Publiczne Przedszkole w Bobrowej
OGŁOSZENIE :
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 25 lutego 2010 10:25

OGŁOSZENIE:

Publiczne Przedszkole w Bobrowej ogłasza nabór dzieci na rok szkolny : 2010/2011 w dniach od 08.03- 22.03.2010r. Kartę zgłoszenia dziecka można odebrać u wychowawców w godzinach pracy przedszkola.Decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola podejmie Komisja Kwalifikacyjna na posiedzeniu zwołanym w tym celu.Lista dzieci przyjętych zostanie wywieszona w przedszkolu na początku kwietnia .

ZAPRASZAMY !

 
Spotkanie z pisarzem
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 17 lutego 2010 18:45

16 grudnia dzieci udały się do Publicznej Biblioteki w Bobrowej, gdzie uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem-Wiesławem Drabikiem. Autor książek dla dzieci z ogromnym poczuciem humoru opowiadał, w jaki sposób zaczął pisać swoje książeczki , organizował "mini-konkursy",a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody-niespodzianki.Nawiązał świetny kontakt z czytelnikami. Można było nabyć jego książki i otrzymać autograf .Po spotkaniu pani Gosia ogłosiła wyniki konkursu plastycznego"Walentynka dla Ciebie", a pani Grażyna Rak wręczyła  pamiątkowe dyplomy i nagrody wszystkim laureatom. Dyplomy otrzymały również panie: Monika, Marta i Ewelina za przygotowanie przedszkolaków do konkursu.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Zobacz galerię zdjęć.

 
Dzień Babaci i Dziadka
Wpisany przez Pani Marta   
wtorek, 26 stycznia 2010 16:23

26 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły "Maluchy" przygotowane przez panią Ewelinę, oraz starszaki pod opieką pani Marty.Występy dostarczyły wielu wzruszeń zacnym gościom. Po występach dzieci złożyły życzenia i upominki babciom i dziadkom oraz ugościły
słodkim poczęstunkiem.

Zobacz galerię zdjęć

 
Wizyta przedszkolaków w bibliotece
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 16 grudnia 2009 00:00

16 grudnia dzieci udały się do Biblioteki Publicznej w Bobrowej, gdzie odebrały pamiątkowe nagrody uzyskane w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Moja zakładka do książki”.
Pani Gosia- bibliotekarka ,jak zwykle serdecznie nas przyjęła w swoim królestwie. Dzieci obejrzały również wystawę prac, które wykonały, a także prace starszych kolegów. Na zakończenie spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcia wszystkich laureatów z panią Gosią i paniami wychowawczyniami.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Andrzejki
Wpisany przez Pani Marta   
poniedziałek, 30 listopada 2009 13:42

27 listopada pani Ewelina poprowadziła „Wieczór Wróżb Andrzejkowych” podczas, którego „Maluchy” wraz z rodzicami wróżyły i tańczyły przy blasku świec...
30 listopada „Starszaki” wraz z panią Moniką „odczytywały” swoją przyszłość w czasie Zabawy Andrzejkowej.
Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże...

Zobacz galerię zdjęć.

 
Święto Pluszowego Misia
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 25 listopada 2009 13:29

25 listopada na zaproszenie pani Gosi - bibliotekarki, przedszkolaki udały się do Publicznej Biblioteki w Bobrowej, aby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Dzieci ubrane w maski, przygotowane przez panie z biblioteki słuchały opowiadania czytanego przez panią Gosię, odpowiadały na pytania, tańczyły przy piosence „Pokochaj pluszowego Misia”.
A na koniec delektowały się słodkim miodzikiem. Mniam..

Zobacz galerię zdjęć

 
Pasowanie na przedszkolaka
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 30 października 2009 17:27

30 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Najpierw zaprezentowały się „Maluchy” w pięknym programie przygotowanym przez panią Ewelinę. Następnie wystąpiły „Starszaki” w programie przygotowanym przez panią Martę i również dzielnie się spisały. Po złożeniu przyrzeczenia
Przyrzekamy :

  • być od dziś przedszkolakami
  • nie grymasić i nie szlochać
  • zawsze swoje Panie kochać
  • grzecznie bawić się i fikać
  • zjadać wszystko z talerzyka
  • nauczymy się dziękować i porządnie zachowywać
  • od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.

Pan dyrektor Robert Madej pasował kolorową kredką nowo przybyłe dzieci na prawdziwych przedszkolaków, życząc im samych radosnych chwil. Po uroczystości wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Zobacz galerie zdjęć.

Piosenka:

„Przedszkole- drugi dom”
I. Gdy dzień wstaje i wita świat,
ranna porą wstaję i ja .
Mama pomaga ubierać się,
Do przedszkola prowadzi mnie.


Ref. Ja chodzę tam co dzień,
obiadek dobry jem,
a po spacerze , w sali
wesoło bawię się .
Kolegów dobrych mam,
nie jestem nigdy sam,
przedszkole drugim domem jest.


II. Czasem rano trudno mi wstać.
Chciałoby się leżeć i spać,
Lecz na mnie auto czeka i miś.
W co będziemy bawić się dziś ?


III. Zamiast mamy panią tu mam,
Bardzo dużo wierszyków znam.
Śpiewam i tańczę , wesoło mi,
i tak płyną przedszkolne dni.

 
Bal karnawałowy
Wpisany przez Pani Marta   
środa, 10 lutego 2010 15:45

9 lutego do naszego przedszkola zawitało mnóstwo przebierańców : przybyły księżniczki, wróżki, elfy, muszkieterowie, ktoś widział Zorro , a nawet Pippi, która bawiła się z małym lwem. A wszystko to za sprawą dzieci i ich pomysłowych rodziców, którzy przygotowali dla swych milusińskich pomysłowe przebrania.Dzieciaki brały udział w konkursach:"Taniec z balonami", "Brakujące krzesło","Taniec na gazecie", a także pląsały do rytmów wygrywanych przez pana Krzysia.Wszyscy świetnie się bawili :)

Zobacz galerię zdjęć.

 
Przedstawienie Jasełkowe
Wpisany przez Pani Marta   
piątek, 18 grudnia 2009 13:36

„...jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy..”

18 grudnia 2009r „połączone siły” Maluchów i Starszaków wystąpiły w przepięknym przedstawieniu Jasełek przygotowanych przez panie: Ewelinę i Monikę. Dzieci kolędowały przy akompaniamencie pana Krzysia i odgrywały swe role jak prawdziwi aktorzy. Na zakończenie spotkania pan Dyrektor złożył rodzicom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2010 Roku ...

Zobacz galerię zdjęć

 
Wizyta Mikołaja
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 03 grudnia 2009 13:26

„..Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę...”
3 grudnia odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj. Ponieważ w przedszkolu w Bobrowej są same grzeczne dzieci wszystkie otrzymały od Mikołaja wspaniałe prezenty.
Dzieci nie pozostały dłużne i zaśpiewały dla zacnego Gościa wesołe piosenki, których się wcześniej uczyły. Z pewnością dzieciaki spodobały się Świętemu, bo obiecał, że wróci tu za rok. Zapraszamy... Imprezę poprowadziła pani Marta, a akompaniował pan Krzyś.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Wycieczka
Wpisany przez Pani Marta   
niedziela, 14 listopada 2010 19:17

30.10.2009r I grupa "Maluchów" pod opieką pani Moniki, a 13.11.2009r-II grupa z panią Eweliną udała się z wizytą do Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy.Dzieci brały udział w ćwiczeniach z rehabilitantami, poznały specjalistyczny sprzęt oraz przybory, wzięły udział w ćwiczeniach ruchowych mających na celu profilaktykę wad postawy. Świetnie się bawiły, co widać na załączonych zdjęciach.

Zobacz galerię zdjęć.

 
Spotkanie z policjantami
Wpisany przez Pani Marta   
czwartek, 05 listopada 2009 13:20

5 listopada z przedszkolakami spotkali się policjanci, którzy rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni, przypomnieli numery telefonów alarmowych, a także pozwolili przymierzyć swoje czapki ;) Odpowiadali na pytania dzieci. np. „Co trzeba zrobić, by zostać policjantem?”. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę: „Kolorowe światła”.

 

1. Do przedszkola co dzień rano
idę przez ulicę z mamą ,
droga wcale nie jest łatwa ,
bo na skrzyżowaniach światła .

Ref . : Czerwone światło : stój !
Zielone światło : idź !
Na żółtym świetle zawsze czekaj ,
Tak już musi być !

2. Samochody w rzędach stoją,
a kierowcy spoglądają,
czy już światło jest zielone ,
by odjechać w swoją stronę .


3 . Policjanci wciąż pracują,
skrzyżowania obserwują,
czy przepisy wszyscy znają
i czy znaków przestrzegają .

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 6