placówka VII miejsce. Gratulujemy Natalce i jej mamie. Dziękujemy pani Ewelinie za przygotowanie drużyny do rywalizacji oraz prac 6-latków na konkurs plastyczny. Nasze starszaki przygotowały 10 prac na ten konkurs. Jury doceniło pracę Natalki, nam podobały się wszystkie prace zgłoszone na konkurs. Ale jak w każdym konkursie nie wszyscy mogą być na 1 miejscu!

 
Zajęcia kulinarne w Przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
środa, 25 marca 2015 18:35

Sałatka owocowa, gofry, muffinki, galaretka owocowa, kanapki, tosty, hot dogi..

W naszym Przedszkolu bardzo często prowadzimy różnego rodzaju zajęcia kulinarne. Dzieci bardzo lubią nie tylko jeść, ale przygotowywać jedzonko, zwłaszcza jeżeli to jest coś słodkiego. Dzieci przygotowywały m.in.: sałatkę owocową, gofry, muffinki, galaretkę z owocami i bita śmietaną, tosty z dżemem i owocami, pyszne kanapki czy hot dogi. Zwracaliśmy uwagę nie tylko na walory zdrowotne i smakowe produktów, ale również na higienę podczas pracy i bezpieczeństwo w czasie używania różnych urządzeń elektrycznych. Dzieci wiedzą, że nie mogą z nich korzystać bez pomocy dorosłych. W najbliższym czasie w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi planujemy Babkę Drożdżową...

 
VIII Dębickie Pola Nadziei 2015
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 24 marca 2015 20:43

O Polach Nadziei

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kiedy zakwitną wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły „Pola Nadziei”.

W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. W roku 2012 w kampanię zaangażowane były już 47 organizacji. Wszystkie Hospicja, które gromadzą pieniądze, włączając się w „Pola Nadziei”, na własną rękę organizują plan pozyskiwania funduszy na terenie swojej działalności.

Dębickie Hospicjum Domowe im. JP II skupia wokół siebie ludzi dobrej woli, wywodzących się ze środowisk odznaczających się formacją duchową opartą o wartości chrześcijańskie. Są to wolontariusze, którzy są gotowi pełnić posługę wśród ludzi cierpiących - pragnący uczynić godnym ostatni okres życia osób znajdujących sie w terminalnym stadium choroby nowotworowej, oraz służyć wsparciem ich rodzinom, także w okresie żałoby.

W naszym Przedszkolu również prowadzona jest zbiórka pieniążków. Serdecznie prosimy o włączenie się do akcji. Ile kto może, na miarę swoich możliwości. Pomagajmy. Każdy grosik jest ważny...a cel szlachetny. Razem możemy więcej..

 
Konkurs plastyczny w Przedszkolu
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 18:13

"Marzanno, Marzanno ty zimowa Panno.." czyli Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej.

Pod takim hasłem Pani Ewelina Bizoń zorganizowała w Przedszkolu Publicznym w Bobrowej konkurs plastyczny na Marzannę. Dzieci razem z Rodzicami przygotowywały Marzanny, które przyniosły do Przedszkola. Kukiełki zimowej Panny wykonane z niezwykłą starannością z różnych materiałów, w tym przede wszystkim: słomy, bibuły
i innych materiałów naturalnych. Wspaniale, że dzieci mogły dowiedzieć się jak to było dawno, dawno temu, kiedy ich Rodzice byli małymi dziećmi i "topili" Marzannę
w rzece. Jeszcze ciekawsze opowieści przedstawili dzieciom dziadkowie i babcie opowiadając jak dawno, dawno, dawno temu, żegnano zimę. A wszystko to po to, żeby nie zaginęła tradycja, której co raz mniej w naszym codziennym życiu. Na konkurs zgłoszono 20 prac, wspaniałych prac. Każda Marzanna inna, wyjątkowa. Jury w składzie: z-ca Wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła, Radna z Bobrowej -Zuzanna Janora, Radna z Bobrowej- Marzena Marzec, Barbara Kula - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Małgorzata Sehn - pracownik Biblioteki Publicznej w Bobrowej ogłosiło wyniki konkursu:

 

  • w kategorii: dzieci 3; 4-letnie
Im - Weronika Kubek
IIm - Kamil Strzałka
IIIm - Magdalena Czerniak
  • w kategorii: dzieci 5 letnie
Im - Gabriela Dadel
IIm - Wiktor Grzyb
IIIm - Amelka Orkisz, IIIm - Zuzanna Białas
  • w kategorii: dzieci 6 letnie
Im - Emilia Kobos
IIm - Anna Janora
IIIm - Wojciech Zawojowski
Nagroda specjalna: Michał Czaja i Jakub Czaja
Wyróżnienia:
Fabian Brzycki, Kinga Dziurgot, Kacper Grzech, Natalia Lik, Emilia Kurczyk, Natalia Ostrowska, Hanna Skrzypek, Jan Stefański.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciaczkom za przygotowanie wspaniałych prac. Dziękujemy serdecznie również sponsorom, dzięki którym możliwe było nagrodzenie uczestników konkursu "małych i dużych."  Upominki dla dzieci oraz Rodziców ufundowali Rodzice, którzy chcieli pozostać anonimowi.
Następnie Pan Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej Robert Madej wspólnie z Panią Gosią Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej wręczyli nagrody oraz pamiątkowe Dyplomy dzieciom i Rodzicom. Wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek ufundowany przez Panie Radne: Zuzannę Janora i Marzenę Marzec. Dziękujemy. Na zakończenie wspaniałego przedpołudnia dzieci wzięły  udział w kolorowym korowodzie z kwiatami z kolorowej bibuły, ze śpiewem na ustach wesoło Witały Wiosnę... oglądając przez małe szkiełka wspaniałe zaćmienie słoneczka. Niesamowity Pierwszy Dzień Wiosny!

 

 
Zabawa karnawałowa
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 17:20

Zabawa karnawałowa 2015

W styczniu "nasze" przedszkolaczki  po raz kolejny bawiły się na na balu karnawałowym z firmą "Mistyk". Wspaniałe animatorki przygotowały wiele różnych niespodzianek, były zabawy muzyczne, konkursy i bardzo ciekawe przebrania. Nawet Panie Wychowawczynie przebrane za księżniczki bawiły się doskonale.Pani Anetka, która pomaga w opiece nad maluszkami, wygrała w kategorii: dorośli na najlepszy kostium karnawałowy. Wśród dzieci oczywiście wygrani byli wszyscy. Każde dziecko wspaniale prezentowało się w stroju. Były: księżniczki, batman, motylki, biedronki, kowboj, zorro, tygrysek, i wiele innych ciekawych przebrań. Na parkiecie pojawił się też Klaun i Czerwony Kapturek, okazało się, że to Pani Madzia Kurczyk, przedstawicielka Rady Rodziców i Pani Gosia Sehn z Biblioteki, zaproszone na zabawę. Nie mogło zabraknąć słodkiej przekąski, czyli waty cukrowej, uwielbianej przez dzieciaczki. Zabawa zakończyła się wspaniałym korowodem. A dzieci już myślą o następnej... Nauczyciele oczywiście też! już planują stroje na następny Karnawał!

 
Dzień Babci i Dziadka 2015
Wpisany przez admin   
piątek, 23 stycznia 2015 15:13

22 stycznia nasze przedszkole gościło szanownych seniorów : Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały się przed gośćmi w fantastycznych przedstawieniach i  pełnych humoru inscenizacjach.Obdarowały też gości, przygotowanymi wcześniej z wychowawczyniami, wspaniałymi prezentami. Niektórym babciom zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia.Zapraszamy znów za rok !

 
Pasowanie na Przedszkolaka 2014
Wpisany przez admin   
piątek, 28 listopada 2014 14:47

25 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce doniosła uroczystość : Pasowanie na Przedszkolaka. Pan Dyrektor Robert Madej wielką,drewnianą kredką pasował wszystkich nowych kandydatów na prawdziwych przedszkolaków.Zanim to nastąpiło kandydaci  wykazali się podczas części artystycznej przygotowanej przez Panią Małgosię. Wystąpiły również najstarsze przedszkolaki w pięknym przedstawieniu pt.: "Fabian, Jasiek i Jesień" przygotowanym przez Panią Ewelinę. Natomiast 5-latki wystąpiły w inscenizacji pt.:"Dbamy o swoje zdrowie" przygotowanej przez Panią Martę. Po pasowaniu miała miejsce Zabawa Andrzejkowa, podczas której konkursy z udziałem rodziców przeprowadziła Pani Ewelina.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka
Wpisany przez admin   
piątek, 17 października 2014 15:55

4 października dzieci z naszego przedszkola , wraz z rodzicami, integrowały się podczas " Święta Pieczonego Ziemniaka". Bohaterem spotkania był ziemniak, czy to podczas konkurencji sportowych, czy też podczas konkursu na najlepszą sałatkę jarzynową. Konkursy brawurowo przeprowadziła Pani Aneta Sojka z Rady Rodziców Przedszkola. Na zakończenie spotkania wszyscy delektowali się pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Wszystkim dopisywały dobre humory , pogoda też dopisała.

 
Sto lat dla Babci i Dziadka..
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 01 lutego 2016 17:04

Uroczystość dla Babci i Dziadka

 

28 stycznia w ZSP w Bobrowej odbyło się spotkanie na które zaprosiliśmy niezwykłych gości:  Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków zaproszonych z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Były wiersze i piosenki, a na zakończenie wspaniały „Sto lat” dla naszych wspaniałych seniorów. Pan Dyrektor przywitał wszystkich i zaprosił na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Były też upominki przygotowane przez dzieci dla Babci i Dziadzia. Łzy wzruszenia towarzyszyły naszym gościom. Wspaniała uroczystość, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni, szczególnie wnuki obdarowane słodyczami przez kochających Dziadków.

 
Przedszkolne kolędowanie...
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 26 stycznia 2016 18:15

21 stycznia w ZSP w Bobrowej odbył się wspaniały Wieczór kolęd, którego organizatorem były nauczycielki z PP w Bobrowej. Przybyli zaproszeni goście, m.in. ks Tomasz Fajt oraz, Pani Małgorzata Sehn z Biblioteki Publicznej w Bobrowej. Zaproszony został również zespół z Gimnazjum Publicznego w Bobrowej pod przewodnictwem Pana Waldemara Rudy, który przygotował wspaniały koncert kolęd. Wystąpił również syn Pana Waldka – Piotruś, który pod okiem taty uczy się gry na instrumentach, o czym mogli się wszyscy przekonać. Nie można również pominąć naszych wspaniałych przedszkolaków, którzy przybyli na uroczystość ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Rodzice nie zapomnieli o słodkim poczęstunku, wspaniałe ciasta uświetniły naszą uroczystość. Nauczycieli przygotowały konkursy, które sprawdzały nie tylko znajomość tekstu i umiejętności wokalne, ale również wiadomości dotyczące pochodzenia kolęd. Były kalambury i rodzinne śpiewanie. Swój występ miały również przedszkolaki, które pod przewodnictwem księdza Tomasza zaprezentowały mini koncert kolęd. Wszyscy bawili się znakomicie. Śpiewali wszyscy: dzieci, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Przydały się przygotowane specjalnie na te okoliczność śpiewniki z kolędami, które znacznie ułatwiły wspólne kolędowanie, odkryliśmy również mniej znane kolędy oraz wersy kolęd, które są mniej popularne. Było głośno i radośnie!.. „Chwała na wysokości”….. rozbrzmiewała sercach ludzi! Wszyscy zadowoleni uśmiechnięci.. za rok spotkamy się na kolejnym wspólnym kolędowaniu, które z pewnością na stałe zagości w kalendarzu naszych przedszkolnych uroczystości. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w uroczystości oraz pomoc w jej organizacji.

 
Uroczystość Pasowanie na przedszkolaka 2015
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 06 grudnia 2015 10:11

26 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce doniosła uroczystość: Pasowanie na Przedszkolaka oraz Zabawa Andrzejkowa. Pan Dyrektor Robert Madej drewnianą kredką pasował wszystkich nowych kandydatów na prawdziwych przedszkolaków. A w tym roku było ich naprawdę dużo: cała grupa 3-latków, 5 dzieci z grupy 5 i 6 – latków, oraz 6 dzieci z grupy 4 – latków.  Zanim nastąpiła ceremonia Pasowania, kandydaci  wykazali się podczas części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynie. Jako pierwsi wystąpili „Starszacy”. Wspaniale zaprezentowali się w tańcu, a następnie przedstawili inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wspaniałe stroje przygotowane przez panią Gosię oraz cały wytęp wywołał owację braw na stojąco! W następnej kolejności wystąpiły maluszki, bardzo nieśmiało wchodząc na scenę zaśpiewały „Jestem sobie przedszkolaczek”, publiczność była bardzo wzruszona występem maluszków, ich pierwszymi wierszykami i rymowankami przygotowanymi przez panią Ewelinę i panią Anię. Na zakończenie wystąpiły 4-latki w programie artystycznym przygotowanym przez panią Martę. Wszyscy wypadli znakomicie. Pan Dyrektor długo gratulował dzieciaczkom sukcesu, niektórym „pierwszego” wspaniałego występu w życiu, ale z całą pewnością nie ostatniego, bo już niedługo kolejny występ. I wreszcie moment na który wszyscy czekali.. PASOWANIE! I upominki przygotowane na tę specjalną okazję – pluszaki dla każdego dziecka. Na takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez naszych cudownych Rodziców. Po „ciasteczku” pani Ewelina zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy Andrzejkowej. Były konkursy, zgadywanki i tańce. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci bawili się znakomicie. Następne Pasowanie „już” za rok!!

 

 

 
Zdrowe jedzonko w maluszkach..
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 15 listopada 2015 13:05

Zajęcia kulinarne w maluchach

 

We wrześniu w grupie młodszej dzieci przygotowywały rożne pyszne przekąski. Ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych przygotowywały, m.in.: zdrowe śniadanie, z wykorzystaniem serów, warzyw, chleba ziarnistego oraz zdrowej rybki. Uczyły się jak nakrywać do stołu, jak samodzielnie przygotować pyszną, zdrową i kolorową kanapeczkę. Dzieci przygotowywały również deser z owocami oraz piekły z Panią Eweliną chleb ziołowy, przy okazji poznały właściwości zdrowotne ziół, ich wygląd zapach i smak. Zajęcia kulinarne są bardzo ciekawe i dzieciom sprawiają wiele radości. Dzieci uczą się, jednocześnie wspaniale bawią. Poznają nowe smaki, właściwości zdrowotne, a także sposób przygotowania i porządkowania miejsce pracy.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka
Wpisany przez admin   
sobota, 17 października 2015 15:55

4 października dzieci z naszego przedszkola , wraz z rodzicami, integrowali się podczas " Święta Pieczonego Ziemniaka". Bohaterem spotkania był ziemniak, czy to podczas konkurencji sportowych, czy też podczas konkursu na najlepszą sałatkę jarzynową. Konkursy brawurowo przeprowadziła Pani Aneta Sojka z Rady Rodziców Przedszkola. Na zakończenie spotkania wszyscy delektowali się pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Wszystkim dopisywały dobre humory , pogoda też dopisała.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
sobota, 19 września 2015 08:00

Pożegnanie „starszaków”
i „średniaków”….

25 czerwca w Zespole Szkół Publicznych w Bobrowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dzieci z naszego Przedszkola. Dzieci z dwóch grup: 5-latki i 6-latki pożegnały się na uroczystej akademii z pozostałymi przedszkolakami oraz Paniami i Obsługą Przedszkola. Z dniem
1 września przekroczą próg szkoły, już w nowej roli: UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ.

„Starszaki” przedstawiły wspaniały występ, „zamieniając” się na chwilę w „rodzinę smerfów” oraz „krasnoludków”, wśród publiczności pojawiły się łzy wzruszenia, kiedy oglądała ten wspaniały występ teatralny.  Chwilami dzieci sprawiały wrażenie jakby występowały na deskach wspaniałego teatru, ich „gra” aktorska była wspaniała i bardzo profesjonalna, długie próby i ćwiczenia bardzo się opłacały, trud dzieci
i zaangażowanie zostały nagrodzone brawami i owacjami na stojąco. Brawo 6 - latki! Wasza wychowawczyni była bardzo wzruszona waszym występem i również biła brawo, ze łzami w oczach was żegnając.. A to jeszcze nie koniec występów..

W dalszej kolejności tej wzruszającej uroczystości występowały „średniaki” w przygotowanym przez panią Martę programie artystycznym. Również podczas ich występu były brawa i łzy wzruszenia.

Następnie wystąpiły „Maluszki” w przygotowanym również przez panią Ewelinę programie artystycznym. Nasze małe przedszkolaki uroczyście w wierszach i piosenkach pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, życząc im wielu sukcesów i pogodnych dni w klasie pierwszej.

Na zakończenie części artystycznej znów na scenie pojawiły się „starszaki”. Tym razem w pięknych ludowych strojach zaprezentowały się publiczności we wspaniałym „Kujawiaku” przygotowanym przez Panią Ewę. Wspaniały występ! Dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałych występów dzieci.
W dalszej części uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań, szczególnie dla wspaniałych rodziców bez których organizacja wielu imprez i uroczystości nie byłaby możliwa. Podziękowania dla dzieci, zaproszonych gości, ale również dla Pań, które z wielkim zaangażowaniem „wychowują” następne pokolenia. Pan Dyrektor nie zapomniał również podziękować pracownikom przedszkola, obsłudze i wszystkim, których praca pomaga właściwie funkcjonować naszej placówce, a których wysiłku czasem nie widać „gołym” okiem. Dziękujemy..

Naszym dzieciaczkom, które od września zostaną uczniami klasy pierwszej, życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, uśmiechu, samych wesołych i pogodnych dni.
Zapraszamy do odwiedzania naszego Przedszkola.
Nie zapomnijcie nas i dobrze wspominajcie..
Wy kochane dzieci na zawsze pozostaniecie w naszych serduszkach…

 

 
Spotkania autorskie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 21 czerwca 2015 13:09

Spotkanie autorskie z Joanną Preisner i Jakubem Boguszem

W piątek 22 maja 2015 r. najmłodsi czytelnicy tzn. „nasze” Przedszkolaczki 5-latki i 6-latki, a także uczniowie klas I-III z wychowawcami mieli wyjątkową okazję spotkania się z autorami książki „Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica strażnika”, Joanną Preisner i Jakubem Boguszem. Spotkanie miało charakter warsztatów. Dzieci wzięły udział w zabawach literackich, rozwiązywały rymowane zagadki. Wysłuchały opowieści o przygodach dzieciaków z Krainy Niesnu, czytanych przez Autorów, a także same układały niezwykłą historię. Był również czas na rysowanie, dzieci wykonały piękne ilustracje do wysłuchanych wcześniej fragmentów książki. Spotkanie było bardzo emocjonujące, uczniowie reagowali entuzjastycznie. Na koniec chętni otrzymali autografy.

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

 

Niecodziennym przeżyciem rozpoczęły tydzień „Starszaki” oraz „Średniaki” z Przedszkola oraz dzieci klas I-III i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. W poniedziałkowy ranek 25 maja udali się z wychowawcami do Biblioteki Publicznej w Bobrowej, a tam czekał na nich pisarz Dariusz Rekosz, autor takich serii literatury dziecięcej jak: „Detektywów para”, „Czarny Maciek”, „ Mors, Pinky i …”. Swoje spotkanie rozpoczął od  „detektywistycznych” poszukiwań znanych książek, zabaw z  bohaterami lektur. Pisarz przedstawił całą gamę niezwykłych opowieści. Kolejka po autografy była bardzo długa.

 
"Kopciuszek" oraz warsztaty kulinarne w Papass
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
niedziela, 26 kwietnia 2015 15:27

22 kwietnia „Starszaki” z grupy 6-latków  pod opieką nauczycieli Pani Eweliny i Pani Ewy oraz "mamy" Pani Magdy brały udział w wycieczce do Kina „Kosmos” w Dębicy. Oglądały wspaniałą i wzruszającą najnowszą filmową wersję Kopciuszka. Następnie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Restauracji Papass w Dębicy. Dzieci pod okiem specjalistów uczyły się jak przygotować samodzielnie pizze. Mogły wyrabiać ciasto i nakładać składniki, które lubią, następnie odwiedziły kuchnie i oglądały piec w którym wypieka się włoski smakołyk. Następnie wszyscy zjedli przygotowana przez siebie pizze. Zadowoleni i bardzo najedzeni wróciliśmy do Przedszkola…

 

 
Nagrody w konkursie plastycznym
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
wtorek, 24 marca 2015 20:48

Miło nam poinformować, że w VI Gminnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną z naszego Przedszkola mamy 2 laureatki. Są to dziewczynki z grupy młodszej Nikola Dziedzic i Magdalena Czerniak, które pod kierunkiem pani Małgorzaty Morawczyńskiej wykonały wspaniałe prace i zajęły III miejsce. Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka wręczył dyplomy i nagrody nie tylko naszym małym laureatkom, ale też tym "nieco" większym. W konkursie plastycznym wzięły również udział Pani Małgorzata Morawczyńska oraz Pani Aneta Sojka, która pomaga w opiece nad maluszkami. Oczywiście kategoria: dorośli. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

 
Teatrzyk kukiełkowy "Calineczka"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 19:00

"Calineczka" w Przedszkolu

Nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy prezentując przedstawienie "Calineczka". Dzieciom bardzo podobało się muzyczne przedstawienie z wykorzystaniem kukiełek. Dzieci mogły nie tylko oglądnąć "Calineczkę", ale obejrzeć kukiełki, spróbować nimi poruszać "pobawić" się w teatr kukiełkowy. Było bardzo fajnie..a dzieciom najbardziej podobał się Pan Kret!

 
Przedstawienie teatralne "Piękna i Bestia"
Wpisany przez Ewelina Bizoń   
poniedziałek, 23 marca 2015 17:52

Przedstawienie teatralne "Piękna i Bestia"

W tym roku szkolnym Przedszkolaki po raz kolejny brały udział w wycieczce. Tym razem byliśmy na spektaklu teatralnym w Miejskim Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Przedstawienie, a ściślej mówiąc musical w wykonaniu bardzo młodych aktorów bo uczniów szkoły średniej okazał się wspaniałym widowiskiem na miarę OSCARA! oczywiście nie tylko ze względu na wspaniałą grę aktorską, ale całą oprawę, która towarzyszyła temu przedstawieniu, tj. przepiękne kostiumy, dekoracje, układy taneczne i choreografia. Wszystko to sprawiło, że oglądaliśmy przedstawienie z zapartym tchem. Młodzi ludzie wykazali się niezwykłym kunsztem aktorskim. Dzieci były zachwycone, z wielkim zainteresowaniem, w ciszy i spokoju obejrzały 2 godzinne przedstawienie. Żal było wychodzić, wielka szkoda, że takie przedstawienie jest raz w roku, ale z całą pewnością nie opuścimy, następnego. Polecam wszystkim! Naprawdę warto. Młodym aktorom gratulujemy niezwykłego talentu!

 

 
Rekrutacja do przedszkola na r. szk. 2015/2016
Wpisany przez sdomagala   
czwartek, 26 lutego 2015 12:00
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Bobrowej informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2015/2016.

Dokumenty do pobrania:
  1. Informacja dot. rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej
  2. Regulamin rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Bobrowej
  3. Deklaracja i wniosek o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Bobrowej na r. szk. 2015/2016
UWAGA! Do odczytania powyższych dokumentów wymagany jest program ADOBE READER.
 
Wycieczka do teatru
Wpisany przez admin   
czwartek, 18 grudnia 2014 15:10

2 grudnia nasze przedszkolaki były na wycieczce w prawdziwym teatrze ! Dzieci pojechały do Teatru im. Solskiego w Tarnowie na przedstawienie pt. " Lokomotywa". Większość dzieci pierwszy raz oglądała prawdziwy teatr od środka : scenę, widownię , kurtyną, aktorów. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, gdyż wykorzystano w nim dowcipne wiersze J. Brzechwy , J.Tuwima i innych autorów piszących dla dzieci. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 
Pasowanie na Przedszkolaka 2014
Wpisany przez admin   
piątek, 28 listopada 2014 14:47

25 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce doniosła uroczystość : Pasowanie na Przedszkolaka. Pan Dyrektor Robert Madej wielką,drewnianą kredką pasował wszystkich nowych kandydatów na prawdziwych przedszkolaków.Zanim to nastąpiło kandydaci  wykazali się podczas części artystycznej przygotowanej przez Panią Małgosię. Wystąpiły również najstarsze przedszkolaki w pięknym przedstawieniu pt.: "Fabian, Jasiek i Jesień" przygotowanym przez Panią Ewelinę. Natomiast 5-latki wystąpiły w inscenizacji pt.:"Dbamy o swoje zdrowie" przygotowanej przez Panią Martę. Po pasowaniu miała miejsce Zabawa Andrzejkowa, podczas której konkursy z udziałem rodziców przeprowadziła Pani Ewelina.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8